Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пушачи или Непушачи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пушачи или Непушачи

    Хрумна ми да се преброим и по този критерий! Това сега ми е болна тема, защото вече от 5 месеца и една седмица не пуша, но продължава да ми се пуши! От собствен изстрадан опит знам, че никотинен глад имам около 6 месеца, после е малко по-лесно! Иначе 15 години страсно пушене на цигари от калибъра на синьо "Виктори" по над 1-1.5 кутии на ден, а на маса - не ми се и мисли по колко пушех...Единият път не пуших 10 месеца, а вторият само 8. Сега се надявам Силата да е с мен!Пък и с новите цени...
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #3
    Re: Пушачи/Непушачи

    kiro_of_the_day написа:
    Хрумна ми да се преброим и по този критерий! Това сега ми е болна тема, защото вече от 5 месеца и една седмица не пуша, но продължава да ми се пуши! От собствен изстрадан опит знам, че никотинен глад имам около 6 месеца, после е малко по-лесно! Иначе 15 години страсно пушене на цигари от калибъра на синьо "Виктори" по над 1-1.5 кутии на ден, а на маса - не ми се и мисли по колко пушех...Единият път не пуших 10 месеца, а вторият само 8. Сега се надявам Силата да е с мен!Пък и с новите цени...
    много тежко го преживяваш пък ти, 6 месеца аз пропуших на 13 Yellow_Flash_Colorz_PDT_21 и така до последната нова година, ама съм ги отказвал за няколко пъти по някой и друг месец. иначе и аз пуших доста, но по едно време почва не само да не ти е приятно ами и да ти дразни стомаха, гърлото и т.н. и да ти се повръща. оттогава остава само навика и съвсем е безсмисляно да пушиш, ако може да се намери въобще смисъл в това. не пуша от месец и половина и въобще не ми липсва, даже не ме дразнят другите като пушат около мен, не ме изкушават. пък и срамота, приятелката ми ги отказа от раз и не си помисля вече 5 месец, пък аз да не успея.мисля, че трябва да се разбереш с тебе си дали наистина ти доставят удоволствие цигарите, ако да няма защо да се мъчиш, пуши си и си свиркай нали живота трябва да ни е приятен, а не да се въздържаш постоянно и да се тормозиш, ако ли пък осъзнаеш, че всъщност не ти харесва вкуса им ще ти е много лесно да ги откажеш.то сега и алкохол като пиеш ти се пуши абе..... успех
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #4
      Не пуша и никога не съм

      Коментар


        #5
        На мен пък винаги, ама винаги ми е харесвало да пуша!!! Няма такова нещо като гадене, кашлица, камо ли пък повръщане! Аз такива хора като мен ги наричам Родени Пушачи! Харесвало ми е и винаги ще ми харесва! При мен отказването не е акт, а е процес - при това продължителен...За такива "наркомани" (не съм сигурен дали кавичките не са излишни) като мен никога не може да се каже, че са отказали цигарите - те просто временно (5 месеца или 5 години) не пушат! НО им се пуши!!!И цените на цигарите не са критерият, поради който такива хора се решават да направят опит за отказване.
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #6
          "Ха сега да видим кон боб яде ли!"
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #7
            Никога не съм пушил и смятам и никога да не пропуша.Дори като съм на кефенце и е мн. задимено направо ми прилошава
            SKODA 105L '78
            PUNTO 1.2 MPI ELX '94
            FIAT 126p '89
            TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
            GRANDE PUNTO 1.2 '06

