Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да си сменя паролата на интернет-а през рутер.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да си сменя паролата на интернет-а през рутер.

    Може ли некой дето ги разбира тия работи, да ми обясни (ако може и със снимки) като на малоумен как да си сменя паролата. Тия лешпери дето дойдоха и ми настроиха рутера от фирмата ми сложиха ебаси култовата парола !!! (и тва ми го каза като излизаше от апартамента и немаше как да го върна да ми я смени) Та паролата е .... 87654321. И некой дето налучква се вързал и аз не мога дори скайп да си пусна. Да не говорим за теглене на филм и т.н. Рутера е модел RP-WR1440AБлагодарско предварително

    #2
    Така се налучкват 8 знака.... Ресет-ни рутера към фабричните настройки, и после си го направи с парола weuU65YTggRTRVERcgW, примерно , и който иска - да я налучква. Разгледай хубаво рутера, и потърси малка дупчица , на която пише RESET или RST или нещо подобно, натисни вътре с химикал, или кламер, и задръж 1-2 секунди, и така... Преди това обаче си потърси книжката с инструкциите, да видиш каква е фабричната парола, ако не е написана на рутера.

    Коментар


      #3
      Ако не знаеш какво да настройваш, по-добре не го ресетвай.Намери някой приятел и с team viewer примерно да ти го настрои от разстояние.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        ogi28b написа:
        Така се налучкват 8 знака.... Ресет-ни рутера към фабричните настройки, и после си го направи с парола weuU65YTggRTRVERcgW, примерно , и който иска - да я налучква. Разгледай хубаво рутера, и потърси малка дупчица , на която пише RESET или RST или нещо подобно, натисни вътре с химикал, или кламер, и задръж 1-2 секунди, и така... Преди това обаче си потърси книжката с инструкциите, да видиш каква е фабричната парола, ако не е написана на рутера.
        Ей колега ти го върна в първи клас, детската градина. До колкото разбрах човека не разбира и 100% съм убеден, че след хард ресета неможе да си конфигурира рутера.По темата: Колега имаш упътване или книжка към рутера + патч кабел ( едно кабелче 1-2-3-4 метра с рж конектори). Тези нещица ще ти послужат много. 1. Четеш упътването, където би трябвало да пише ИП адреса на рутера (ако не са ти го сменили от фирмата). Примерно 192.168.0.1. По- принцип с юзърнейм root и без парола ( ще видиш в упътването).2. Свързваш си кабела в 1-ви порт на рутера от едната страна а от другата към компютъра.3. Слагаш си ИП на компютъра примерно 192.168.0.2 ( в зависимост естественно от ИП на рутера, понеже трябва да са в една мрежа. Демек каквото ти е ИП на рутера на компа слагаш същото само променяш последната цифра).4. Отваряш си любимия браузър за интернет и в полето въвеждаш Ип адреса на рутера, а именно //192.168.0.1 в случая е това. Въвеждаш юзърнейм и парола.5. Вече си в рутера. Търсиш подменю Wireless. Цъкаш на него и там виждаш къде ти е полето за паролата. Сменяш. Даваш сейв и си готов Надявам се да съм бил полезен.
        Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
        Lancia Lybra 1.8 131Hp

        Коментар


          #5
          Колегата bachev е описал всичко подробно, само неразбрах паролата за wifi-to или за интернета, ако е за wifi-то ако влизаш през web търсиш wireless settings , ако е за нета търсиш PPPoE settings променяш паролата, после задължително променяш паролата и от PPPoE настройките на компа и накрая рестарт P.S Какви глупости говоря ..... паролата за нета първо трябва да се смени в администрацията на доставчика ти и евентуално те от там или ти от вас настройките по PPPoE-то на рутера и компа :D
          Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
          Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

          Коментар


            #6

            Коментар


              #7
              моя съвет верно беше за 1 клас ..... Моля ви не правете това у дома си ( с рутерите си)

