Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дилема за 1300 лева

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дилема за 1300 лева

    Днес продадох Типото, време му беше, та мисля да се оборудвам с една Landi Renzo на Бравата.Мисля, мисля и се чудя какво да направя.Има ли смисъл да се нахайдакам с 1200-1300 лева, при условие, че данните сега са следните:Откакто съм неин собственик съм минал 12.437 километра и съм изгорил 784 литра A95.В пари, това прави 1 520 лева.Гори ми средно 6.30 / 100, а в пари 12.22 лв. за 100 километра.Това е да речем за шест месеца.Чудя се и се мая има ли смисъл от допълнителни разходи предвид тези данни.Колко ще ми паднат разходите с ГИ и дали е оправдано.Досега Fiat-и съм карал само карбураторни и моноинжекции, пълни инжекции не. Казвам Fiat-и, тъй като всички знаем, че принципно италианските автомобили си горят малко повечко от един немец да кажем. За сметка на пъргавината разбира се.Верно ли е, и доколко, че ако е с ГИ ще ми гори газ, колкото ми е горяла и бензин?Благадаря предварително на всички за отговорите.
    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
    www.cyxap.com

    #2
    С ГИ едва ли ще ти гори колкота на бенз. и всички собственици на автомобили с ГИ във форума го доказват. Ако сега ти е горила 6, то на газ ще ти отиде на 8 и то оптимистично. В момента има предложения за ГИ около 1000лв. дори и надолу, не си струва според мен инвестицията, поне за момента, защото разликата между бензина и газта е само 90ст. а имаше моменти в които достигаше 1,2 -1,3лв.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      с 1,6 ли си?кажи какъв е компютъра на колатаима един много капризен...има цяла тема от няколко страници за него...това за еднаквия разход не е вярносмятай ги 10% отгоре
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        И моето мнение е да си използваш париците от Типото за нещо по-полезно. Бензинът сега не е на пиковите цени от миналото лято и, знаеш, удоволствието от карането на бензин е несравнимо. Докато нещо работи добре, не се пипа - това е друг принцип. Аз повече от три години си джиткам само на бензин, горе-долу идва твоя километраж средно да правя, оплаквания нямам. Не ти трябва на баира лозе, дето има една приказка. Като има пари, караш, като няма, изчакваш в бокса и това е. Поздрави!
        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

        Коментар


          #5
          Тя колата ти струва по-малко от 3000 лв, а ти ще наливаш 1300 лв. в нея за ГИ. Това е оправдано, ако смяташ да я караш още дълго или въртиш много км. годишно. Не си разваляй колата, ще останеш и без багажник. Ако все пак спечелените от продажбата на типо-то пари твърдо си ги заделил за автомобилни цели, все има какво полезно да си вземеш: ксенон, навигация, антирадар.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            Благодаря за бързите отговори на всички.Sev, къде да погледна за марката на компютъра?Fiat Brava, 1.6, 103 hp.Декември, 1999, да го наречем новия фейслифт, виждал съм брави с по различен километраж и радиокасетофони.А според вас, да рискувам ли с обикновена газова уредба, с разни "тапи" и т. н., предвид факта, че съм с пластмасови колектори? Какво рискувам?Тези месеци не са показателни, обикновено месечния ми пробег е между 3 000 и 4 000 километра, предимно извънградско. 5% да речем са градско.
            .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
            www.cyxap.com

            Коментар


              #7
              Основния факто е какви километри въртиш. Аз сложих ГИ преди година и половина точно преди скоковете на бензина и до сега съм минал към 35 000 безпроблемни километра, като при груби сметки отдавна съм минал на плюс. Но виж, това за багажника е вярно. Откакто сложих газ в багажника ми е невъобразим хаос Разхода наистина е +8-10% от бензина

