Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвети за изграждане на система за видеонаблюдение...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвети за изграждане на система за видеонаблюдение...

    Колеги предстои ми да изградя малка система за видеонаблюдение - засега с две камери. Та въпросите ми са следните първо какъв кабел: ftp, utp или коаксиален; второ: камера каква ? спрял съм се на тези две на снимките по долу. Подготвил съм и два 500 вата прожектори:
    Прикачени файлове
    Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

    #2
    Кабела който се използва за камерите е коаксиален, а относно вида на камерата първата е за външен монтаж, втората е за монтаж в помещение - избираш си според нуждата. Трябва ти и двужилен кабел за захранване на камерите с 12 волта. Може с отделен адаптер до всяка камера или с общ за двете - както ти е удобно.

    Коментар


      #3
      Ами зависи какво ще наблюдаваш. Иначе камерите са слабички. Над 500 линини ти препоръчвам и под 0.1lux. Първата е за вънщен монтаж но не струва. Ако ще се наблюдават на комп с платка и TFT не е за препоръчване. Най добре мониторът да е с лампов кинескоп. За аналоговите камери е в пъти по добре. Платка на Гео вижън но е хубаво да подържа кодек и формат H264, като се съблюдава да се осигури поне 25кадъра в сек на камера. Платка със 100 кадъра осигурява на 4 камери по 25 кадъра. Това за да не сече записа. Окабеляването задължително с коаксиал RG59. Компромис може да се направи с подобен коаксиал с вградени 3 кабела за захранването и аудио. Зхранването задължително с 30% отгоре мощност. Горе долу това е. Успех.
      Fiat Marea TD100

      Коментар


        #4
        iuly_vn написа:
        Ами зависи какво ще наблюдаваш. Иначе камерите са слабички. Над 500 линини ти препоръчвам и под 0.1lux. Първата е за вънщен монтаж но не струва. Ако ще се наблюдават на комп с платка и TFT не е за препоръчване. Най добре мониторът да е с лампов кинескоп. За аналоговите камери е в пъти по добре. Платка на Гео вижън но е хубаво да подържа кодек и формат H264, като се съблюдава да се осигури поне 25кадъра в сек на камера. Платка със 100 кадъра осигурява на 4 камери по 25 кадъра. Това за да не сече записа. Окабеляването задължително с коаксиал RG59. Компромис може да се направи с подобен коаксиал с вградени 3 кабела за захранването и аудио. Зхранването задължително с 30% отгоре мощност. Горе долу това е. Успех.
        много верни неща има тук !но технологиите се поразвиха - личен опит - на 120 м. с балун може да се прати със 100% качество с UTP кабел.с един кабел може да пуснеш до 4 бр камери - не си влияят .в зависимост от камерите и консумацията им може дори и захранването да вкараш в тоз кабел - но не ти го препоръчвам .вместо тези смешни прожектори - вземи си IR прожектори с качествени камери с висока резолюция - гледай кой е производител на активния елемент

        Коментар


          #5
          Наистина със сметриращ трансформатор (балун) и UTP кабел ще стане по добре.Кабела е подходящ по излишните чифтове да се пусне и захранването и така всичко да мине само по негоUTP кат5 обикновено се изчислява за 100MHz лента на пропускане.

          Коментар


            #6
            Хубави препоръки, но колегата не спомена с какви разходи ще се съобразява Само наблюдение или запис ще е целта на камерите? Какво е помещението? Използвай коаксиален кабел. Имай предвид дължината и сечението на захранващите кабели.... Не са за подценяване. С DVR платка е добър и евтин вариант за 2 камери. Например Pico 2000 върши добра работа за това. Има и доста други, но тя е сравнително евтина.

            Коментар


              #7
              Ми тъй като гледам, автора не иска да влага много средства. Затова му препоръчах и подобна схема. Иначе според технологийте и IP камерите вече са на ниво и имат много повече предимства. Но не на всеки му се дават от 500-1000 евро нагоре за 1 камера само.
              Fiat Marea TD100

              Коментар


                #8
                Всичко което пишете е хубаво, но колегата да смени типа на осветление или да разчита на инфрачервената подсветка.На този 500W прожектор често му горят лампите и веднага някой ще се възползва.Ако бюджета му позвулява - инфрачервен прожектор, ако не то поне камери с добра подсветка. Така и да спре тока всичко може да се държи от UPS.

                Коментар


                  #9
                  1115 написа:
                  Всичко което пишете е хубаво, но колегата да смени типа на осветление или да разчита на инфрачервената подсветка.На този 500W прожектор често му горят лампите и веднага някой ще се възползва.Ако бюджета му позвулява - инфрачервен прожектор, ако не то поне камери с добра подсветка. Така и да спре тока всичко може да се държи от UPS.
                  не съм съгласна. Имам два такива - на единия му изгоря лампата след 4 години употреба, другият вече работи 5 години без проблем - включват се всяка вечер, понякога забравям да ги изгася и светят и през деня. Проблемът не е в прожектора, а в нискокачествените евтини лампи. А за останалото съм съгласна
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #10
                    ele написа:
                    1115 написа:
                    Всичко което пишете е хубаво, но колегата да смени типа на осветление или да разчита на инфрачервената подсветка.На този 500W прожектор често му горят лампите и веднага някой ще се възползва.Ако бюджета му позвулява - инфрачервен прожектор, ако не то поне камери с добра подсветка. Така и да спре тока всичко може да се държи от UPS.
                    не съм съгласна. Имам два такива - на единия му изгоря лампата след 4 години употреба, другият вече работи 5 години без проблем - включват се всяка вечер, понякога забравям да ги изгася и светят и през деня. Проблемът не е в прожектора, а в нискокачествените евтини лампи. А за останалото съм съгласна
                    1. Не си ти правата - проблема е в типа крушка. С висока кунсумация и тънки проводници минаващи в "запечатването" на балона. Много често горят там. Влияят се от напрежението на мрежата. Просто не ми се вярва това за годините - занимавал съм се с осветления и явно при теб има феномен. Сега ти си казала, че ги ползваш, но ако се палят безстепенно в това е разковничето. Аз също имам доста здрави и на повече от 15г., даже са на 20, но никога не са пускани .2. Дори и да не му горят крушките, като му спре тока и ще стане майтап или умишлено му дръпнат шалтера.

                    Коментар

                    Working...
                    X