Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За Швейцария и минаретата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    kiro_of_the_day написа:
    Дори само това, че ти мислиш, че Ганчо е прав може да ме убеди в противното. Историци от цял свят спорят и са изказали поне 4 основни хипотези, за произхода на Българите, всяка от които подкрепена с доказателства (повече или по-малко убедителни), но тука понеже суперекспертите Ганчо, еле и Малоун са казали - значи това е то... "Прабългарите" са от тюркско-алтайската езикова група племена, а другите да ходят да четат книги. Хубаво е да се четат книжки, но когато подобна тематика те интересува е хубаво да прочетеш възможно повече гледни точки, хипотези и прочеее за да си създадеш собствено мнение и за да прецениш коя от хипотезите ти се струва най-вероятна или възможна. Историята не е точна наука, особено когато няма достатъчно извори или когато тези извори си противоречат. А за народа "прабългари" - ами няма такова животно. Ако те са били прабългари то и ние трябва да сме прабългари, а държавата ни да се казва Прабългария.п.п. Сега даже виждам, че в една елементарна Уйкипедия има повече от 1 хипотеза...
    Хайде тогава не ни дръж в напрежение а ни разкрий тайната на произхода ни, все пак. Вече ни убеди, че сме елементарници защото не вярваме в англо-саксонския си произход. С напрежение очакваме момента, в който ще прецениш да ни светнеш за истината. Извинявай за хапливия тон, но нито ти, нито който и да било друг може да си позвали да говори за "една елементарна уикипедия". Лично ,оите спомени все пак не са от нея а от една стара книга наречена, ако не се лъжа, Кратка История на България от или под редакцията на Ал. Фол.
    She was only a whisky maker but he loved her still.

    Коментар


      #92
      Atanas71 написа:
      А ние да си останем в Булгаристан Нали не те е срам и се чувстваш добре да ти наричат държавата така Булгаристан , ама то нямало нищо лошо , то си било напълно нормално да се казва Булгаристан. Ужас
      Значи да я наричат "Булгерия" може, а Булгаристан - не може?!? Bulgar-i-stan на тюркските езици (не само турски), както и на Персийски (фарси, пащу, дари и таджикски) означава просто България.Все едно унгарците да се обиждат, че казваме Унгария, като държавата им се казва Модярорсаг (Magyarorszag), или гърците, че им казваме Гърция (а тя е Елас), или ако щеш германците за Германия (Дойчланд), или пък за това, че ние,славяните, ги наричаме немци (т.е. неми, без език) (Niemacko - на словашки Германия)...Изобщо, обиждаме се там, където няма обида. Както и по-горе казах - щото никой не ни обръща внимание, ние сами си измисляме врагове и обиди и сами си се обиждаме с тях...

      Коментар


        #93
        Immortal написа:
        Според това, което е написал Левски - за вас той патриот ли е или не? Според вашите разбирания за патриотизъм, разбира се.Повтарям пак, за да не се ровите назад: "...Чиста и свята република...В нея всички народи ще живеят под едни чисти и свети закони... и за турчина, и за евреина и пр., каквито и да са, за всички еднакво ще е... Така ще е в наша България. Ние не гоним турския народ, ни вярата му, а - царя и неговите закони, с една дума, турското правителство, което варварски владее не само нас, но и самите турци."
        и аз съм ЛЕВСКАР...В този смисъл...
        petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

        http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

        Коментар


          #94
          нещо не загрявам какво общо има Левски с референдума в Швейцария. Освен това, искате всички да са толерантни и да уважават религията на другите, а защо вие не можете да сте толерантни и да уважите решението на другите. А решението не е да се забрани религията, а да не се разрешава строежа на минарета.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #95
            ele написа:
            нещо не загрявам какво общо има Левски с референдума в Швейцария. Освен това, искате всички да са толерантни и да уважават религията на другите, а защо вие не можете да сте толерантни и да уважите решението на другите. А решението не е да се забрани религията, а да не се разрешава строежа на минарета.
            А, не, едното няма нищо общо с другото, просто темата се поотплесна в такава посока. Лично аз уважавам вота на швейцарците - те са си в правото и в собствената си суверенна държава. Което не означава, че ако в България има подобен референдум бих гласувал по подобен начин...
            She was only a whisky maker but he loved her still.

