Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

България в снежна примка.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    undermind написа:
    fiatmaniak написа:
    Не знам колега кое му е екстрата на София. Тоя сняг как вали на парцали ще ни затрупа колите,та няма да мога да я изчиста други ден като си отивам. А и вятъра дето излезна днеска е много гаден. Излезнах само за 20 минути навън и имах чувството, че ще ми падне главата от студ.
    E то това е главния смисъл на зимата - сняг,студ,лед,камини и веселба :D Така, че в София наистина е екстра !
    Ето, колегата @undermind ме е разбрал! :D А на другият колега бих му казал да не се плаши! Историята помни къде, къде по-сташни зими! С добре подготвен автомобил и шофьорски разум до Цариград се стига! :D
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #62
      Защо медиите драматизират толкова състоянието на обстановката в страната?На две три места има по 30 см. сняг на останалите едва 10 и айде ЛЕДЕНА ЕПОХА.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #63
        Tornado написа:
        Защо медиите драматизират толкова състоянието на обстановката в страната?На две три места има по 30 см. сняг на останалите едва 10 и айде ЛЕДЕНА ЕПОХА.
        Защото всички медии са в София и в тях работят софиянци разбираш ли...
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #64
          Tornado написа:
          Защо медиите драматизират толкова състоянието на обстановката в страната?На две три места има по 30 см. сняг на останалите едва 10 и айде ЛЕДЕНА ЕПОХА.
          Половин час новинарска емисия в неделя знаеш ли, как се пълни? @kiro_of_the_day все софиянци са ти криви на теб! :D
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #65
            Vladim написа:
            ...Половин час новинарска емисия в неделя знаеш ли, как се пълни?
            Ми срещата на камъка с джамовете няма ли да свърши работа за поне 5 мин??? Нещо спряха сводките от страната, що така?Из наше село я караме икономично но всичко е под контрол.Може би защото на пътя сме толкова коли, колкото са били през ’70 години на миналия век.Пътищата са като огледало, пясък сол или каквато там помия ползват я мятат само на мостове или нещо поне толкова значимо...Ако се задържи така, след десетина дни няма и да ни прави впечатление нещо нередно.Обаче от асфалт на чист лед за една вечер е наистина... объркващо :D
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #66
              Силистра: Трудно проходими са пътищата в областта21 декември 2009 | 07:05 | Агенция "Фокус"Силистра. Трудно проходими са пътищата в Силистренска област. Това съобщи за радио ,,Фокус
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #67
                Esper написа:
                Ми срещата на камъка с джамовете няма ли да свърши работа за поне 5 мин??? Нещо спряха сводките от страната, що така?...
                Пет минути не, но една и нещо се запълни! :D А относно сводките от страната... какво да ти кажа... много хора ги мързи да работят събота и/или неделя! Около 80% от софиянци били недоволни от почистването на града... "Пари нема, действайте!" :D
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #68
                  Нощта в събота срещу неделя направих 11-часово пътуване Белене-София-квартал Люлин-аерогара София-Белене. Тръгнах от Белене около 23:00 в събота, влязох в София в 03:00. 5-та скорост вкарах чак по пътя след Долни Дъбник. Прибрах се в Белене в 09:30 и веднага се заех с преместване на мебелите на комшията в къщата му...Интересна нощ беше... Нямаше много движение, пътищата бяха по шестобалната система от 1-ца до 5-ца... Прец зелият път забелязах само 2 патрулни коли на КАТ. Явно органите на властта предпочитат да стоят на топло до радиаторите, а шофьорите да се оправят сами. Снегорините, които срешнах бяха не повече от 3, както и 2 камиона посипващи т.нар. "магистрала" Хемус с луга.Опитахме се да помогнем с моите спътници на един закъсал гръцки ТИР. Опитахме се и да обясним на двамата гърци, че е безполезно да се звъни на Полицията за помощ... Но засякохме кола на човек от НАПИ и той се зае да търси тежка машина, за да ги издърпат.Бих казал неприятно пътуване, но безаварийно. Като за България през зимата - пътищата са проходими при зимни условия, внимавайте като шофирате, защото държавата няма да ви помогне при евентуална беда!Около 04:00 спряхме за кафе на ЛукОЙЛ на Ботевградско. Имахме гориво и не заредихме, спряхме само за кафе. Обслужиха ни отвратително. Първо касиерката не искаше да разваля 50 лева за 2 кафета (1,20 лв струваха), след това (понеже времето беше лошо пихме кафетата в бензиностанцията) се опитаха да ни вдигнат скандал, че си пием кафетата в бензиностанцията и каляме пода с обувките си... Направо останах изумен... Вярно, че са се изнервили хората покрай тези обири, но ние не изглеждахме чак толкова подозрителни типове...

