Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възстановяване на запис от изтрита аудио касета?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Възстановяване на запис от изтрита аудио касета?

    Здравейте,случаайно някой да знае дали някъде предлагат такава услуга в някое студио, където имат подходящата техника?Имам една касетка, с около 30 минутен запис от едната страна, но върху въпросния запис е записано нещо друго отгоре.Чувал съм от разни Диско Водещи, че имало някакви усилватели, и специални магнетофони, които били толкова чувствителни, че могат да изкарат записа от долу. (за запис от преди 20тина години със сантиментална стойност става въпрос.)Това градски лигенди ли са и дали наистина е възможно.За пренареждане на магнитните частици по сенките от предходните им места с помощта на микроскоп не питам защото съм склонен да заплатя доста скромна сума за услугата (например колкото за смъкване от видео-касета на ДВД).Ако някой знае истински случай с реално място където това е правено и може да се направи моля да пише!Благодаря.
    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

    #2
    Няма такова нещо колега.

    Коментар


      #3
      Re: Възстановяване на запис от изтрита аудио касета?

      niko_ymn написа:
      Здравейте,случаайно някой да знае дали някъде предлагат такава услуга в някое студио, където имат подходящата техника?Имам една касетка, с около 30 минутен запис от едната страна, но върху въпросния запис е записано нещо друго отгоре.Чувал съм от разни Диско Водещи, че имало някакви усилватели, и специални магнетофони, които били толкова чувствителни, че могат да изкарат записа от долу. (за запис от преди 20тина години със сантиментална стойност става въпрос.)Това градски лигенди ли са и дали наистина е възможно.За пренареждане на магнитните частици по сенките от предходните им места с помощта на микроскоп не питам защото съм склонен да заплатя доста скромна сума за услугата (например колкото за смъкване от видео-касета на ДВД).Ако някой знае истински случай с реално място където това е правено и може да се направи моля да пише!Благодаря.
      Колега, съмнявам се дали някой може да ти помогне, защото те (магнитните частици) просто вече са пренаредени по друг начин.

      Коментар


        #4
        Силно ме съмнява да има подобна услуга... Принципа на запис е, че първо с изтриващата глава се изтрива старият запис и веднага след нея със записващата се прави запис. Ако бе дигитален носител да спасиш нещо, ама аналогов...
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Не може по никакъв начих. Както са ти отговорили няма записване "върху" .. едната глава трие, а другата записва
          Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


          Когато целта е всичко и пътят е без значение!

          Коментар


            #6
            Съмнява ме подобно нещо да може да стане. Но от добрите стари времена на аудио-касетките си помням, че ми се е случвало, когато правя презапис върху вече използвана лента, понякога на моменти като фон тихо да се чува и старият запис. Пълно възстановяване обаче смятам, че е невъзможно.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              snake написа:
              Съмнява ме подобно нещо да може да стане. Но от добрите стари времена на аудио-касетките си помням, че ми се е случвало, когато правя презапис върху вече използвана лента, понякога на моменти като фон тихо да се чува и старият запис....
              Това е, защото лентата е била много смотана, или е била хромодиоксид, а ти си я записвал като феро, ако касетофона (уредбата) не е имал автоматичен селектор на типа лента. И аз имах диджейски забежки някога, че и диплома, че и максисингли на плочи ми се подмятат още, че и в дискотека работих малко, че и бах ти спомените... :D
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Ами аз пък съм чел, че става, беше и обяснено защо и как.Естествено не говорим за дисководещ, а за лаборатория с кой знае каква техника вътре.Друг е въпроса колко е достоверна информацията.
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  #9
                  Сигурно може да стане.Ама на филм.В една лаборатория в Куантико. Или Ленгли.
                  .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                  www.cyxap.com

                  Коментар


                    #10
                    Malone написа:
                    Сигурно може да стане.Ама на филм.В една лаборатория в Куантико. Или Ленгли.
                    Или някъде в секретна база 100 метра под земята в Невада...
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      О, там пък съвсем, ама не казвай повече подробности ...
                      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                      www.cyxap.com

                      Коментар


                        #12
                        Теоретично е възможно да е останала някаква информация.Най-лесно можеш да разбереш останало ли е нещо, като пуснеш да се плейва и започнеш да местиш главата. Обикновено става с малка отверка. Обаче не се надявай на чудеса Двата записа ще са смесени, и "долният" ще "избива" на по-тихите пасажи.п.с. Ако трябва да плащаш за някаква обработка в студио, няма да ти стигне заплатата
                        Alfa 159 SW 2.4 Ti
                        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                        Коментар


                          #13
                          Теоритично не е възможно. Изтриващата глава е преподредила частиците, после записващата отново ги е нарезила.

                          Коментар


                            #14
                            snake написа:
                            ...ми се е случвало, когато правя презапис върху вече използвана лента, понякога на моменти като фон тихо да се чува и старият запис.
                            Точно заради тези аномалии се замислих, на тишината между песните се чува стария запис. Лошото, е че той е правен с микрофон и не е някой албум, който да мога да си изтегля от интернет. Все едно да снимате с камера бала си и да си запииете Терминатор после на същата касета - няма го въпросния бал по торентите... малко е било тъпо от моя страна ... единствената надежда остава да проверя дали не съм дава случайно на някого въпросната късетка да си я презапише и сега да изрови копие.
                            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                            Коментар


                              #15
                              [quote="niko_ymn"]...ми се е случвало, когато правя презапис върху вече използвана лента, понякога на моменти като фон тихо да се чува и старият запис. [quote]Това се е получило поради вече силно износена лента или не добре работеща магнитна изтриващ глава.
                              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                              Коментар

                              Working...
                              X