Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътна карта от 80-те години??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пътна карта от 80-те години??

    Здравейте, на някого намира ли му се из архивите пътна карта на България от осемдесетте години или по-рано?

    #2
    Re: Пътна карта от 80-те години??

    fuoco написа:
    Здравейте, на някого намира ли му се из архивите пътна карта на България от осемдесетте години или по-рано?
    Еми имам ама на хартия :D :D
    Powered by Emzo

    Коментар


      #3
      А можеш ли да ми я снимаш с телефон От коя година е?

      Коментар


        #4
        готов си
        Прикачени файлове
        Powered by Emzo

        Коментар


          #5
          evgeni85 написа:
          готов си
          Имам същата в колата
          Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

          Коментар


            #6
            и аз имам такава карта.. а всъщност за какво ти е?
            Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
            Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

            Коментар


              #7
              Всъщност точно тази карта издирвах, имах същата, но съм и изгубил 70-80% от площта й.Останаха ми само нови карти, а тази си е жив музеен експонат и е ценна от историческа гледна точка.

              Коментар


                #8
                Малко в страни от темата, но в един офис съм виждал пътна карта на Европа, огромна, стенна.Картата е френска, правена е в началото на 90-те. Югославия си е Югославия. Интересното е, че са дадени магистралата до Стара Загора и от Бургас до Карнобат като действащи, а цялата останала част - като в строеж.Това преди повече от 15 години...Странно, кой ли им е дал тези данни на франсетата Иначе стари карти имам доста - имам една туристическа, с всички хижи на нея, имам и един пътен атлас, също интересен, с карти на по-големите градове в края...

                Коментар


                  #9
                  Immortal написа:
                  Малко в страни от темата, но в един офис съм виждал пътна карта на Европа, огромна, стенна.Картата е френска, правена е в началото на 90-те. Югославия си е Югославия. Интересното е, че са дадени магистралата до Стара Загора и от Бургас до Карнобат като действащи, а цялата останала част - като в строеж.Това преди повече от 15 години...Странно, кой ли им е дал тези данни на франсетата Иначе стари карти имам доста - имам една туристическа, с всички хижи на нея, имам и един пътен атлас, също интересен, с карти на по-големите градове в края...
                  Да, доста странно за магистралите. Предполагам, че проектите са били ясни още навремето.Иначе явно разполагаш с цял картографски музей с ценни експонати Ако се видим някога на национална среща, може да ти напомня да покажеш някои от тях Картите на градове също са интересни. Старите имена на улиците и несъществуващите квартали доста са ме изумявали.Между другото на картата от снимката имаше и карти на градове отзад.

                  Коментар


                    #10
                    fuoco написа:
                    Immortal написа:
                    Малко в страни от темата, но в един офис съм виждал пътна карта на Европа, огромна, стенна.Картата е френска, правена е в началото на 90-те. Югославия си е Югославия. Интересното е, че са дадени магистралата до Стара Загора и от Бургас до Карнобат като действащи, а цялата останала част - като в строеж.Това преди повече от 15 години...Странно, кой ли им е дал тези данни на франсетата Иначе стари карти имам доста - имам една туристическа, с всички хижи на нея, имам и един пътен атлас, също интересен, с карти на по-големите градове в края...
                    Да, доста странно за магистралите. Предполагам, че проектите са били ясни още навремето.Иначе явно разполагаш с цял картографски музей с ценни експонати Ако се видим някога на национална среща, може да ти напомня да покажеш някои от тях Картите на градове също са интересни. Старите имена на улиците и несъществуващите квартали доста са ме изумявали.Между другото на картата от снимката имаше и карти на градове отзад.
                    Явно имаме сходни увлечения Аз също имам събрани доста карти, не може да се каже, че съм някакъв голям колекционер, но все пак каквато карта или атлас са ми попадали съм ги запазвал. Едно от удоволствията ми е мислено да пътешествам чрез някоя карта. Мога да го правя с часове. Изобщо обожавам географията!Много са ми интересни и на мен стари карти с вече несъществуващи държави, владения... Имах една карта на света от времето на Третия Райх, германска. Бяха си оформили Германия заедно с половин Европа, германските колонии бяха там /например архипелага "Бисмарк" в Тихия океан/... Сега наистина малко се знае за тези неща.
                    FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
                    FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