                  Коментар


                    #69
                    пътя Дч-Варна е проходим, като сутринта имаше само лед, иначе е изчистен от снега. До довечера очаквам всичко да е на вода
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #70
                      Нещо друго ми прави впечатление... Обстановката леко се нормализира и започнаха простотиите вършени от прости шофьори! Само за 30-40мин. шофиране станах свидетел отново на: два броя тарикатски изпреварвания на кръстовището не летището и двата пъти от мерцедеси, единият дори бе със загасени фарове; от входа на паркинга на летището до салона на терминала имаше поне 5 табели на които пишеше, че престоят в паркинга се заплаща само в салона, на изхода имаше автомобил с несофийска регистрация паркирал странно и шофьорът му липсваше явно непрочел табелитеи отишъл в салона да плаща; ще ме извините, но и два пъти на Ботевградско шосе при положение, че е някаква смотана киша пред мен от съседна лента се навряха коли с несофийска регистрация. Това с регистрацията е поздрав за Киро ъф дъ дей! :D А и между другото много от нас ще хванат пътя по празниците. Съветвам ви, ако не познавате мястото, където отивате да си купите карта. За големите градове карта на съответният град, а за останалите населени места карта на страната. Разбира се гъзарите с GPS-и това не се отнася! Като се змисля... имам карти на София, Пловдив, Банско, Видин, Бургас, Витоша... :D
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #71
                        Да кажа и аз петък трябваше да отида да си поднова акт-а който ми изтичаше на 20 и като заваля снега директно се отказах.Като знам ,че половината са свикнали да карат на сухо най-много мокро не ми се рискуваше рано сутринта да пътувам ,че следобяд бях на работа и после ми казаха към 60+ латастрофи ама за час или за ден в Сф незапомних.Отделно имам колеги от драгоман - имаха клипче как е международния път - еми трагедия сняг подскача се , 2 тира бяха поднесли и ги отбиваха през един стар път през сливница.и вчера покарах мареа-та в Костинброд е толкова зле не си я спомням -поне по главния път и по ломското се караше спокойно сега и там сняг лед и бабунки.А иначе си карах с 30-40 и малко преди да се размина с една кола пак почти пред рпу-то и като тръгна задницата ме изненада доста неприятно , а си карах направо в коловоза и с няколко чувала дръвца в багажника...
                        Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                        Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                        Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                        Коментар


                          #72
                          Не е толкова екстремно. В събота пътувах от Бургас до Тетевен през Варна и в неделя наобратно. Единствения кофти момент беше в наводнените части във Варненско и Бургаско. Със снега нямаше проблеми по главните пътища.
                          Brava 1.6 ELX

                          Коментар


                            #73
                            Vladim написа:
                            Нещо друго ми прави впечатление... Обстановката леко се нормализира и започнаха простотиите вършени от прости шофьори! Само за 30-40мин. шофиране станах свидетел отново на: два броя тарикатски изпреварвания на кръстовището не летището и двата пъти от мерцедеси, единият дори бе със загасени фарове; от входа на паркинга на летището до салона на терминала имаше поне 5 табели на които пишеше, че престоят в паркинга се заплаща само в салона, на изхода имаше автомобил с несофийска регистрация паркирал странно и шофьорът му липсваше явно непрочел табелитеи отишъл в салона да плаща; ще ме извините, но и два пъти на Ботевградско шосе при положение, че е някаква смотана киша пред мен от съседна лента се навряха коли с несофийска регистрация. Това с регистрацията е поздрав за Киро ъф дъ дей! :D А и между другото много от нас ще хванат пътя по празниците. Съветвам ви, ако не познавате мястото, където отивате да си купите карта. За големите градове карта на съответният град, а за останалите населени места карта на страната. Разбира се гъзарите с GPS-и това не се отнася! Като се змисля... имам карти на София, Пловдив, Банско, Видин, Бургас, Витоша... :D
                            Айде па аз да не казва как се държите вие "благородниците" със софийската регистрация по пътищата на страната Айде моля те не почвай пак с тая дивотия с регистрациите,защото омръзнахте на всички да се биете в гърдитеКато си пусна мнението ще го докладвам най-културно и на модераторите и админите,аз нямам намерение да се занимавам с теб
                            ex.Мареа ТД100

                            Коментар


                              #74
                              [quote:8cc86dcd1d="Tornado"]Силистра: Трудно проходими са пътищата в областта21 декември 2009 | 07:05 | Агенция "Фокус"Силистра. Трудно проходими са пътищата в Силистренска област. Това съобщи за радио ,,Фокус

                              Коментар


                                #75
                                Преди час се прибрах от пътуване до Черноморец.Отиване за 45 минути и връщане за 40 минути.Пътя е като стъкло,чистен е,но температурата от-4 градуса си казва думата.На разклона за Атия вадиха един бус от канавката.
                                FIAT FORUM BULGARIA
                                Ракията е над политиката

                                Видео от Италфест 2011

                                Коментар

                                Working...
                                X