Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Откраднаха ми номера!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Откраднаха ми номера!!!

    Днес сутринта реших да си почистя колата за срещата на Бачо Киро и останах неприятно оцъклен пред колата.Някой апаш ми е задигнал предният номер.На 99% съм сигурен че е откраднат поради факта че го бях прихванал и с допълнителни самонарезни винтове.Във вторник я карах последно и си я паркирах пред блока,днес номера липсва.Направих щателен оглед наоколо да не би някой да го е откъртил и захвърлил някъде наблизо.Уви не можах да го открия.Следваше подаване на жалба в районното на МВР и ходене до КАТ да питам каква е процедурата.Казаха ми че трябва да ми издадат сл.бележка от районното с която да отида в Кат и да си пререгистрирам колата.За бележката се чака около седмица.Поразрових се из нета за да добия повече инфо по процедурата и се натъкнах на товаhttp://www.vwclub.bg/forum/viewtopic...01583&start=15Колегата и тоя е патил като моята и са го разкарвали и карали да чака сл.бележка без тя да е нужна,просто се подписвала декларация че ако намериш номера ще го предадеш на КАТ.За момента ще почакам да видя дали няма да се намери от някъде моят номер(има 1%надежда).И ако не се появи ще трябва да се пререгистрирам.Миналата година приятел си загуби предния номер в един порой,взе си бележка от районното и като отиде в КАТ се оказа че номера му бил предаден там преди 10 дена.За съжеление никой не си направил труда да го потърси и да му каже че номера е при тях.Те си казали де ще иде че няма да дойде и седят и чакат без да им дреме че през това време му се налага да се разкарва по разни районни,банки да си плати за получаване на бележка,после 10 дена да ти я издадат и на края да ти заявят че номера е при тях и си се разкарвал напразно.Оплакох се и на приятел който ме светна че крадяли два номера и от тях правели един.От единия режат предната част от другия задната и ги запояват.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    #2
    Ужас! Това вече е прекалено, бахти изродите Надявам се това да не ти развали идването на Дряново?
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

    Коментар


      #3
      Не ми се вижда логично да се краде номер, който е хванат допълнително с винтове. Все си мисля, че се краде това, което е най-лесно. Ако някой го е свалил нарочно, по-вероятно има нещо лично към теб - паркираш му на любимото място и др.подобни.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        kosta написа:
        Ужас! Това вече е прекалено, бахти изродите Надявам се това да не ти развали идването на Дряново?
        Чухме се с Дидо.И благодарение на неговата отзивчивост ще присъствам.Искрени благодарности
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #5
          snake написа:
          Не ми се вижда логично да се краде номер, който е хванат допълнително с винтове. Все си мисля, че се краде това, което е най-лесно. Ако някой го е свалил нарочно, по-вероятно има нещо лично към теб - паркираш му на любимото място и др.подобни.
          Логиката е че от два се правят на един.Паркирам на централна улица от 10 години.Никога не е ставало на въпрос че видиш ли туй място е мое туй твое.Много съм далеч от тази вероятност.А колко случая има на откраднати брони с номера....те поне са здраво хванати.
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            #6
            Добре че бързо си реагирал, защото вече може да е извършено я някое нарушени, я някоя кражба!!
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              Добре де а няма ли как да се направи копие на номера? Пускат поръчката до СФ, щракват го на пресата и го връщат по куриер, еххх... ако беше толкова лесно но не и в БГ. А според мен всяка рекламна къща би могла да ти измайстори един временен номер за 10-тина лева.
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар


                #8
                Много неприятно Краси. Явно апашите се завръщат. Оня ден бяха разбили стъклата на два автомобила до моя...И най странното е, че не са правени никакви опити за кражба или нещо подобно...Впрочем оня ден видях и на Килърчо от нашия форум, че колата му(Сейченто ) е с "времянка" вместо задно стъкло и следи на асфалта от разбиването му .
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  #9
                  Re: Откраднаха ми номера!!!

                  krasio_79bs написа:
                  ......................
                  Като чета това, което си написъл неволно се сещам за Швеция. Бях там между 1999 и 2001 и се случи така ,че си загубих една чантичка в която бяха личната ми карта, паспорта, шофьорската книжка и 300 евро. Като се върнах в България след известно време реших да си вадя нови документи. Отивам в МВР-Тутракан и им казвам,че съм си загубил документите и искам да си вадя нова лична карта и поспорт. Служителката ме пита за имената зада провери дали някой не ги е намерил, обаче аз й казвам, че няма смисъл защото съм ги загубил в Швеция. След проверка в компютъра се оказва, че личната ми карта и паспорта са в Силистра , а шофьорската книжка в КАТ-Силистра. Хората са ми пратили нещата от Швеция, а тук никой не ме информира ,че са ми намерени документи. 300-те евро разбира се ги нямаше-сигурно се сещате какво е станало с тях.Имам невероятно добри спомени от тази скандинавска страна. Много често съжелявам, че се върнах от там.
                  SEAT Leon Cupra 300
                  Triumph Street Triple 765 R

