Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ситроен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ситроен

    Здравейте.Макар и почитател на ФИАТ, сега обмислям покупка на един Ситроен С3 1.4 ХДИ. Намери се един такъв Ситроен, на по-малко от 2 години. Има още месец-два гаранция. Въпросът ми е дали случайно няма някой тук, във форума, който да работи във фирмен сервиз на Ситроен (или да има такъв приятел). Може и да не е в София, а в Плевен. Искам преди покупката да се прегледа, но във фирмен сервиз, за да може да се използва гаранцията, ако се наложи. Но не ми се ходи като случаен клиент. И без преувеличение мога да кажа, че форумът (т.е. хората тук) е готин, особено като го сравнявам с други подобни форуми. Та затова пускам темата тук, а не в форума на Ситроен, например. Кой знае, понякога не се знае от коя трънка може да изскочи заек....Поздрави.

    #2
    Имам приятел с точно такъв Ситроен, но е по-стар.Нещо ако те интересува, питай?Приятел в сервиз на Ситроен за щастие нямам - "АМК" са най-най-най-големите скапаняци, идиоти, тъпаци, профани, малоумници и дебили - само не знам нарочно ли се правят или си ги подбират такива с конкурс!!!

    Коментар


      #3
      А замислял ли си се за Citroen C4 1.6 HDI
      Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
      Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

      Коментар


        #4
        само един съветкато отидеш в АМК не казвай че колата е гаранционнадаже и да има проблем ще го премълчат
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Ами, Куку (написано на кирилица изгледа интересно..... :D ), нека приятелят та сподели дали е доволен като цяло от колата. Със същия мотор ли е? Какво и да каже-от полза ще е. За АМК прочетох достатъчно мнения във форума на Ситроен, грубичко се изразяваш за тях, ама май с основание. Както и да е. След като изтече гаранцията не е казано, че ще се ходи там. За Жоро-търси се малка кола. А и за С4 само лоши отзиви навсякъде. Явно има причина...Сев, именно за това търся "свой" човек. Ясно, ако ходя като обикновен клиент, че няма да споменавам думата гаранция

          Коментар


            #6
            честно казано аз съм чел само лоши неща за Ц серията- доколко са верни не мога грам да кажа, само външно съм ги виждал, нищо повече...
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              pakumba написа:
              честно казано аз съм чел само лоши неща за Ц серията- доколко са верни не мога грам да кажа, само външно съм ги виждал, нищо повече...
              Само ще ти кажа, че и досега чета, слушам лоши работи за ФИАТ, пък аз две години карам такава кола и определно съм доволен... Аз също попрочетох тези дни, например класации на ADAC, които поне за мен са сравнително обективни. И като цяло дизеловата С3 има добри оценки. Препоръчва се. Но гаранция няма. За мен е по-важно да е поддържана колата, а че ще има някакви конструктивни дефекти и недомислици-та коя марка/модел няма....

              Коментар


                #8
                на тази кола компютърна дианостика се прави без проблем и в домашни условияс ОБД2 конектор ев torrent.ru има специфичните дианостични програми на Ситроенако нямаш регистрация мога да ги дръпна и пратяостава да погледнеш окачването някъде
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  cheruna написа:
                  pakumba написа:
                  честно казано аз съм чел само лоши неща за Ц серията- доколко са верни не мога грам да кажа, само външно съм ги виждал, нищо повече...
                  Само ще ти кажа, че и досега чета, слушам лоши работи за ФИАТ, пък аз две години карам такава кола и определно съм доволен... Аз също попрочетох тези дни, например класации на ADAC, които поне за мен са сравнително обективни. И като цяло дизеловата С3 има добри оценки. Препоръчва се. Но гаранция няма. За мен е по-важно да е поддържана колата, а че ще има някакви конструктивни дефекти и недомислици-та коя марка/модел няма....
                  напълно съгласен, затова и наблегнах няколко пъти, че само съм го чел в нета. на никви адак и т.н. не вярвам. а аз пък за фиат от 8 год ги чета тези неща и карам вече 4ти такъв просто споделям, каквото съм чел. важното за конструктивните недостатъци е да не са сериозни, като например прегарящи клапани на форд/пример/
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Sev написа:
                    на тази кола компютърна дианостика се прави без проблем и в домашни условияс ОБД2 конектор ев torrent.ru има специфичните дианостични програми на Ситроенако нямаш регистрация мога да ги дръпна и пратяостава да погледнеш окачването някъде
                    Добра идея. Мерси. Но нека да да купя първо колата, пък тогава другото, няма нужда да препирам.Pakumba, недей така, класацията на АDAC е сериозна, това не са статиите в Ауто Билд, няма нищо общо. Знаещи и можещи хора се занимават с тези тестове, Да не говоря, че има и статистика за пътни повреди по немските пътища. Между другото- ФИАТ има редовно отлични оценки. Скоро гледах, че при мини колите панда е на 3-то място по надежност, тествано от 2004 насам. Нали все някъде трябва да се доверим и на професионално мнение....

                    Коментар


                      #11
                      cheruna написа:
                      Sev написа:
                      на тази кола компютърна дианостика се прави без проблем и в домашни условияс ОБД2 конектор ев torrent.ru има специфичните дианостични програми на Ситроенако нямаш регистрация мога да ги дръпна и пратяостава да погледнеш окачването някъде
                      Добра идея. Мерси. Но нека да да купя първо колата, пък тогава другото, няма нужда да препирам.
                      Прво диагностика/сервиз после купавай.
                      Marea Weekend HLX Jtd 110

                      oO(_)____////____(_)Oo

                      Коментар


                        #12
                        TIP написа:
                        cheruna написа:
                        Sev написа:
                        на тази кола компютърна дианостика се прави без проблем и в домашни условияс ОБД2 конектор ев torrent.ru има специфичните дианостични програми на Ситроенако нямаш регистрация мога да ги дръпна и пратяостава да погледнеш окачването някъде
                        Добра идея. Мерси. Но нека да да купя първо колата, пък тогава другото, няма нужда да препирам.
                        Прво диагностика/сервиз после купавай.
                        С това, което отговорих на Сев, имах предвид, че след като купя колата, ще се занимавам с тези неща, за които той говори. Естествено, че ще се направи диагностика. А това значи освен да се свържа с компютъра на колата и да знам какво да гледам. Така че сега сервиз/специалисти ще свършат тази работа, а по-нататък ще чета и ще се занимавам сам.

                        Коментар


                          #13
                          Чудя се нещо... На линка има снимка на двигателя на Ситроена. За момента не мога да ходя да го гледам на живо. Това ще стане другата седмица. Това, което ме притеснява, е маслото по маркуча, влизащ в турбото. Според сегашния собственик няколко месеца след покупката там се е появило масло. Отишъл е в сервиза, гаранционно са го оправили, като са сменили скобите (или са ги стегнали-не помни точно). Уж след това нямало проблем. Но според мен това е прясно масло. И не става дума само за това, че има масло на това място. Може скобата да е проблемна. Но нормално ли е там да има масло? Все пак маркуча идва от филтъра, както го виждам аз. Каквато и да е скобата, то там масло от къде може да дойде, че да се омасли така? Какво мислите? Все пак това е кола на 55 000 км...http://www.snimka.bg/album.php?album_id=402756

                          Коментар

                          Working...
                          X