                    Коментар


                      #11
                      stivst, наистина имаме сходно увлечение, ако може така да се нарече.Едно време, като нямаше интернет, Google Earth и подобни, и аз като теб мислено пътувах по картите А сега - виртуално - Google Earth дава такава възможност - ходил съм вече къде ли не Понякога вечер се разхождам из улиците на Париж, друг път из Ню Йорк...Иначе ето малка колекция от моите карти - имам и още, но не ми се рови...Имам дори атлас на Луната, Венера и Марс
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12


                        В момента пред мен са наредени:1.Карта на Варна - 1975г.2.Варненски окръг - не пише коя година , но се споменова , че "в окръжния град автобусния билет е 0,04лв"3.Политическа карта на света - 1972г.4.Политическа карта на света -1976г.5.Пътна карта на България -1976г. - на немски - МАГИСТРАЛИ НЯМА НАНЕСЕНИ6.Пътна карта на България 1975г. - на англииски - има цени на петролните продукти за литър. Цитирам: А98 - 0.25лева А86 - 0.22лева А76 - 0.20лева дизел -0.09лева Е как да не иска човек да се върне със сегашната си кола в онова време , при онези цени на петролните продукти.Сега като се замисля май в колата имам една още по-стара пътна карта , обаче ме мързи в момента да ходя да я видя.
                        ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

                        FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

                        Коментар


                          #13
                          А сега плюят ’’социализъма’’ разни борци за ’’демокрация’’ .Защо нямах тогава книжка, та да си откарам
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            #14
                            Не беше от социализЪма ниската цена. Такива бяха цените навсякъде.А колко хора тогава бяха дочакали "15-годишните си вноски за коли" ?И при 200 лв заплата, която по официалния курс беше 180 долара, а на "черно" си беше 65 долара с тез цени?! По същото време в САЩ и западна Европа заплатите бяха поне 500-600 долара, а цените им бяха същите... Носталгия към социализма аз нямам. Като падна бях на 19 години... осъзнат индивид, имам предвид.

                            Коментар


                              #15
                              fuoco написа:
                              Immortal написа:
                              Малко в страни от темата, но в един офис съм виждал пътна карта на Европа, огромна, стенна.Картата е френска, правена е в началото на 90-те. Югославия си е Югославия. Интересното е, че са дадени магистралата до Стара Загора и от Бургас до Карнобат като действащи, а цялата останала част - като в строеж.Това преди повече от 15 години...Странно, кой ли им е дал тези данни на франсетата Иначе стари карти имам доста - имам една туристическа, с всички хижи на нея, имам и един пътен атлас, също интересен, с карти на по-големите градове в края...
                              Да, доста странно за магистралите. Предполагам, че проектите са били ясни още навремето.Иначе явно разполагаш с цял картографски музей с ценни експонати Ако се видим някога на национална среща, може да ти напомня да покажеш някои от тях Картите на градове също са интересни. Старите имена на улиците и несъществуващите квартали доста са ме изумявали.Между другото на картата от снимката имаше и карти на градове отзад.
                              Може и да ме накажат модераторите , че се отклонявам от темата , обаче държа да споделя с вас.В основното училище имахме една преподавателка по география , която беше страшно начетена жена с богат житийски опит , богата обща култура и беше обиколила доста държави. Тя ни разправяше какви пътища има из Европа и по света. На мен ми звучеше като фантастика. Същата жена ни информира , че е виждала проект за магистрален пръстен на България от 1966год. Пръстенът щял да представлява система от магистрали. Тръгва от Варна , през Велико Търново до София , от там през Пловдив за Бургас. Интересното беше , че се свързват Бургас и Варна с магистрала минаваща покрай Слънчев бряг и пресичаща планината. Страната ни се пресича и на кръст от други две магистрали. От турската граница през Пловдив , през Стара Планина за Русе. Другата вече нямам спомени откъде , обаче отиваше в посока Видин.Съжалявам , че загубих връзка с другарката Георгиева. Може би тя вече не е между живите. Винаги съм я уважавал и ще продължавам да я уважавам. Тази жена ме научи на много неща.Моля се и се надявам това , което ми е разказвала за този магистрален пръстен да съм жив да го видя.Нека и аз да мога да карам по европейски пътища.
                              ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

                              FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

                              Коментар

                              Working...
                              X