Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Курс на Paypal

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Курс на Paypal

    Вчера купих едно нещо в долари чрез пейпал, и днеска като гледам колко дорари беше стоката и колко са ми цоцнали от сметката излиза че долара го смятат по 1.45 лв за долар при положение че курса на БНБ е 1.34.Има ли начин да го избегна това с настоящата сметка в лева или трябва да си направя сметка в долари заради тия тъпаци да не ме цакат по шибания им курс? И още едно питане- защо парите които трябваше да платя още ми стоят в сметката но излизат като "блокирана сума"
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Гледаш курса на банката, към която е картата.Пейпал отделно имат минимална такса върху транзакцията.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Не е необходимо да зареждаш сума в пейпал акаунта, за да платиш нещо - директно плащаш с картата, като не ти начисляват такси, а те се заплащат от продавача. Обменният курс е записан на страницата, в която трябва да потвърдиш плащането и до сега при мен не е имало някакви съществени различия. Ако обаче зареждаш пари в пейпал акаунта, при обмяна в друга валута се начислява и такса и така се получават едни красиви суми. Ако не си забелязал, пейпал увеличиха таксите преди няколко месеца.Колкото до блокираната сума - може би другата страна не е приела плащането все още - -питай пейпал.
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #4
        Само да добавя, тъй като ele е обяснила нещата точно. Няма нужда от сметка в долари. Просто в процеса на плащане не избързвай, а внимателно разучи нещата. Непосредствено преди да наредиш плащането на сумата се предлагат като опция 2 възможности - да е чрез пейпал или чрез банката, която е издала картата. Който не забележи тези опции, по подразбиране плаща чрез пейпал.
        FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
        FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

        Коментар


          #5
          В Пейпал има настройка дали да смята по техния курс, или този на банката, издател на картата! Разцъкай по менютата, ще го намериш. И аз се прецаках така при първата покупка.

          Коментар


            #6
            аз имам над 100 плащаниякурсът винаги е бил коректен
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Плащането винаги се появява първо като блокирана сума (авторизация). Като се осчетоводи операцията ще го видиш като транзакция по картата.
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                #8
                Sev написа:
                аз имам над 100 плащаниякурсът винаги е бил коректен
                По-малко са ми от 100 плащанията, но и при мен положението е същото. Даже плащам малко по-малко, отколкото като съм си смятал с курса. И аз плащам през пейпал, защото ми е по-лесно.
                NOW: ???
                Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                Коментар


                  #9
                  tomny написа:
                  В Пейпал има настройка дали да смята по техния курс, или този на банката, издател на картата! Разцъкай по менютата, ще го намериш. И аз се прецаках така при първата покупка.
                  В един сайт за онлайн пазаруване има показано къде е тази настройка, но при мен просто липсва При мен този надпис го нямаЗащо така
                  http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                  Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                  FIAT БРАВО 1.2 16v
                  ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                  FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                  Коментар


                    #10
                    Хм, доста странно. При мен го има, току-що проверих. Нямам представа каква може да е причината. Освен да пишеш до съпорта, друго не ми хрумва.

                    Коментар


                      #11
                      И кое е по-добре да бъде избрано?

                      Коментар


                        #12
                        Sev написа:
                        аз имам над 100 плащаниякурсът винаги е бил коректен
                        Aз потвърждавам за доста от тях
                        BMW E90 320D
                        ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                        ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                        ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                        Коментар


                          #13
                          Аз съм доволен не съм забелязал да плащам повече от това което съм си сметнал по-курса за деня закръглен до *.*5 или до *.*0!
                          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                          Коментар


                            #14
                            Днес трябваше да си платя няколко неща и обърнах специално внимание на курса на британската лира в ПейПал - 2.2579лв. при официален курс за деня 2.1966лв. 6ст. разлика на 100 лири са си 6лв. Сега си смених начина на обмен и да видим колко ще ми излезе.

                            Коментар


                              #15
                              Вчера си поръчах някои нещица от един сайт и платих чрез пейпал с карта "Виза виртуал" в левове. При курс на БНБ 1,34 лв. ме сурвакаха по 1,37лв./$
                              Peugeot 301
                              Punto 1.9 JTD - на жената

                              Коментар

                              Working...
                              X