              Коментар


                #8
                Колега ////Punto////, предполагам, че искаш да смениш паролата за достъп до уаерлеса на рутера си, за да можеш да влизаш само ти.Като гледам описанието от производителя - http://60.248.10.130:8000/Wireless_L...40A_ML.pdfми се струва, че въпреки да е тъпо написано, ще ти свърши работа по твоя проблем. Може да нямаш достъп до интернета, но до рутера си би трябвало да имаш и то през Wi-Fi, ако индикатора за ланкартата показва, че си вързан. Ако е така, просто напиши в броузера си: 192.168.1.1 и дай да зареди. Ако ти отвори екрана за име и парола, вкарай и на двете места - adminАко влезнеш в настройките, значи онези, които са ти слагали рутера са идиоти! Както и да е. Ако се отвори прозореца за администриране отиди директно на Wireless секцията - и после в wireless security - страница 22 от pdf-a или от книжката. Там трябва да видиш начина на енкрипция - обикновено e WPA, както и сакралните цифри от 8 до 1. Е там можеш да изтриеш цифрите и да напишеш каквото си искаш. Даваш save и си готов. После при опита да се вържеш през Wi-Fi трябва да напишеш новата парола за да те пусне. Ако обаче нямаш достъп през уаерлеса, следва закачването с кабела, което няма да е проблем защото рутера ти по дефолт е направен да си раздава IP адреси. В книжката е описано много добре как се прави. Щом веднъж влезеш, процедурата е същата - подменаш цифрите. Ако те споходи ентусиазма, смени си и паролата за достъп до настройките, за да не може някой да те отсвири от собствения ти рутер!Успех!P.S. Недей да се чудиш - действай смело и безотговорно. Каквото и да затриеш, което ме съмнява, е поправимо. Разгледай си все пак документите, които са ти оставили - може там да има написан някоя и друга парола.
                Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                Коментар


                  #9
                  deadairplane написа:
                  Според мене всички които отговарят в темата не могат да четат, или автора на темата не може да нпише какво иска!!!
                  Как да си сменя паролата на интернет-а през рутер.
                  Би следвало да означава, че автора на темата иска да си смени паролата която се изисква ( например от PPPOE протокола ) за да се свърже с доставчика си.
                  Колега, ти можеш да четеш, но явно не и да мислиш. Съжелявам ако те обиждам, но ако прочетеш добре написаното става ясно че някой се връзва към рутера му, което от самосебе си говори, че е през уайерлес....(едва ли няма да знае ако е с кабел ) А ако проблема беше примерно, че някой му ползва "Юзър нейма и паролата на ППпоЕ темата щеше да е нещо от сорта, че изобщо неможе да си върже рутера с мрежата (интернет).
                  Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
                  Lancia Lybra 1.8 131Hp

                  Коментар


                    #10
                    Колегата deadairplane е абсолютно прав и много добре може да мисли! Това, че аз съм прочел между редовете и съм отговорил, каквото мога, е друг въпрос!
                    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря на всички които се отзоваха, сега съм на един друг комп, но когато се прибера вкъщи ще пробвам. Фирмата доставчик ми е НЕТ1. Тия са ми кръститли мрежата НЕТ1 и парола са ми сложили 87654321. Възможно ли е ако сменя името на мрежата и паролата да не ми тръгне отново интернет-а, и да трябва да ги викам тия да го настройват пак?

                      Коментар


                        #12
                        ////Punto//// написа:
                        Благодаря на всички които се отзоваха, сега съм на един друг комп, но когато се прибера вкъщи ще пробвам. Фирмата доставчик ми е НЕТ1. Тия са ми кръститли мрежата НЕТ1 и парола са ми сложили 87654321. Възможно ли е ако сменя името на мрежата и паролата да не ми тръгне отново интернет-а, и да трябва да ги викам тия да го настройват пак?
                        ааа, искаш да кажеш паролата за WPa криптирането на WiFi мрежата ти ? или WEP ти е криптирането.ако е WEP - не се занимавай скоро пак ще я намерят.ако е WPA - добре ще е да я смениш.намери някой разбирач за 10 лв. да ти я смени

                        Коментар


                          #13
                          Пари за глупости недей дава. И сам можеш да си я направиш WPA от падащото меню.
                          Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
                          Lancia Lybra 1.8 131Hp

                          Коментар


                            #14

                            Коментар


                              #15
                              Re: Как да си сменя паролата на интернет-а през рутер.

                              Коментар

                              Working...
                              X