Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

помогнете ми да избера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    помогнете ми да избера

    Здравейте възнамерявам да си закъпя фиат Брава. Бюджета ми е около 3000 лв и ми се струва че за тези пари това е най-доброто което може да е намери. Но в последно време чувам много лоши неща за тези автомобили. Скъпа поддръжка, чупели се много и други такива. Колебая се м/у двигател 1,9 тди (ТД100) и 1,6 16V. Какво ви е мнението за тази кола , и какъв двигател да избера? Благодаря предварително!
    Fiat Brava ELX 1,6 16V + газ 103 HP

    #2
    Във форума има много информация и за двата мотора. Чети и си прецени кой от двата да вземеш.
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    Коментар


      #3
      Най-добре си купи VW, в краен случай Opel. Тези същите хора, които си чул да казват за италианските коли че се чупят, казват че споменатите две марки никога не се чупят... Вече по-сериозно. Извинявай, но не се сдържах! Писнало ми е от такива простотии...
      FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
      FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

      Коментар


        #4
        Аз ще искажа мнение само за дизеловият двигател, тъй като имам вече 1 година и половина и 40000км с него....Първо по отношение на разхода - казвам ти го точно и ясно без да понижам, както повечето хора....Градско в София - в рамките от 8 до 10 литра на 100км - в зависимост от това колко време караш на 1-ва и колко време прекарваш на свободна чакайки да мръднеш с 1 метър ....Който ми докаже, че ТД100 гори под 8 градско ще има бири от мене ...извънградско - минималният разход, който съм постигал е 5,5/100...това с постоянна скорост 120км/ч...на места повече на места малко по-малко.....предполагам, че може и по-малко, но аз нямам нерви да карам по-бавно по магистралите....Разбира се ако я караш със над 140 гори повече, но пак не е фрапиращо....Като цяло можеш в подписа ми да видиш средният ми разход на гориво - 7,5л/100км - това е осреднено извънградско и градско при изминати около 13000км...Динамика - смея да твърдя, че по нищо не отстъпва на 1,6, дори го рпевъзхожда според мен, но тук няма да задълбавам, понеже ще стане дълга и широка....общо взето ще останеш доволен от динамиката, но ако намериш малко повече финанси определено вземи JTD Ремонти по двигателя - авнасатора на помпата протече...нещо нормално за тоя двигател, но не е болка за умиране - 150-тина лева беше по спомени.Другото, което ми строви нервите е пистовият ремък, но като цяло там май аз съм си виновен, понеже не смених всичко накуп ...Друго по двигателя май за сега не съм барал - освен смяна на маслото естествено.По окачването другите колеги ще ти отговорят, но аз съм доволен, като се има впредвид, че карам в София си е доста издръжливо.Забравих да спомена, че ТД100 е с малкият данък понеже е 74КW, което си е +
        Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

        Коментар


          #5
          Ами от 1.6 двигателя ми нямам оплаквания, но не го и използвам за състезания.Много хора сме с такива двигатели, върви добре и в града и по магистралата, по моите критерии.

          Коментар


            #6
            Благодаря за изчерпателния отговор относно дизеловия двигател. Като цяло се ориентирам към дизелов, но не съм се отказал окончателно от бензина. Поросто събирам инфо в момента. Относно бензиновите двигатели четох някъде, че единствения по-проблемен е 1,4 , но така или инъче такава не ми трябва все пак като пусна климатика не искам да спира колата :D А това с по-ниския данък наистина е голям +
            Fiat Brava ELX 1,6 16V + газ 103 HP

            Коментар


              #7
              1,4 не ти трябва аз си бях много оволен от 1,6тицата на бензин/пропан-бутан нисък данак понеже е вкарвана от германия и се води 90коня по нищо не отстъпва и на 103то за 60000 навъртени километра само ремъци масло филтри 2 външни накраиника един носач теростат и веднъж кабели свещите и до днес продължавам да и ги сменям на 10 000км даже съжалявам, че я дадах на дядо
              Subaru B9 tribeca 3.0
              Peugeot 307 04
              Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
              Fiat Brava 1.6 16V 103

