Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво означават имената на фиатите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво означават имената на фиатите

    Здравейте,Нямам никакви познания по италиянски език,с изключение на няколко общо известни думи.Затова искам да запитам какво означават имената "марея","линея" и някои други.Извинявам се,ако някъде из форума има тема по този въпрос,но не знам как да формулирам търсенето в търсачката и затова не намирам нищо.С уважение!
    Фиат марея уикенд 1.9ТД100

    "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

    Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

    #2
    И аз не си спомням да съм виждал такава тема....:оффтопиц: В предаването "стани рогат" имаше подобен въпрос , ама за ФВ , и стана известно, поне на мен, че имента на моделите им идвали от различни ветрове и океански течения - Бора, Пасат, Голф (на Гълфстрийм), и др...

    Коментар


      #3
      всъщност хубава тема,още повече,че гугъл не казва нищо по въпроса
      ex.Мареа ТД100

      Коментар


        #4
        Aми за Линея - от италиански линия. Марея - нещо, като морска, но какво ли ? И аз гадая. Но определено на италиански Линея - линия, Маре - море, но дали това са взаимствали създателите им За Брава, Браво - както звучи - това си е.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          #5
          Uno - ЕдноPunto - ТочкаBarchetta - ЛодкаТези знам аз.
          FIAT Nuova Punto 1.2 8V
          FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
          ...and justice for all

          Коментар


            #6
            Браво - добър и тн...Брава - добра и тн...Пунто е известно - точкаГранде пунто - голяма точкаМултипла - множественаМареа - приливсейченто - шестседичи - шестнайсеДукато - херцог..не знам си какво тамТипо - мисля че е Пич

            Коментар


              #7
              - Браво! - възкликнали автомонтьорите като чули за новия модел на фиат - Още дълго ще има работа за нас. Преди време нямаше ли една подобна дискусия и по-специално "Punto" срещу "Punta"? Иначе помня преди около 150 години в тогавашните автомобилни издания една статия със заглавие "Темпра - лимузина с темперамент". А дали темпра има нещо общо с темпо (време)?
              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

              Коментар


                #8
                а за croma

                Коментар


                  #9
                  Tempra-кръгчеScudo-щитStilo-стълбчеTopolino-мишкаRitmo-темпоRegata-раса
                  Subaru B9 tribeca 3.0
                  Peugeot 307 04
                  Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
                  Fiat Brava 1.6 16V 103

                  Коментар


                    #10
                    coolboby написа:
                    сейченто - шест
                    Сейченто - 600 Чинкуеченто - 500

                    Коментар


                      #11
                      Вече го нищихме този въпрос! Ето я темата: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...F7%E0%E2%E0%F2

                      Коментар


                        #12
                        И в крайна сметка събрано на куп се получи следното:Tempra-кръгче Scudo-щит Topolino-мишка Ritmo-темпо Regata-расаСейченто - 600 Чинкуеченто - 500Браво - добър и тн... Брава - добра и тн... Пунто е известно - точка Гранде пунто - голяма точка Мултипла - множествена Мареа - прилив сейченто - шест седичи - шестнайсе Дукато - херцог..не знам си какво там Типо - мисля че е ПичUno - Едно Barchetta - Лодка Линея - линияScudo и Doblo за стари дребни парични единици в Италия. Идеята на марката е че тези лекотоварни модели са "евтин" вариант на превоз на товариStilo определено идва от Stilе (стил), като точно този модел е дело на Centro Stile - дизайнерското студио на Fiat, където се рисуват почти всички модели на Fiat, Lancia и Alfa Romeo.
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #13
                          NikMar написа:
                          И в крайна сметка събрано на куп се получи следното:Tempra-кръгче Scudo-щит Topolino-мишка Ritmo-темпо Regata-расаСейченто - 600 Чинкуеченто - 500Браво - добър и тн... Брава - добра и тн... Пунто е известно - точка Гранде пунто - голяма точка Мултипла - множествена Мареа - прилив сейченто - шест седичи - шестнайсе Дукато - херцог..не знам си какво там Типо - мисля че е ПичUno - Едно Barchetta - Лодка Линея - линияScudo и Doblo за стари дребни парични единици в Италия. Идеята на марката е че тези лекотоварни модели са "евтин" вариант на превоз на товариStilo определено идва от Stilе (стил), като точно този модел е дело на Centro Stile - дизайнерското студио на Fiat, където се рисуват почти всички модели на Fiat, Lancia и Alfa Romeo.
                          И в крайна сметка си изпуснал "Палио", от което започна темата: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=18052
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #14
                            Ulysse - Одисей
                            Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                            Коментар


                              #15
                              snake написа:
                              И в крайна сметка си изпуснал "Палио", от което започна темата: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=18052
                              Е, ама няма проблеми да се допълни.
                              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                              Коментар

                              Working...
                              X