            Коментар


              #96
              Immortal написа:
              Atanas71 написа:
              А ние да си останем в Булгаристан Нали не те е срам и се чувстваш добре да ти наричат държавата така Булгаристан , ама то нямало нищо лошо , то си било напълно нормално да се казва Булгаристан. Ужас
              Значи да я наричат "Булгерия" може, а Булгаристан - не може?!? Bulgar-i-stan на тюркските езици (не само турски), както и на Персийски (фарси, пащу, дари и таджикски) означава просто България.Все едно унгарците да се обиждат, че казваме Унгария, като държавата им се казва Модярорсаг (Magyarorszag), или гърците, че им казваме Гърция (а тя е Елас), или ако щеш германците за Германия (Дойчланд), или пък за това, че ние,славяните, ги наричаме немци (т.е. неми, без език) (Niemacko - на словашки Германия)...Изобщо, обиждаме се там, където няма обида. Както и по-горе казах - щото никой не ни обръща внимание, ние сами си измисляме врагове и обиди и сами си се обиждаме с тях...
              Определено на теб лично ако ти харесва и е нормално да наричаш България Булгаристан , за мен не. За мен е обидно , противно и отвратително. Прави си какви ли не сравнения , но не прави опити да ни внушаваш че е нормално да се нарича Булгаристан. Прави сравнения и преводи ако искаш и от марсиански на дали има нормален гражданин на България който да му харесва така одобряваното от теб име. Или харесваме не харесваме трябва да се съгласяваме с мнението ти.
              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

              Коментар


                #97
                gantcho написа:
                А, не, едното няма нищо общо с другото, просто темата се поотплесна в такава посока. Лично аз уважавам вота на швейцарците - те са си в правото и в собствената си суверенна държава. Което не означава, че ако в България има подобен референдум бих гласувал по подобен начин...
                Всеки има право на глас и право да изрази предпочитанията си. Както едните трябва да уважават другите по кой да е начин, така и другите трябва да уважават първите по кой да е начин, включително и при взето решение. Затова и не виждам причина светът да подскача срещу това решение, а да не подскача срещу абсолютната забрана за строене на църкви в Саудитска Арабия примерно.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #98
                  За жалост се разбра че на много хора тук не им изнася да има такива рефердуми. Явно са лично засегнати от това. Само ще кажа - аз на никого не преча и не се бъркам, искам и на мен да не ми се бъркат. Навсякъде където и да отида извън Родината се съобразявам с културата, обичаите и нравите в съответната държава Така е редно и така трябва да бъде - иначе някъде по-напред бяха казали че турците били завзели България като територия навремето (факт), ами дайте тогава и Ние да си поискаме по тази логика България на 3 морета - така както е било по-преди, а

                  Коментар


                    #99
                    Atanas71 написа:
                    Определено на теб лично ако ти харесва и е нормално да наричаш България Булгаристан , за мен не. За мен е обидно , противно и отвратително. Прави си какви ли не сравнения , но не прави опити да ни внушаваш че е нормално да се нарича Булгаристан. Прави сравнения и преводи ако искаш и от марсиански на дали има нормален гражданин на България който да му харесва така одобряваното от теб име. Или харесваме не харесваме трябва да се съгласяваме с мнението ти.
                    На мен лично ми харесва да си наричам държавата с името БЪЛГАРИЯ.Изключително много се дразня, когато някой слабоумен младеж нарече държавата ни "Balgariq".Но не се дразня, когато някой турчин, персиец, казахстанец, узбек и т.н. я нарича Булгаристан, както звучи България на неговия език.Бих се обидил, ако я наричаха Kuzey Turkiye (Северна Турция) или Kuzey Trakiya (Северна Тракия).Но не виждам защо изобщо някой би трябвало да се обижда, като наричат страната му с името й.Предполагам, че аз не съм нормален гражданин на България. То като гледам какви са нормалните... пази Боже!

                    Коментар

                    Working...
                    X