Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да дам колата на лизинг

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да дам колата на лизинг

    Здравейте искам да попитам дали има възможност да дам колата на лизинг, смисъл да я пусна към лизингова къща, която да ми изплати парите и след това купувача да си вкарва пари към фирмата която ще държи правата на колата ?
    Fiat Bravo 1.4 12v

    #2
    еми то това им е работата, стига купувача да се съгласи да си плаща лухвите за лизинга....
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Еми съгласен е, проблема е че навсякъде в нета намирам обяви ама за коли след 2001 година
      Fiat Bravo 1.4 12v

      Коментар


        #4
        На тебе май въпроса ти е дали ще одобрят купувача за кредит или не. Отивате в някоя лизингова къща и питате директно, зависи вече те на колко ще оценят твоята кола и какви са финансовите възможности на купувача.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          van_dal написа:
          На тебе май въпроса ти е дали ще одобрят купувача за кредит или не. Отивате в някоя лизингова къща и питате директно, зависи вече те на колко ще оценят твоята кола и какви са финансовите възможности на купувача.
          В къв смисъл на колко ще я оценят ? Не е ли аз казвам цена, те ми я дават и купувача си изплаща към тях ? Дайте някои лизингови къщи
          Fiat Bravo 1.4 12v

          Коментар


            #6
            gamencerista написа:
            van_dal написа:
            На тебе май въпроса ти е дали ще одобрят купувача за кредит или не. Отивате в някоя лизингова къща и питате директно, зависи вече те на колко ще оценят твоята кола и какви са финансовите възможности на купувача.
            В къв смисъл на колко ще я оценят ? Не е ли аз казвам цена, те ми я дават и купувача си изплаща към тях ? Дайте някои лизингови къщи
            Ами колега, другия човек ако не може да я изплаща те ще му я вземат, ама като няма стойност.... как ще си върнат парите
            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

            Коментар


              #7
              Не виждам защо ти трябва да търсиш лизингова къща - лизинг търси купувача, като го получи ти плаща, а от там нататък се разправя с лизинговата къща/банката или от където е взел парите. Т.е. той тегли кредит и одобрението не е въз основа на колата, а на неговите месечни приходи от заплати.
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #8
                Именно колежке еле, въпроса е къде ще се навият за кола 96 година
                Fiat Bravo 1.4 12v

                Коментар


                  #9
                  gamencerista написа:
                  Именно колежке еле, въпроса е къде ще се навият за кола 96 година
                  Ами.... като чета условията, май никъде - все за автомобили под 7 години става въпрос.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #10
                    Лизинговите къщи имат изискване за общ сбор от възрастта на автомобила и срока на лизинга да не прехвърлят определн период. Обикновенно 7 години. Отделно трябва да издадеш фактура към лизинга за да могат те да придобият собствеността. Има и още куп причини да не лизинговат коли над 4-5 години.
                    LANCIA LYBRA SW 2.4 JTD '2000
                    FIAT PUNTO 1.2 75 ELX '97

                    Коментар


                      #11
                      Аз пък не знам, защо у нас е прието покупката на кола на изплащане, да се нарича лизинг? Ама това е друга тема
                      Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                      Коментар


                        #12
                        simeon3000 написа:
                        Аз пък не знам, защо у нас е прието покупката на кола на изплащане, да се нарича лизинг? Ама това е друга тема
                        То думата лизинг не значи ли давам под наем?
                        Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                        Коментар


                          #13
                          maskarata написа:
                          То думата лизинг не значи ли давам под наем?
                          Оперативен лизинг, да.Финансов, не. Той завършва с прехвърляне на собственост.
                          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                          www.cyxap.com

                          Коментар


                            #14
                            Malone написа:
                            maskarata написа:
                            То думата лизинг не значи ли давам под наем?
                            Оперативен лизинг, да.Финансов, не. Той завършва с прехвърляне на собственост.
                            ...ако искаш.Ако не искаш да платиш последната, остатъчна сума, може и да не завърши с прехвърляне на собственост.Изобщо лизинг е вид "под наем". А как ще завърши зависи от договора. Прав си за оперативния, че не завършва с прехвърляне, но и финансовия и той може да не завърши.В случая на колегата - не е ли по-добре купувача да вземе заем от банката? И лихвите са по-ниски от на лизинговите къщи, а и теб няма да те занимава.В противен случай си търси друг купувач...В Сливен има една лизингова къща, която преди даваше и пари в брой...но ако чуеш лихвата и веднага ти се изпарява желанието освен ако не си в безизходица.

                            Коментар


                              #15
                              simeon3000 написа:
                              Аз пък не знам, защо у нас е прието покупката на кола на изплащане, да се нарича лизинг? Ама това е друга тема
                              Защото лизинг е по-кратко от "Разсрочено плащане". Въпреки, че "Стоки на кредит" е най-правилният термин, вместо "лизинг", което е "наем"...
                              Код:
                              лизингlizingDictionary - View detailed dictionarynoun   1. договор за наем   2. договор за наемане   3. наем   4. наемане   5. наемен срок   6. наемен имот   7. аренда	verb   1. давам под наем   2. вземам под наем
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X