Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Еко данък за инвалиди?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Еко данък за инвалиди?

    Колеги,тъй като от 01.01.2010 влиза в сила нов данък за колиците ни, искам да попитам за инвалидите ще отпадне ли или ще го има?Въпроса ми е продиктуван от факта, че мъртвеца от подписа го давам на баща си, а за Астрала еко данъка се спряга да е около 250 лв.Това означава, че за кола струваща не повече от 800 лв., на година за такси и данъци ще отиват към 450-500лв. и с тези големи заплати ще го забелим.За момента на инвалидите не им се търси данък за лек автомобил и винетката е безплатна.Ако някой има каквото и да е инфо, нека сподели! Предварително благодаря на отзовалите се!
    Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
    ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
    ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
    ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

    #2
    Еко таксата не те касае - тя се плаща еднократно при нова регистрация - независимо дали става дума за мъртъвци или не Касае те общински данък МСП по ЗМДТ, който се плаща ежегодно и няма облекчение за никого ако автомобилът е с кубатура над 1.8 и/или мощност над 74 киловата. (Дано не се лъжа нещо с цифрите, щото цитирам по памет)
    She was only a whisky maker but he loved her still.

    Коментар


      #3
      Колега, до тази година се е плащал акциз за колите над 120 kW или 163 к.с., но тъй като в ЕС такова нещо няма от 2007, то и ние като част от ЕС го премахваме.От 2010 обаче на мястото на акциза се въвежда еко данък, който ще се плаща ежегодно за всички МПС-та.Знам че екотаксата се заплаща еднократно при регистрация на МПС-то, но екоданъка е нов и за това питам кой какво знае за него!
      Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
      ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
      ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
      ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

      Коментар


        #4
        цитат написа:
        Тарифи на Eжегоден еко данък от 1.01.2010 г. за всички автомобили със сертификат:Без сертификат Евро - над 1000 лв. годишен данък Притежаващи сертификат Евро 1 - 200 лв. годишен данък Притежаващи сертификат Евро 2 - 180 лв. годишен данък Притежаващи сертификат Евро 3 - 140 лв. годишен данък Притежаващи сертификат Евро 4 - 100 лв. годишен данъкПритежаващи сертификат Евро 5 - 0 лв. годишен данък
        Като не знам до колко е достоверен източника http://www.tuning.bg/forum/viewtopic...t=130039Абе браво 1,8 от 97г. с колко евро цифри е? супер ако са приети тези цени, значи аз първото тримесечие ще работя само за данъците на колата, ако изобщо има работа и не са ме съкратили, заради сриващия се пазар.....
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          За нашите коруби от 1995 до към 2000 г на производство мисля е ЕВРО2,а след това вече са ЕВРО3,но не съм на 100% сигурен.
          Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
          ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
          ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
          ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

          Коментар


            #6
            Сигурен ли си, че влиза такъв данък? ДО колкото си спомням само се обмисляше, но това беше Май-Април и от тогава нищо не се чува. Ако със сигурност ще влиза такъв данък, значи законът е приет - потърси в закона. Ако информацията ти е от форуми - не вярвай много, защото хората от нищо ще направят нещо голямо.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #7
              ventsi79 написа:
              ...От 2010 обаче на мястото на акциза се въвежда еко данък, който ще се плаща ежегодно за всички МПС-та.
              За първи път чувам такова нещо. Надявам се, че журналистите пак разбрали-недоразбрали, всяват паника. В понеделник ще погледна в "Сиела" и ще ви кажа дали наистина има приет такъв данък.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                за сефте го чета това,нещо мирише пак на "абе май не е така,но дай да го напишем,че да вдигнем тиража"
                ex.Мареа ТД100

                Коментар


                  #9
                  ventsi79 написа:
                  Колега, до тази година се е плащал акциз за колите над 120 kW или 163 к.с., но тъй като в ЕС такова нещо няма от 2007, то и ние като част от ЕС го премахваме.От 2010 обаче на мястото на акциза се въвежда еко данък, който ще се плаща ежегодно за всички МПС-та.Знам че екотаксата се заплаща еднократно при регистрация на МПС-то, но екоданъка е нов и за това питам кой какво знае за него!
                  Акцизът се плащаше еднократно от собствениците на автомобили с цитираната от теб мощност. СЛед като го премахнаха, нае....ха всичко живо да плаща еко такси при нова регистрация в България, които са около 200 кинта. Но екотаксите също се плащат еднократно Ако са замислили нещо друго, обаче, наистина трябва да правим бунтове по улиците, щото Хер Флик освен да вдига поголовна данъци и акцизи друго финансово творчество не проявява
                  She was only a whisky maker but he loved her still.

                  Коментар


                    #10
                    Търсих най-различни комбинации в правно-информационната система "Сиела": екоданък, еко данък, еко МПС, еко автомобил, сертификат Евро, 01.01.2010, 01 януари 2010 ... - НЯМА резултат, свързан с екоданъка. Или такъв данък не е гласуван, или трябва да се търси по други ключови думи. Глобалното търсене по текст в "Сиела" не е лесна задача - или ще ти изкара няколко хиляди резултата, ако търсиш по прекалено свободни критерии, или пък нито един, ако критериите са прекалено стриктни.Ако знаех евентуално кой закон е изменен или допълнен, би било много по-лесно да го намеря. В ЗМДТ няма нищо по въпроса.Ето какво намерих в "Закон за изменение и допълнение на закона за акцизите и данъчните складове": Обн. ДВ. бр.44 от 12 Юни 2009г. § 4. (В сила на 01.01.2010 г.) В глава втора раздел V "Автомобили" чл. 18 се отменя. Това е точно отмяната на акциза за мощните автомобили. Но в този държавен вестник няма нищо друго по въпроса за т.нар. ежегоден еко данък.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      Аз съм съгласен общинския данък да бъде по критерий евро 1-5, ще бъде много по-коректно аз да плащам 180лв. а някоя изгнила жигула дето може да ти отрови живота да плаща 1000, защото сега плаща 10лв. а аз 140
                      --Старата ръжда любов не хваща!--
                      156 sportwagon 1,9 jtd 115
                      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                      Коментар

                      Working...
                      X