              Fiat Bravo T-Jet 120

              Коментар


                #8
                Слагай газова и изобщо не му мисли! Не е задължително да е ГИ, задължитгелно е да ти я сложи кадърен майстор.За 10 000 км. ще си я изплатил. А и при всяко зареждане ще се радваш, че си сложил LPG. Дори да ти вдигне разхода с 2 л на 100 - сметката е проста - 12 -13лв за 100 на бензин, срещу 8 лв на газ.И аман от глупостите, че на бензин колата върви повече... При всичките ми коли съм имал точно обратното усещане.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  при този разход няма какво да мислиш...само да намеря темата за това "специфично" ECU
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Malone написа:
                    А според вас, да рискувам ли с обикновена газова уредба, с разни "тапи" и т. н., предвид факта, че съм с пластмасови колектори? Какво рискувам? Тези месеци не са показателни, обикновено месечния ми пробег е между 3 000 и 4 000 километра, предимно извънградско. 5% да речем са градско.
                    Пластмасовите колектори... кофти... там май препоръчват само ГИ.Но при този пробег и предвид 95% извънградско - СЛАГАЙ!
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      газчицата е благинка. а можеш да си спестиш едни 700-800 лв- или да си слениш колекторите с металните, или пък да си сложиш кихалки. аз лично нямам кихалки въобще, но съм с метални, а и в движение за 60 000 не ми е гърмяла... гърмяла е при палене 2 пъти, зимата, единствено по моя вина, защото я давя газ-бензин и като ги смеси прас... в движение не е гърмяла!
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        kiro_of_the_day написа:
                        Слагай газова и изобщо не му мисли! Не е задължително да е ГИ, задължитгелно е да ти я сложи кадърен майстор.За 10 000 км. ще си я изплатил. А и при всяко зареждане ще се радваш, че си сложил LPG. Дори да ти вдигне разхода с 2 л на 100 - сметката е проста - 12 -13лв за 100 на бензин, срещу 8 лв на газ.И аман от глупостите, че на бензин колата върви повече... При всичките ми коли съм имал точно обратното усещане.
                        Не съм карал кола на газ и за вървежа не мога да кажа нищо. Но за изплащането: ако на всеки 100 км. печели 4 лв., това означава, че ще я изплати след 32 500 км. При неговите километри, това прави една година. Остава си неудобството от отеснелия багажник. И като всяка допълнителна джаджа, ГИ рано или късно ще започне да създава проблеми. Но всичко е въпрос на индивидуална преценка. Има реална възможност след Нова година да сменя работата и всеки ден да пътувам до Пловдив. И аз тогава със сигурност ще сложа газова, ще бъда принуден да го направя.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          snake написа:
                          kiro_of_the_day написа:
                          Слагай газова и изобщо не му мисли! Не е задължително да е ГИ, задължитгелно е да ти я сложи кадърен майстор.За 10 000 км. ще си я изплатил. А и при всяко зареждане ще се радваш, че си сложил LPG. Дори да ти вдигне разхода с 2 л на 100 - сметката е проста - 12 -13лв за 100 на бензин, срещу 8 лв на газ.И аман от глупостите, че на бензин колата върви повече... При всичките ми коли съм имал точно обратното усещане.
                          Не съм карал кола на газ и за вървежа не мога да кажа нищо. Но за изплащането: ако на всеки 100 км. печели 4 лв., това означава, че ще я изплати след 32 500 км. При неговите километри, това прави една година. Остава си неудобството от отеснелия багажник. И като всяка допълнителна джаджа, ГИ рано или късно ще започне да създава проблеми. Но всичко е въпрос на индивидуална преценка. Има реална възможност след Нова година да сменя работата и всеки ден да пътувам до Пловдив. И аз тогава със сигурност ще сложа газова, ще бъда принуден да го направя.
                          Аз говорех за обикновената газова че ще я изплати след около 10к километра.При ГИ са други цифрите.
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=46478някъде към средата на темата става въпрос за газта
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              Ей сега ще прочета.Офффф ... дилема гадна ...Имам предвид, че ме мъчи пинтилъка ...Хем ми свиди да давам пари наведнъж, хем ми се плаче на бензиностанцията да го ева ...Още веднъж благодаря на всички, отворен съм и за други мнения.Засега ме убедихте в "ЗА" уредбата.
                              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                              www.cyxap.com

                              Коментар

                              Working...
                              X