Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно стомана за изработка на колянов вал ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно стомана за изработка на колянов вал ?

    Здравейте колеги специалисти Ще пробвам да ви затрудня с един въпрос.Ако можете кажете ми точно название на стомана за изработка на колянови валове ( пример : Стомана 40х13 , C50 i t.n.) Ще бъда благодарен и на някакво инфо за самата нея (химични , физични с-ва ) , който каквото може . Мерси за съпорта .
    "ШОФИРАЙ РАЗУМНО - СПАСИ ЖИВОТ !!!"
    "What do you do to help save the world?"

    #2
    Въглеродни или легирани стомани чрез коване или леене ,но чак точно не знам.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Tornado написа:
      Въглеродни или легирани стомани чрез коване или леене ,но чак точно не знам.
      Мерси все пак Торнадо. Като набера цялата информация ще я споделя и тук .
      "ШОФИРАЙ РАЗУМНО - СПАСИ ЖИВОТ !!!"
      "What do you do to help save the world?"

      Коментар


        #4
        стомани

        Всеки отговорен детаил в автомобила се кове,тъй като при коване се променя структурата му Коляновия вал ,като най-отговорен-също Състава му е високовъглеродна стомана с добавка на легиращи елементи ,осигуряващи издръжливост на усукване Нисковъглеродната стомана не позволява последващите термообработка и ТВЧ на шийките на КВ

        Коментар


          #5
          Да пробваме с 40Х10С2М,ако това е тест по Съпромат или Металознание,ако не е-бягай в първата автоморга и си купи какъвто вал ти трябва без значение какви съставки има в него-легирани,делегирани,въглеродни ,водородни железа,бах тая тема звучи ми като-Колко трябва да е хлабината между Киберналния болт на Лангибията и Упцунга.Толкова ли няма за какво да се пише и размишлява,ами за чугуни и стомани.Може би някоя колежка от морето ще е по компетентна.
          Marea HLX 147ps

          Коментар


            #6
            Gofi написа:
            Да пробваме с 40Х10С2М,ако това е тест по Съпромат или Металознание,ако не е-бягай в първата автоморга и си купи какъвто вал ти трябва без значение какви съставки има в него-легирани,делегирани,въглеродни ,водородни железа,бах тая тема звучи ми като-Колко трябва да е хлабината между Киберналния болт на Лангибията и Упцунга.Толкова ли няма за какво да се пише и размишлява,ами за чугуни и стомани.Може би някоя колежка от морето ще е по компетентна.
            Благодаря за инфото , не разбирам какво и е на темата :D
            "ШОФИРАЙ РАЗУМНО - СПАСИ ЖИВОТ !!!"
            "What do you do to help save the world?"

            Коментар


              #7
              Темата е интересна! Аз не мога да дам отговор, но ще следя с интерес!
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар

              Working...
              X