Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква телевизия гледате - ефирна, кабелна, сателитна?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Чи форума ни го дават по тиливизуру Иначе по въпроса.5-та година съм на кабеларка с цифров приемник и засега съм много доволен от качеството.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #47
      Булсатком, в момента на пакет Стандартен + втори приемник = 18.60 лв/мес.Оборудването си го монтирах сам, не е кой знае каква философия и имам над 14 дБ сигнал на най-силният транспондер.На който му се гледат повече спортни канали - Ринг, Евроспорт 2, Хоби ТВ си плаща още 3 лв за пакет Премиум. В него са включени и различните Дискаварита. В Стандартния са Дискавъри чанел, Експлорер, Хистори. В сайта може да се види подробно какво включват пакетите.Единствено при силна гръмотевична буря спира сигнала на някои от транспондерите. Това мисля че се дължи на процесите в атмосферата, нали гръмотевиците са силно електричество и променят йоните в слоевете на атмосфрерата. Не е болка за умиране поне за мен.Може да си включите 4 ТВ на една антена, с четири применика. Всички ще гледат пакета на основния, като за всеки от трите допълнителни приемника се заплаща 5.80 лв/мес и разбира се плюс цената на пакета който сте избрали.
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #48
        Kuku написа:
        Все по-сериозно се замислям и аз за интернет телевизия - кутията с оптиката се намира на около три метра от телевизора в хола ми
        Правилно решение - каналите, които гледам в момента, са с 5-6 Мб/с variable bitrate, докато при Булсатком едвам стигат до 3...Отделно ползван HD settop box, от който получавам цифров сигнал в телевизора, а при Булсатком всичко цифрово свършва в приемника.
        Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
        Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
        Ex: Marea 2.4 JTD 2000
        Ex: Brava 1.6 1997
        Ex: Puntо 1.1 1994

        Коментар


          #49
          IP - добре, но при повече от 1 ТВ нещата идват скъпичкипрограмите които се броудкастват директно от Булсат и ИТВ няма как да са с по-високо качество при IPTV операторитеза тези които се "препредават" сигурно е така, защото спътника струва париголемите канали излъчват от спътник средно със 5-6 Mbps, някои стигат до 8Булсат излъчват доста качествено bTV, TV Plus, The Voice, Diema, Animal Planet, Eurosport , ММ - средно 4-5 Mbpsестествено има и калпави с 2 Mbps (някои така си предават в оригинал, други са сплескани по финансови причини)но като цяло е добреза сравнение SKY UK излъчват средно с 4 Mbps...още нещопри наличие на LCD или плазма, естесвено при желание може да се гледа на собствен приемник с HDMIкоето при липса на HD не оказва голямо влияние
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #50
            а при Булсатком всичко цифрово свършва в приемника.
            Нима Булсатком не предлагат вече приемници с HDMI
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #51
              Цифрова кабелна телевизия ДСС
              BRAVA 1,4 12V
              Nissan Navara

              Коментар


                #52
                emzo написа:
                а при Булсатком всичко цифрово свършва в приемника.
                Нима Булсатком не предлагат вече приемници с HDMI
                Стандартните им приемници имат само аналогови изходи, което е тъпо, защото от цифров сигналът се преобразува в аналогов, а LCD отново си го преобразув в цифров и става излишна мазня! Не е болка за умиране, ако си купиш по-хубав приемник. Все пак стандартният ти го дават почти без пари. Новите HD приемници имат HDMI разбира се.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #53
                  ако се плати са ХД пакет се получава и такъв приемникиначе не
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #54
                    В апартамента съм на кабелна,а на къшата в близко село от днес имам и Булсатком,доволен съм и от двата оператора.
                    Marea HLX 147ps

                    Коментар


                      #55
                      LiGuru написа:
                      ... Мултиплексите не могат да се разпределят по равно. Инвестиции няма кой да прави за убави очи. Цифровизацията дори и бавно върви, но назад! ....
                      Напред, или назад не знам, но от Евросъюза ще отнесем сериозни санкции, ако до 2012 година не реализираме цифрово излъчване! Подозирам, че ще има ии срок за закриване на аналогите предаватели. Само да споменем, че и сега има цифрово излъчване в някои големи градове, но качеството става само за гледане в автомобил! :D
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #56
                        Vladim написа:
                        LiGuru написа:
                        ... Мултиплексите не могат да се разпределят по равно. Инвестиции няма кой да прави за убави очи. Цифровизацията дори и бавно върви, но назад! ....
                        Напред, или назад не знам, но от Евросъюза ще отнесем сериозни санкции, ако до 2012 година не реализираме цифрово излъчване! Подозирам, че ще има ии срок за закриване на аналогите предаватели. Само да споменем, че и сега има цифрово излъчване в някои големи градове, но качеството става само за гледане в автомобил! :D
                        Цифровизацията трябва да бъде факт до 01.01.2013 или 31.12.2012 както искаш, до 2015 трябва да има работеща мрежа с национално покритие, но спирането на аналоговото предаване няма отношение към това. Относно цифровото излъчване в момента, искам да кажа, че то е "експериментално" и в КРС не са чували за него :D . Няма законова база под която КРС да разрешава цифрово лъчене на територията на страната. Относно качеството на стриима, то е такова защото не могат да синхронизират като хората спътника и давата предавателя!

                        Коментар

                        Working...
                        X