Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фотоапарат за подводно снимане :)))

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фотоапарат за подводно снимане :)))

    Спечелих такъв апарат от една промоция... Супер долнопробен е, но наистина не пропуска вода в него. Обикновено апаратче с лента, в една прозрачна водонепропускваема кутийка. Всичко ОК, но НЯМА БАТЕРИИ... Възможно ли е да работи без батерии? Апаратчето няма светкавица, но въпреки това Знам, че има колеги, които се занимават с фотография и затова пускам темата в автомобилен форум... Интересно ще ми е какви снимки ще излязат от това апаратче... често ходим да се къпем по реките, пък и море скоро ми предстои и съм ентусиаст да снимам морското и речно дъно
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    Не очаквай чудеса, но може да е забавно! След като има светкавица и автоматично навиване на лентата трябва да има батерии. Ти, как прецени, че няма?
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Ами не очаквай кой знае какво. Първо това е апарат за еднократна употре6а, струва към 15-20лв., второ кой знае какъвфилм има вътре. Водата, осо6ено в реките не е кой знае колко прозрачна, в морето е малко по-до6ре положението.Но при всички случаи ще има доста сла6а светлина.Ето ти снимка правена с такова апаратче още 80-те години.Всъщност, когато са правени тия снимки морето не 6еше никак 6истро. Дано случиш на ху6аво време.Малко по-късно ще кача и една снимка със саморъчно направена кутия за фотоапарат. Резултата 6еше доста зле, много ми се потеше стъклото на кутията.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #4
        Vladim написа:
        Не очаквай чудеса, но може да е забавно! След като има светкавица и автоматично навиване на лентата трябва да има батерии. Ти, как прецени, че няма?
        Ти къде видя, че има светкавица и автоматично пренавиване на лентата ?Ако има само механика като едновремешните руски фотоапарати / че не им помня името/ - за какво са му батерии?

        Коментар


          #5
          Всъщност не знам дали трябва да има светкавица. Според мен водата така ще отрази светлината,че от снимката няма нищо да се види. Но не съм пробвал, така че не съм сигурен в това което мисля.
          Ex Fiat 126P
          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
          Alfa Romeo 147 1.6 TS
          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

          Коментар


            #6
            Имах 2 фотоапарата за еднократна употреба. Правих снимките с единия, но така не ги проявих във фото. Другия си е още запечатан. Според мен май наистина нямат батерия.

            Коментар


              #7
              =Rudi= написа:
              Ти къде видя, че има светкавица и автоматично пренавиване на лентата ?Ако има само механика като едновремешните руски фотоапарати / че не им помня името/ - за какво са му батерии?
              Не съм гледал за да видя... :D как колегата е написал, че апарата няма светкавица. Смяна е марката на апаратите от едно време. А иначе наистина, ако лентата се навива ръчно и няма светкавица батерии не са нужни А иначе наистина се постарай да снимаш в по-бистри води, и/или на по-плитко!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Vladim написа:
                =Rudi= написа:
                Ти къде видя, че има светкавица и автоматично пренавиване на лентата ?Ако има само механика като едновремешните руски фотоапарати / че не им помня името/ - за какво са му батерии?
                Не съм гледал за да видя... :D как колегата е написал, че апарата няма светкавица. Смяна е марката на апаратите от едно време. А иначе наистина, ако лентата се навива ръчно и няма светкавица батерии не са нужни А иначе наистина се постарай да снимаш в по-бистри води, и/или на по-плитко!
                :D Вярно, че "Смяна" бяха :D .Ей какви луди черно-бели снимки правех като дете, че и на кръжок за фотолюбители ходех :D ,ама това е друга тема - човека друго пита !Поздрави

                Коментар


                  #9
                  Мда, светкавица няма и лентата се навива ръчно Аз си мислех, че въпреки това са нужни батерии Ще се пробвам да снимам на морето, защото ми стана интересно... Аз спечелих общо три апарата, но оставих само един за мен за проба, другите подарих.Мисля, че лентата може да се сменява, така че може и да не е за еднократка употреба.Иначе някога и аз имах "Смяна 8" с кафяво кожено калъфче Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Ето какво представлява апаратчето:
                  M-Benz E 250 TD 150hp
                  M-Benz 200d 75 hp
                  Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                  Коментар


                    #10
                    Слагаш един фотоапарат в един презерватив и снимаш. Изпитано. :D
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #11
                      ele написа:
                      Слагаш един фотоапарат в един презерватив и снимаш. Изпитано. :D
                      Употребяван презерватив или не?
                      MB 280 S W108 67' - pickUp
                      MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
                      ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
                      Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
                      office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

                      Коментар


                        #12
                        Изглежда не чак толкова зле! :D А ще разбереш дали става за повече от една употреба, т.е. може да му смениш лентата, като до разгледаш отзад. Ако има копченце за отваряне на задната страна значи може да се смени, ако направо се чупи за да се извади лентата... сещай се сам! Между другото моя съвет е да намажеш финно със силиконова смазка гумените уплътнения на бокса, че да се подсигуриш особено, ако често го отваряш и затваряш! Споменатото с презерватива е смехотворно! Презервативите не са прозрачни. Опитайте да снимате с презерватив пред обектива на сушата и вижте резултата! :D
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          http://www.dealextreme.com/details.d...=#reply_972898
                          Ex Fiat 126P
                          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                          Alfa Romeo 147 1.6 TS
                          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                          Коментар


                            #14
                            айде и аз да изкажа мнение, нали съм фотограф. тея апаратчета нямат светкавица, поради простата причина, че и да светнеш в водата , образ едвали ще получиш. За сметка на това лентите които слагат в такива еднодневки, особено тези за подводното снимане, са със голямо ISO (чуствителност) и когато е по тъмно, също стават, за сметка на това, че са по "еднозърнести". Пак адски много зависи, скоро колежките от фотото бяха правили една такава лента и беше станала доста добре.
                            Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                            Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                            Коментар


                              #15
                              Vladim написа:
                              Споменатото с презерватива е смехотворно! Презервативите не са прозрачни. Опитайте да снимате с презерватив пред обектива на сушата и вижте резултата! :D
                              Има и прозрачни. Иначе става, и аз не вярвах, снимките не са кой знае какво, но става.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар

                              Working...
                              X