Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стойка за телефон или GPS на мястото на касетата в радиото.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стойка за телефон или GPS на мястото на касетата в радиото.

    От известно време използвам една стойка за телефон която си направих. Вкарва се на мястото на касетата в радиото.Мисля че това е най-точното място за подобно устройство, лично мое мнение.Разбира се отказах се окончателно от касетофона, реших че ще слушам касети точно никога.Радиото си остана обаче механизма на касетофона го блокирах за да не мърда и в него вкарвам стойката.Недостатък е че устройството - телефон или GPS е подложено на вибрации като минавам например по павета (особенно ако са жълти ) или неравности. Направо има риска да се повреди устройството обаче и това съм го преглътнал в името на идеята.При мен става въпрос за телефон Nokia N95. Основно го използвам за музика и навигация обаче не пречи да се използва и за видео камера. Проблем е малкото памет на Нокията и всичко това не може да работи едновременно.Допълнително в радиото съм монтирал една платка от зарядно устройство и съм извел кабел който захранва устройството.Освен това съм извел жак за звук от телефона към радиото и музиката от телефона си я прекарвам през усилвателя и я слушам от радиото. Но това е друга тема и не съм подготвен със снимки. Сега коментираме стойката.Изработката е груба, тук представям идеята. Някой ако иска може да осъществи по-прецизна изработка.Използва се разглобена и "разръфана" касета която трябва да фиксира стойката към размерите на гнездото за касетата. В касетата се вкарва пластмасова вложка, която е усилена със метална планка. Чупещият механизъм е направен от обикновена панта за врата която е закрепена със болт и гайка към усилващата метална планка. Болтът позволява хоризонтално въртене и насочване на екрана към водача. Вертикално регулиране се реализира от пантата, на която оста е много стегната и не позволява устройството да се наклонява напред или назад произволно, ами стои в положението в който го нагласим.Следват снимки които илюстрират идеята.
    Прикачени файлове
    Bravo 1.6 / 16

    #2
    браво добра идея

    Коментар


      #3
      еи луда работа си да качиш снимки като го сложиш и в колата
      Subaru B9 tribeca 3.0
      Peugeot 307 04
      Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
      Fiat Brava 1.6 16V 103

      Коментар


        #4
        само едно въпросче колега какво използваш за поставка на самия телефон
        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

        Коментар


          #5
          За поставката на телефона използвах едно парче от пластмасов канал за окабеляване. Това е бялата част на снимките. Понеже пластмасата е мека и като я напече слънцето се размеква, поставих я във черната кутия. Черната кутия е от твърда пластмаса и е закрепена за металната част със три винта със скрити глави. Такава кутия може да се намери по магазините за електронни компоненти, има ги в различни размери. Отстрани има изрязани отвори за звука и жака за MP3. Отдолу е изрязана за да може да се включва зарядното. Цялата конструкция е правена по размерите на моя телефон. Не е универсална обаче е по-компактна. Преди да го направя това нещо купувах два различни модела стойки за телефон обаче стоят грозно и заемат много място. И са неудобни.
          Bravo 1.6 / 16

          Коментар

          Working...
          X