Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електро и/или компютърен проблем?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Електро и/или компютърен проблем?

    Значи имам следната постановка: Два компютъра като единия е много стар и е с вградено видео, а на другия има видео карта с 2 DVI изхода, поради което ползвам преходник. Монитора ми е CRT, с VGA. Тази сутрин, както всичките неща са включени в контакта, но нищо не е пуснато, тръгвам да местя VGA кабела от новия на стария комп. В момента, в който допрях VGA буксата до VGA порта на стария компютър, прехвърчаха искри, като даже леко се завариха двете едно за друго. Паднаха всички бушони, включително и този отвън (живея в блок, ако има значение). Понеже нямам ключ за таблото, нямаше как да пусна тока, ще разбера чак довечера кое е оцеляло. Въпроса ми е каква може да е причината според вас - ел. инсталацията, монитора, преходника, видеокартата, захранване, някое от дъната или друго ? p.s. Правил съм много пъти местенето на VGA кабела от единия на другия комп, докато са работели и двата и не е имало проблем.
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    #2
    Изгнило захранване или незанулени контакти (или друг проблем в ел.инсталацията).
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      Незанулени контакти. Такива преискрявания се дължат само и единствено на това. По разни клиенти като ме изпервази тока и ми идва да им изтръгна главите. Писнало ми е да повтарям "ЗАЗЕМЯВАЙТЕ". Най-голямата грешка са разни измислени "разклонители" дето имат само фаза и нула.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #4
        За да паднат бушоните - офазен контакт.Предполагам единия е занулен, но другия е офазен.

        Коментар


          #5
          1115 написа:
          За да паднат бушоните - офазен контакт.Предполагам единия е занулен, но другия е офазен.
          Точно де ..., но пък не споменава да са на различни контакти? В експерименти съм го постигал това нещо, когато в незанулен контакт монитора и компютъра са с обърнати ШУКО щепсели. Като ги завъртя в правилната посока - спира искренето, но перка леко от металните части. Най-весело се получава, когато офазения контакт се заземи през 42" LCD, което е вързано към ... кабелна телевизия - резултата при клиента беше минус 42" LCD, но пък все още работещ компютър
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            jenshen73 написа:
            но пък не споменава да са на различни контакти
            Трябваше да го уточня и това. Всичко е на един контакт, освен въпросния стар компютър. Преди и той беше на същия контакт като останалите неща и тогава нямаше проблем. Дано проблема е само в контакта, на който го включих него отделно.
            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

            Коментар

            Working...
            X