            Коментар


              #8
              Аз мразя цигарите
              Alfa Romeo 146 JTD

              Коментар


                #9
                Как беше лафа? "Най-мразя като ям да се пуши!" и перифразата на пушача.."Най мразя като пуша да се яде!" Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #10
                  "Няма нищо по-лесно от това да се спрат цигарите - аз съм го правил поне 30 пъти" - не помня кой го беше казал ама сега е много актуално.За мен - пуша си една кутийка синьо Виктори за 2 дена и се стремя да задържа.Да отказвам обаче - не желая - това е едно от малкото удоволствия което си е останало лично за мен - няма да си го дам. Всичко друго - вещите ми, колата ми, свободното ми време, любовта ми към гледането на филни и четене на книги - беше скоростно превзето от наличието на съпругата ми и най -вече на сина ми, който узурпира всяка секунда, в която не съм на/по работа. За това колкото и примитивно (домашно-алкохолически) да изглежда единственото лично за мен ми остана да пия 100тина грама от собствения ми домашняк и да пална цигарка.Ей да не уплаших някои ергени!!!Няма страшно - ножа е дървен!!! Каквото е отнето се преобразува в тройно по хубави неща!!!
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #11
                    kiro_of_the_day написа:
                    На мен пък винаги, ама винаги ми е харесвало да пуша!!! Няма такова нещо като гадене, кашлица, камо ли пък повръщане! Аз такива хора като мен ги наричам Родени Пушачи! Харесвало ми е и винаги ще ми харесва! При мен отказването не е акт, а е процес - при това продължителен...За такива "наркомани" (не съм сигурен дали кавичките не са излишни) като мен никога не може да се каже, че са отказали цигарите - те просто временно (5 месеца или 5 години) не пушат! НО им се пуши!!!И цените на цигарите не са критерият, поради който такива хора се решават да направят опит за отказване.
                    е пък тогава защо се мъчиш само и издевателстваш над себе си. пафкай си щом си от "родените"
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #12
                      Праскам си 2 кутии бял Средец на ден и намирам все още на старите цени , ама за после не знам . Нейно върховно злодейство ги отказа на Нова година (веднага пролича на гъз ) сега притиска и мен . Дайте ми подкрепа срещу домашния ми проклетник (ние така си говорим вкъщи).
                      Мерцедес-SPRINTER 312 - 2,9TDI 122кс...МОЩНИЯ КАТЪР
                      ФОРД И ЦИГАНИН ЗИМАТА НЕ РАБОТЯТ - Лично наблюдение...Някой да ме обори??????Мицубиши Каризма , бензин , автоматик, климатроник

                      Коментар


                        #13
                        Не съм пушач и смятам така да си остана!Иначе около мен почти винаги се пуши и едно че се задавям от дима ами и дрехите(особено сега зимно време-пуловери и якета се осмардяват така все едно излизам от кофите),ама кво да се прави....Като че ли преди 5-6 години беше по-модерно да се пуши,сега модата се е обърнала май :P
                        Fiat Punto 1.7 TD

                        Коментар


                          #14
                          само до преди няколко години беше модерно да се пуши....сега вече е модерно да не се пуши...!!!Аз не пуша вече от много време... но ме имаше и в този "клуб" за около 2 месеца... и при мен от тютюнопушенето не се пристрастих към тютюна, а към пушенето... Сега се чувствам перфектно и съм си казал че повече с тез неща няма да се занимавам... Мисля и че така е най-правилно... хубаво е все пак да се пробва за да знаем за какво става въпрос! Никога обаче не трябва да пробваме наркотици! Спирайте да пушите и почвайте да тренирате... По-голямата част от живота си съм тренирал и докато пушех не се чувствах добре - наистина... сега обаче се чувствам повече от чудесно и съм щастлив че тези "гадорийки" не са ми направили нищо - защото все пак спрях навреме... П.П.: Бивш пушач има, бивш наркоман - НЕ!Спирайте цигарите - МОЖЕТЕ!
                          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                          Коментар


                            #15
                            Аз до скоро(преди да ми махнат сливиците) бях стигнал до 1 кутия на ден. След операцията уцелих подходящ момент да ги спра. Ама пуста ракия без цигари не върви И сега като седна вечер на ракийка и пуша по 3-5 цигари Гаден навик е. Ама в колата никога
                            Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                            Lancia Y

                            Коментар

                            Working...
                            X