Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с лаптоп - цепи/нацепва/замръзва

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с лаптоп - цепи/нацепва/замръзва

    Значи кошницата ми прави проблем като нацепва или замръзва за секунда.Прави го независимо какво правя - работя на Excel-а, гледам филмче или геймкам на някоя игричка(Diablo LoD, Heroes 3, CM01-02)Pentium Mobile 1.73GHzVideo: Intel 915 GM/GMSРамта е 2GBHard: 80GbПонякога забелязвам, че CPU-то работи на 795мхз, вместо 1,73...след това се оправя.DirectXa е 9....сменял съм драйверите, правил съм и преинсталация - пак същотоНякой да има идея какво да го правя.....освен да го нося в сервиз?Благодаря предварително
    Ползвайте мигачи!
    Sometimes I feel like screaming

    #2
    Тъй както го описваш е доста неясно, тъй като са възможни много причини. Най-важно е да се разбере софтуерен ли е проблема или хардуер. Ако си правил инсталация на чисто, проявявал ли се е проблема веднага. Т.Е. преди да инсталираш драйверите. Ако да, то дистрибуцията на Уиндоуса тествана ли е на друг комп. Най добре е да заредиш от бутващо CD с тестови програми и да се провери с пълен и подробен тест, системата. Hierens boot е доста сполучлива за това. Има я в Замунда. В нея има и жив Уиндоус, което улеснява нещата за бърз извод. В момента на теста лаптопа да е под захранване от мрежата! Иначе възможните причини са твърде много, за да може да се каже току тъй. Ако се дъни от храдуер е възможно и прегряване вследствие на замърсяване. Но от тук няма как да стане, без да се погледне отблизо.
    Fiat Marea TD100

    Коментар

    Working...
    X