                  Коментар


                    #10
                    krasio_79bs написа:
                    snake написа:
                    Не ми се вижда логично да се краде номер, който е хванат допълнително с винтове. Все си мисля, че се краде това, което е най-лесно. Ако някой го е свалил нарочно, по-вероятно има нещо лично към теб - паркираш му на любимото място и др.подобни.
                    Логиката е че от два се правят на един.Паркирам на централна улица от 10 години.Никога не е ставало на въпрос че видиш ли туй място е мое туй твое.Много съм далеч от тази вероятност.А колко случая има на откраднати брони с номера....те поне са здраво хванати.
                    Може от 2 да правят един. Това не променя факта, че им е по-лесно да откраднат номер, който не е захванат допълнително с винтове.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      van_dal написа:
                      Добре де а няма ли как да се направи копие на номера? Пускат поръчката до СФ, щракват го на пресата и го връщат по куриер, еххх... ако беше толкова лесно но не и в БГ. А според мен всяка рекламна къща би могла да ти измайстори един временен номер за 10-тина лева.
                      Питах за това.Няма начин.Ако те хванат с такива номера от рекламна къща те лишават от книжка от 1 до 6 месеца.Ако си подал заявление го приемали като смекчаващи вината обстоятелства и те лишавали за месец,ако е благосклонен шефа на КАТ.Тъкмо се бях запътил към КАТ и гледам насреща една ’Ц’класа без номер насреща и си викам-"Айде още един изгорял" поглеждам отзад и виждам шарен американски номер.И как за тях може с един номер отзад и се движат без проблеми,а за нас не може не мога да си обясня.Питах и в КАТ и никакъв отговор не получих.Моторите и те са с номер само отзад.
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        #12
                        Голям сеир изглежда, много смешно звучи заглавието.Иначе сигурно е доста непирятно, дано се разминеш с по-малко разходи.

                        Коментар


                          #13
                          Колега, много неприятна история, ако някой се облагодетелства от номера ти - дано после всички пари да даде за лекарства, и като му останат малко - направо за ковчег Е**ти ******** има по улиците, има чувството че ако се изсера, и лайната ще ми откраднат! С извинение за израза! Все пак не мисля че може да се притесняваш от това, че някой нещо ще направи с номера ти - кражба, или нещо... В смисъл - той може да е откраднат с тази цел, но не могат да те обвинят теб за нищо. То ако беше толкова лесно - всеки втори щеше да зарежда гориво с чужди номера. Колко му е - боцвам два различни номера отпред и отзад, отивам, зареждам 80 литра в някое БМВ комби, и си заминавам. После да не би да обвинят онези дето съм им откраднал номерата ?

                          Коментар


                            #14
                            Eee това е вече .........незнам как да го нарека-"гавраджийска кражба". Не съм си мислел че може и до там да се стигне,чак номера да задигнат. Нищо не ме учудва вече в България. Ооо аз забравих,може на krasio_79bs номера да му е бил баровски с няколко еднакви цифри и някой да си го е харесал. Това е в кръгът на шегата разбира се. Да хванеш този който го е направил и да му счупиш ръчичките.
                            Уважавам тези,които ме уважават!
                            Clube do Marea!

                            Коментар


                              #15
                              V.Vencislavov написа:
                              Eee това е вече .........незнам как да го нарека-"гавраджийска кражба". Не съм си мислел че може и до там да се стигне,чак номера да задигнат. Нищо не ме учудва вече в България. Ооо аз забравих,може на krasio_79bs номера да му е бил баровски с няколко еднакви цифри и някой да си го е харесал. Това е в кръгът на шегата разбира се. Да хванеш този който го е направил и да му счупиш ръчичките.
                              Нищо баровско,тва ми се падна от тото в КАТ. А 3668 КН.Крадат ги основно по 3 причини.1.Да заредят в час пик на голяма бензиностанция без да платят2.За да направят от два номера един3. За да свършат някоя друга простотия
                              FIAT FORUM BULGARIA
                              Ракията е над политиката

                              Видео от Италфест 2011

                              Коментар

                              Working...
                              X