Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

MacOsX

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    MacOsX

    Ако има колеги, който разбират от това...дистрибуцията е Mac OS X Leopard [iATKOS 5i 10.5.5]...Инсталирах си осХ..намерих драйвери за Лан картата, опраих ги....пускам да си направим автоматични настройки..намира си Ип-то и всичките други глупости...пише ми "Connected", обаче не иска да ми отвори страниците и не иска..какво ли магиий не опитвах и не става и не става..Явно бъркам някъде, ако може някой да ме светне къде е ключа за бараката..
    Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

    ...E90..incoming..!!

    #2
    Колега проблема ти може да е в доставчика.Аз имах същия проблем с Бургаснет.Трябвало нещо да ти отключат от офиса,ама и аз не знаех.Преинсталирах си уина една вечер сложих си IP .netmask ,gateway DNS и всички щуротии.И не става и не става.На сутринта им се обадих,обясних за какво става въпрос и девойката ми изчурулика в телефона че трябвало да се отключи нещо си от тях и след 5 мин. рестртирах и си имах интернет.Дано и при теб да се окаже същото че лесно се оправя.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      krasio_79bs написа:
      Колега проблема ти може да е в доставчика.Аз имах същия проблем с Бургаснет.Трябвало нещо да ти отключат от офиса,ама и аз не знаех.Преинсталирах си уина една вечер сложих си IP .netmask ,gateway DNS и всички щуротии.И не става и не става.На сутринта им се обадих,обясних за какво става въпрос и девойката ми изчурулика в телефона че трябвало да се отключи нещо си от тях и след 5 мин. рестртирах и си имах интернет.Дано и при теб да се окаже същото че лесно се оправя.
      Колега мерси за опита все пак, но аз под уиндоус си имам интернет...опитвам се да си го пусна и под MacOs
      Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

      ...E90..incoming..!!

      Коментар


        #4
        Опитай да сложиш тази настройка на "Off"
        Прикачени файлове

        Коментар


          #5
          ilkor написа:
          Опитай да сложиш тази настройка на "Off"
          Направих го! Обаче сега идва другия проблем...Mac OS се нуждае от малка кръпка, за да работи коректно с PON. 1. Сваляте си този файл и го преименувате на IPConfiguration.xml 2. Правите си копие на файла IPConfiguration.xml, намиращ се в /System/Lybrary/SystemConfiguration/IPConfiguration.bundle/Contents/Resources на Мак ОС файловата система. Примерно Копирате и Пействате файла под друго име (IPConfiguration_old.xml). 3. След което файлът се копира върху оригинала в /System/Lybrary/SystemConfiguration/IPConfiguration.bundle/Contents/Resources и се замества. 4. Рестартирате Мак-а и вече трябва да работи.Така свалих файла....стигам до IpConfiguration.bundle ....и немога да го отворя, за да продължа..някакви идей?
          Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

          ...E90..incoming..!!

          Коментар


            #6
            Достъп до съдържанието на този пакет имаш по два начина - през терминала и през файндераПрез файндера за да отвориш IpConfiguration.bundle е необходимо да кликнеш с десния бутон върху него и да избереш маркираната опция от снимката.Запази си оригиналния файл ако нещо се обърка.Успех!
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              Да опраих се с това още снощи се светнах как става... направих всичко стъпка по стъпка..рестартирах .. пише си "Connected", ама не ще и не ще...т’ва е! Б*хти..направо вече не знам какво да правя...явно бъркам някъде все още..?
              Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

              ...E90..incoming..!!

              Коментар


                #8
                Говорихме си с подръжката на СпектърНет и се оказа, че лаптопа ми си е взел си е IP, но няма routing.Ако някой има идея как може да се оправи да сподели моля
                Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

                ...E90..incoming..!!

                Коментар


                  #9
                  Код:
                  route add default gw xx.xx.xx.1 ’interface’

                  Коментар


                    #10
                    LiGuru написа:
                    Код:
                    route add default gw xx.xx.xx.1 ’interface’
                    И тук вкарвам ИП-то на рутера..хм ще пробвам ей сега
                    Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

                    ...E90..incoming..!!

                    Коментар


                      #11
                      LiGuru написа:
                      Код:
                      route add default gw xx.xx.xx.1 ’interface’
                      Код:
                      route: bad adress: gw
                      Пробвах и с "gateway", но пак не става..
                      Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

                      ...E90..incoming..!!

                      Коментар


                        #12
                        loop написа:
                        LiGuru написа:
                        Код:
                        route add default gw xx.xx.xx.1 ’interface’
                        И тук вкарвам ИП-то на рутера..хм ще пробвам ей сега
                        Вкарваш си IP-то на шлюза (GW), interface е името на ланкартата ---> eth0 eth1 ath0 и т.н.Предполагам знаеш как да си видиш името на картата ... Друго което може да се е случило е ... бе провери дали имаш ping към GW

                        Коментар


                          #13
                          LiGuru написа:
                          loop написа:
                          LiGuru написа:
                          Код:
                          route add default gw xx.xx.xx.1 ’interface’
                          И тук вкарвам ИП-то на рутера..хм ще пробвам ей сега
                          Вкарваш си IP-то на шлюза (GW), interface е името на ланкартата ---> eth0 eth1 ath0 и т.н.Предполагам знаеш как да си видиш името на картата ... Друго което може да се е случило е ... бе провери дали имаш ping към GW
                          Ако съм разбрал правилно, аз пиша ->
                          Код:
                          route add default gw 78.xx.xx.1 ’en0’
                          Обаче пак в терминала ми излиза "route: bad adress: gw" ...Като пробвам да си пинг-на GW ( aka router ), ми излиза следното1 * * * 2 * * * ... и т.н. ...Ето това е в момента.
                          Прикачени файлове
                          Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

                          ...E90..incoming..!!

                          Коментар


                            #14
                            Код:
                            route add default gw 78.xx.xx.1 en0
                            И виж дали имаш правя за тая работа. Пинг към шлюза имаш ли? Т’ва 1 *** 2 *** нищо не ми говори.

                            Коментар


                              #15
                              LiGuru написа:
                              Код:
                              route add default gw 78.xx.xx.1 en0
                              И виж дали имаш правя за тая работа. Пинг към шлюза имаш ли? Т’ва 1 *** 2 *** нищо не ми говори.
                              Преди да почна да пиша в терминала -> sudo -s ( и ми иска парола и се логвам )Ми като пробвам да пинг шлюза ми излиза само това..
                              Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

                              ...E90..incoming..!!

                              Коментар

                              Working...
                              X