Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за преглед и гражданска

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Valiosport написа:
    Аз закъснях с плащането на втората вноска с 2 дни и ми я анулираха
    анулирали са ти я ,защото са видели,че нямаш представа и са те метнали....излъгали са те,защото предполагам новата гражданска е по-скъпа и плюс това,за всяка нова застраховка агента получава процент. Затова и всички правят какви ли не дребни шмекерии и ,когато човек не е наясно,се възползват! Мен също ме преметнаха по начин подобен на твоя и сключвах нова,едва след това разбрах,че са ме излъгали,след като отидох не при агент,а в офиса на конкретната фирма застраховател. Човека каза,че подобни неща са честа практика и ако искам да не ме лъжат занапред да ходя само в офисите на директно при застрахователя,не при брокерите им!!!
    ex.Мареа ТД100

    Коментар


      #32
      paralesa написа:
      Valiosport написа:
      Аз закъснях с плащането на втората вноска с 2 дни и ми я анулираха
      анулирали са ти я ,защото са видели,че нямаш представа и са те метнали....излъгали са те,защото предполагам новата гражданска е по-скъпа и плюс това,за всяка нова застраховка агента получава процент. Затова и всички правят какви ли не дребни шмекерии и ,когато човек не е наясно,се възползват! Мен също ме преметнаха по начин подобен на твоя и сключвах нова,едва след това разбрах,че са ме излъгали,след като отидох не при агент,а в офиса на конкретната фирма застраховател. Човека каза,че подобни неща са честа практика и ако искам да не ме лъжат занапред да ходя само в офисите на директно при застрахователя,не при брокерите им!!!
      Много благодаря за изчерпателния и точен отговор колега утре е Понеделник и отивам директно там
      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

      Коментар


        #33
        Не само че при новата агентът получава процент. Има и един друг проблем - когато ГО е на вноски, процент взима само този, който ти е направил първоначално полицата.Ако после идеш да плащаш следваща вноска при друг агент - то той от тази работа не взима и стотинка.И затова лъжат, че е изтекла полицата, за да ти направят нова и да приберат те процента.

        Коментар


          #34
          Същия случай, и развитието по средата на втора страница. http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=123119 . Объркал съм само, че срока е 15, а не 14 дни.А това, кой взима комисиона от вноската, платена при друг посредник, е различно при различните застрахователни компании

          Коментар


            #35
            tomny написа:
            Същия случай, и развитието по средата на втора страница. http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=123119 . Объркал съм само, че срока е 15, а не 14 дни.А това, кой взима комисиона от вноската, платена при друг посредник, е различно при различните застрахователни компании
            Благодаря колега за тази тема, много е поучителна и мисля че на много от нас ще ни е в полза ако попаднем в такава ситуация и ние.Също така искам да благодаря и на всички колеги които се отзоваха на запитването ми.Трябява да си знаем правата в такива ситуаций при среща с КАТ , а не да ни налагат глоби които не са редовни.
            ----------------------------------------------------------------------------
            Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
            ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
            ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

            Коментар


              #36
              Immortal написа:
              Не само че при новата агентът получава процент. Има и един друг проблем - когато ГО е на вноски, процент взима само този, който ти е направил първоначално полицата.Ако после идеш да плащаш следваща вноска при друг агент - то той от тази работа не взима и стотинка.И затова лъжат, че е изтекла полицата, за да ти направят нова и да приберат те процента.
              Точно така е :D Аз колко увещавах ХДИ да ми вземат таксата за ГО, която не е сключена при тях, но не се навиха. Отначало момичето се усмихна и каза, че мисли, че може. После, обаче реши да попита все пак и аз веднага разбрах, че не ще успея да я "измамя" :D
              She was only a whisky maker but he loved her still.

              Коментар

              Working...
              X