Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво мислите за категорията труд по време на войниклъка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: ..

    Kroko61 написа:
    fihi-Толкова съм запознат,че не можеш и да си представиш.Нещага ги загатвам само ,защото не ми се хвърлят,,бомби,,просто така,а толкова смърт съм видял,че....И не на филм мой приятелю не на филм.Ако случайно срещнете някой служил в Болярово,Грудово 1979-1982 попитайте за ,,филма,, в който бяхме вкарани не по наше желание.И се подписваш ,че никога не е било щото....,,А лейтенантите бяха ,,бойни,, тъй като поделенията на юг от споменатата от мен -но не и от мен измислена-линия им викаха така.Всички останали бяха парадни.
    Не си запознат - вярвай ми. Тук мисля, че не говорим за това кой колко смърт е видял, а за това кой каква категория труд заслужава. На базата на какво - можеш ли да ми отговориш - моето мнение е, че не можеш.Ако искаш да задълбаем темата моля те на лични.

    Коментар


      #17
      Re: ..

      значи наборната военна служба се води 3-та категория(за което става въпрос)и в случая като се уволниш влезнеш като кадрови военослужещ ти приравняват 3-тата категория на 1-ва и се води като стаж (ако представиш служебна бележка че си бил и колко време си бил наборен войник)преравняването мисля беше 3 към 1,а това дали часницитя приравняват и зачитат е малко относително
      BMW E39 2.5I
      http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

      Коментар


        #18
        ..

        На мен лично ми я зачитат и плащат но не в това е въпроса.Надявам се на някоя среща да успея да дойда и да я ,,разчепкаме,,до дъно.Но досега все се случва да съм ангажиран служебно и ми се разминава.А пък ако ше я ,,чепкаме,, на лични -по добре да прочета Закона за наборна военна служба и съм готов.Знаете ли какво казваха в Ямболската дивизия-там където свършва Дисциплинарния устав,оттам започа Боляровския батальон.И да не говорим,че е едно и също да си гледаш автомата като го лъскаш и откъсната ръка или крак.И колко време после ти е пред очите.Ето за това ми е думата.

        Коментар


          #19
          Аз пък се чудя колега, защо не си останеш сам с духовете си от преди 30 години и не ни занимаваш със случки от казармения си живот.Не си първия, нито пък ще бъдеш последния, който е станал свидетел на ... да ги наречем нещастни случаи.Ако не можеш да преодолееш стреса си от преди 30 години, от казармата ... има си психиатри бе човек. Ако не си толкова зле, обърни се към психотерапевт. Ще си полежиш, ще те изслуша, пък може и да ти олекне.И ... каква е връзката на категорията труд и това, че някой е бил осакатен в казармата?Само там ли са се случвали нещастия?Трябва медал ли да ти дадат, че си служил в казармата?Дали няма поне още 15-20 000 човека, които са преживяли службата в този граничен район и са си пълноценни граждани, които не хленчат по форумите и дори не им идва на ум да си слагат някакъв героичен ореол на мъченици.Малко е късничко да се демонстрира някакъв измислен "поствоенен стрес" с единствената цел да си придаде някой някаква мъжественост.И то при условие, че битка е виждал само на телевизора.Боядисани лица, белези по потните бузи, поглед зареян в хълмовете на Странджа - Сакар ...Айде моля ти се.Някои от мъжете към петдесетте май наистина преживяват андропаузата доста тежко.Извини ме, но подобни експликации са комични. За твоя сметка.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #20
            Цссс, всеки, който е ходил в казарма е преживял редица простотии - дори ние, по-младите... И аз съм служил в бойно поделение и моята категория труд е "първа" и кво?
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #21
              Re: ..

              Kroko61 написа:
              На мен лично ми я зачитат и плащат но не в това е въпроса.Надявам се на някоя среща да успея да дойда и да я ,,разчепкаме,,до дъно.Но досега все се случва да съм ангажиран служебно и ми се разминава.А пък ако ше я ,,чепкаме,, на лични -по добре да прочета Закона за наборна военна служба и съм готов.Знаете ли какво казваха в Ямболската дивизия-там където свършва Дисциплинарния устав,оттам започа Боляровския батальон.И да не говорим,че е едно и също да си гледаш автомата като го лъскаш и откъсната ръка или крак.И колко време после ти е пред очите.Ето за това ми е думата.
              Приятелю, върни се на заглавието на темата и го прочети внимааателно. Струва ми се, че тук не иде реч за "болезнени спомени от казармения живот".Изобщо не знам дали е уместно сравнението, ама едно е да видиш откъсната ръка или крак на някого, а съвсем друго - да докарат 19 годишния ти брат в ковчег само 16 дни преди уволнението. Съжалявам за "лиричното отклонение", но темата за казармата винаги е била мъчителна за мен.Malone, евалла за поста, по-точно не бих могла да го кажа дори аз. :D
              "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
              Ванга

              Коментар


                #22
                .

                Добре,опълченци .Само не мога да разбера какво защитавате.Поставих въпрос,който касае доста мъже.Веднага ме усетихте,че си вадя хляба не със писане а със ръце и ме разпънахте.Остана ми в главата едно въпросче само.Защо ли не се хвърлиха в атака ,,техничарите,,във форума?Темата за мен е изчерпана.Заключвайте я ако обичате.

                Коментар


                  #23
                  Нееее, тук не става въпрос кой с какво си вади хляба, не извъртай нещата. Аз не съм те нападала за това. Спорът беше съвсем за друго, а ти отклони темата. С какво се занимаваш все пак? Питам, защото Фихи е повече от 10г. под пагон и е логично да е по-навътре в нещата от теб, но ако и ти си военен - нещата вече стоят другояче. Пак почнахме да си мерим пишките, макар някои от нас дори да нямат такива. Не се сърди!
                  "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                  Ванга

                  Коментар


                    #24
                    Еми ние ти отговорихме друже Kroko61.Трета категория се води по Закон, като има и изключения при някои видове служба и някои видове завършване на наборната служба с превръщането и в професионална.Както сигурно е при колегата jenshen73.Ако имаш някакви въпроси по нормативната уредба, най добре той да ти обясни, ако е уместно за него.А предполагам, че и fihi ще ти е от полза.Идеята беше да не се отвличаме със "спомени от бойното поле", защото на повечето не им е интересно, а очевидно [и за съжаление] за някои е и болезнен този акцент на темата..:: EDIT ::.Иха ... Irka-fihi, да знаеш, прочитайки пак темата от началото ... ти играеш "топлото дупе", дето се прибират при него "шапкарите" след работа.Да развеселим малко обстановката де ...
                    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                    www.cyxap.com

                    Коментар


                      #25
                      Тъй, тъй...топло дупе го играя аз...
                      "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                      Ванга

                      Коментар

                      Working...
                      X