Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спешно: Някой който е ходил до Гърция

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Лек път. Внимавай им с тъпите светофари в града (от червено светва направо зелено, а и са поставени така, че през деня трудно се забелязват) и с многото мотоциклетисти.
    FIAT Marea ex
    FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

    Коментар


      #17
      е, прибрахме се За жалост не можах да прочета мнението на kazan, както и на тези след него... Пътувахме от София до Солун, поставката за GPS-а се счупи на метро в Благоевград (на паркинга), от където си купихме камера и инвертор (12-220V), а замалко и bluetooth GPS приемник, но нямаха... да Ви кажа - в 01:30 няма никой в метро, можех ме да си викаме от единия до другия край и се чувахме :DТа, накупихме води, редбули, коли имахме, малко храна, техниката и тръгнахме... по пътя зареждахме камерата, снимахме... всичко е ОК, сега прехвърлям снимките и клиповете...НО...1. Защо никой не ми каза, че в неделя нищо в Гърция не работи? (вкл. и бензиностанциите :D) - имаше общо 2 бензиностанции по целия път, които работеха, едната беше някакво псевдо-ЕКО, на което нямаше къде да се спре и спряхме пред Мултирама, а отидохме в кафето на ЕКО, което всъщност се оказа, че не е на ЕКО... и нямаше Wi-fi...2. Малко тъпо се получи, че в началото си нямах представа какви са ограниченията, но малко по малко от знаци и т н им схванах законите...3. В тая Гърция, особено в Солун, но и в Серес и на още 3-4 места - бахти рейсърите... всяка втора кола тунингована, всяка трета с турбо... по светофарите тръгвам с газ до край и онея стоят до мене, все едно карат за последно... Просто останах смаян от стила им на каране... катастрофи не видях, но и здрави коли не видях, всяка имаше поне 1 драскотина, чукнато, или огънато... явно и това им е в стила на каране...4.В 3-4 сутринта, както и към 5-6 - не можеш да пресечеш улицата от коли :O През деня нямаше толкова коли, колкото имаше рано сутринта... не знам какво им става на тия гърци, но много зле положението 5. Полицаи видях 2 пъти... и двата пъти спряха коли със сирени... нищо интересно... понаправих 3-4 нарушения, но ми се наложи... примерно карах си в двупосочна улица и тя изведнъж стана еднопосочна... докато се осъзная - минах около 50-100 метра от нея в обратна посока (2-3 пресечки)... но пък така случайно стигнахме до едно място, на което имаше истински пясък :D Стигнахме до някаква крайбрежна улица, която си беше като плаж... Бе в общи линии супер яко си изкарахме Търсихме курорта Халкидики, който в последствие се оказа, че единствено ние четиримата от целия свят не знаем, че всъщност не е курорт, а полуостров (някой от нас каза, че било курорт, чувал, че организирали екскурзии до там и т н...)Бях писал и още нещо, но тъпия форум прекъсна и изгубих съобщението, сега не помня какво точно, понеже цяла вечер нямах връзка с него...едит: Ще кача снимки като се върнем, понеже след малко заминаваме за Амбарица за студ. празник...

      Коментар


        #18
        kiler_4o написа:
        ...едит: Ще кача снимки като се върнем, понеже след малко заминаваме за Амбарица за студ. празник...
        Сега да не си помислиш, че Амбарица е село Не е.Обади се да се видим, като дойдеш!

        Коментар


          #19
          Винаги съм си мислил, че Амбарица е вид салам Круме, ако беше попрочел малко в "Автотуризъм" какво сме писали, щеше да знаеш много от нещата, които си научил от лош опит.И за неработещите магазини, и за лудите гръцки шофьори, и за други неща.Следващият път ще знаеш!Весело изкарване на студентския празник!

          Коментар


            #20
            Мерси, Емо...Боби, Амбарица не си мислех, а знаех, че е някакво курортно селище, защото всеки бил чувал, че било много хубаво там...да, ама колкото Амбарица е селище, толкова и халкидики е курорт - било хотел в Г.Оряховица... както и да е...Иначе на 9-ти след студ. празник заминахме за букурещ и се прибрахме на 10ти сутринта около 5ч. някъде в София... поставили сме си за цел скоро да сме обиколили европа...

            Коментар

            Working...
            X