              Коментар


                #8
                Аз съм с ЖТД 100. Осреднен ( смесен ) разход - 6/100, нисък данък и върви много. Аз нямах късмет при избора на кола и смених бутала ( прегрявана от бай жабар и замазана от бай Ганьо ) , но след ремонта количката мърка като котенце и върви много. Мисля, че на пазара можеш да намериш такава на добра цена, но се ослушвай и прецизирай внимателно. Ако си решил да купуваш - смени масло и после давай пари - може да ти струва по-скъпо ( ако не я вземеш ) , но едно е да издухаш 50 лв. друго 1200 за ремонт после, но ЖТД си е с динамика на бензинова кола и мощ на дизелова.
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  #9
                  Не знам ... относно JTD -то чувам че са по-скъпички чарковете. ТД100 ми се струва най-удачен вариант за парите които имам. Бюджета ми е 4000 като в тях трябва да се вмъкна за смяна на консумативи и регистрация за това търся колица до 3000. а JTD мисля че са доста по-скъпички. Ходих да гледам едно JTD което ми го смъкна от 3700 на 3000 ама нещо мн лъснато беше и запали от третия път. Като след тази случка така наречения търговец се изказа че ЖТД палели така. Не били като ТД да пали от четвърт и щях да умра от смях въпреки че не съм мн компетентен в обастта на двигателите
                  Fiat Brava ELX 1,6 16V + газ 103 HP

                  Коментар


                    #10
                    Препоръчвам ти 2 литровия двигател,не ти препоръчвам алтернативи като газ и метан.
                    Marea HLX 147ps

                    Коментар


                      #11
                      да за газта и метана съм съгласен. аз съм на приципа че една кола щом е направена да върви с един вид гориво не трябва да се пипа но 2 литровия мотор не е ли много лаком. какъв е средния му разход на гориво ?
                      Fiat Brava ELX 1,6 16V + газ 103 HP

                      Коментар


                        #12
                        andrew83 написа:
                        ....но 2 литровия мотор не е ли много лаком. какъв е средния му разход на гориво ?
                        Не пипай? Под 13-14 в Русе не можеш го смъкна - ще го каращ постоянно студен и на къси разстояния. Иначе извън града - кеф.
                        She was only a whisky maker but he loved her still.

                        Коментар


                          #13
                          Аз съм имал и трите мотора-1,6-103к.с,1,9ТД100 и сега 1,9 жтд105к.сБензиновия под 11/100 в града ще ти е много трудно да го свалиш,иначе като двигател не е лош.1,9ТД100-железен,с него никакви ядове не съм имал,но наистина под 8-10 в града е трудно.Сега съм 1,9ЖТД-105 к.с.-е това е мотора,идеален разход/6-7 градско/,динамика,но си трябва диагностика задължително преди да го купиш.Моята Мареа я взех точно за 3000 лв с леки външни забележки,така че не е толкова нереално.Доскоро се продаваше във форума едно Браво за 3500.Успех и гледай внимателно.

                          Коментар


                            #14
                            колега,не слушай какво ти говорят,чупели се,не ставали,макараноджии и т.н. На мен същото ми говореха,но аз си взех фиат и засега не ме е яд! С ТД100 съм и съм доволен както от разхода на гориво,така от динамиката и държанието му на пътя...много мощен в ниските обороти,което мен най-много ми харесва. 1,6 също не е лош двигател,колегата ми има мареа с този двг и също е страшно доволен Моят съвет е прегледай какво има тук във форума в раздел продажби,там има доста додри коли на добри цени и като видиш,че са малко по скъпи от мобилето не се отказвай веднага,все пак тук са поддържани(повечето) коли,обслужени и т.н....а нов внос сам мопжеш да си сметнеш колко още ще пръснеш по нея...а ако можеш да отделиш още малко пари за Жтд взимай него,със сигурност няма да съжалявашhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44424http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=41429
                            ex.Мареа ТД100

                            Коментар


                              #15
                              Koлега, в мобилето има Фиат браво 2.0 20В за 3,500лв. Аз сам със същият мотор но на Купе и разхода ми е 10-12/100 с нормално каране в София. Ако си по фен на бегачките, от този двигател ще останеш очарован! Много здрав, страхотен звук и прекрасна динамика!
                              Fiat Coupe 2.0 20V 98g. Pininfarina

                              Къде отиваш ти, може би?

                              Коментар

                              Working...
                              X