Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

В колко часа трябва да започне отчитането на нощна ел.енерг.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    В колко часа трябва да започне отчитането на нощна ел.енерг.

    Колеги,в колко часа трябва да започне отчитането на нощна ел.енергия?Доколкото ми е известно през лятното часово време е в 23ч. ,а през зимонто в 22ч. ?Вчера някой е бутнал часовника от 22 на 22:45ч. Изключено е да е избързал с 45 минути за едно денонощие сам!Дали ЕВН не ни мамят отново?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    http://www.cez-rp.bg/bg/za-klienta/c...i-vaprosi.html
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      ЧАСОВИ ЗОНИ ЗА БИТОВИ ПОТРЕБИТЕЛИза периода ноември - мартДневна часова зона 6.00ч - 22.00чНощна часова зона 22.00ч - 6.00чза периода април - октомвриДневна часова зона 7.00ч - 23.00чНощна часова зона 23.00ч - 7.00ч
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Благодаря Ви колеги!ПОлучих отговор и на запитването от ЕВН.Написано е да бъда търпелив.Били предали сигналът на компетентните органи,който щели да проверят изправноста на часовника.Да видим кога ще направят промяната.Все пак в мен буди недоумение как може часовникът да си промени времето на отчитане с 50 мин в рамките на едно денонощие,освен ако не е манипулиран?
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          dudulia написа:
          Благодаря Ви колеги!ПОлучих отговор и на запитването от ЕВН.Написано е да бъда търпелив.Били предали сигналът на компетентните органи,който щели да проверят изправноста на часовника.Да видим кога ще направят промяната.Все пак в мен буди недоумение как може часовникът да си промени времето на отчитане с 50 мин в рамките на едно денонощие,освен ако не е манипулиран?
          А как разбираш колко е часа, че аз гледам нашия часовник в таблото и не мога да го разбера въобще!

          Коментар


            #6
            В новите табла часовникът е електронен, достъп имат само енергетиците, и самите те при първото отчитане след смяна на времето настройват часовника да превключва тарифите отново в 22-00. Т.е. - не по-късно от месец след смяна на времето, отчитането на нощна се възстановява на 22-00. Твърдя го за моят вход, защото съм ги виждал точно веднъж да го правят, и питах какво правят, и така ми обясниха, понеже вече часовникът е заключен, и само те си имат достъп - сменят го самите те.

            Коментар

            Working...
            X