Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

малко смях от детството ни

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    малко смях от детството ни

    Цитат:"Стана един страхотен разговор с близки приятели, който ни върна в детството. Изкуших се да го пусна, защото отприщи топли спомени...Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето на стабилизатора.Да поставиш игличката на грамофона точно там, където започва новото парче.Да върнеш бурканчетата от кисело мляко и бутилките от олио в магазина.Да си оставиш ключа под изтривалката, когато излизаш.Да пишеш писма на руско другарче.Да идеш на градска баня.Да носиш лентите във фотото да ти ги проявяват и после да чакаш да си вземеш снимките, за да ги видиш за пръв път.Да сложиш тебешир в кафето на даскалицата.Да ти напишат забележка: Ходи с дънки на училище.Да цомбиш девойките по коридорите.Да си копаеш пещара в Южния парк.Да играеш на водна война и да се пръскаш с пръскачка от биберон.Да запалиш огън в мазето.Да събираш червеи след дъжд и да ги хвърляш в прозорците на партера.Да слушаш Лили Иванова на.... плоча.Да играеш физическо по шорти.Да имаш пионерско поръчение - да си мил и вежлив.Да си носиш ключа от вкъщи на ластик на врата.Да си оставяш Балканчето без заключалка пред супера да върнеш ресто от хляба на баба.Да си влизаш вкъщи през прозореца.Да плашиш кокошките на подуенския пазар.Да се изпишкаш в ма(й)зето на съседа...Бележка на вратата:
    http://fokkerc.flugmodel.net/

    #2
    така си беше ... и по-важното - за добро или за лошо при всички беше едно и също а онези пици помните ли? от една машина като поточна линия, в метални накъдрени тави?а будките за лимонада?и всички на опашка за хляб, на раздумка, чакат го да дойде с камиона от хлебозавода, гледат как го разтовартат и ти го продават още пари ...
    Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
    Moonsteppers - All over the world and beyond ...

    Коментар


      #3
      Re: малко смях от детството ни

      Малко коментари от мен :Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето на стабилизатора - аз си бях изкарал едно ЦК-ключе до леглото Да си оставиш ключа под изтривалката, когато излизаш - ние на село хич не заключваме даже (дори и сега) Да пишеш писма на руско другарче - аз си пишех и с естонче, поляче и финландка (супер грозна... бррр)Да идеш на градска баня - за предпочитане - с басейн, че да поплуваш малко, докато те изгонят Да цомбиш девойките по коридорите - това беше любимото ми занимание, особено като сме втора смяна през зимата и изгасим лампите Да играеш на водна война и да се пръскаш с пръскачка от биберон - веднъж така изкъпах даскала по физика с една спринцовка, че още ми пламтят ушите от дърпането им след това Да си абониран за Славейче, Пламъче, Мурзилка, Веселые картинки, Космос, Паралели... - още си пазя почти пълната колекция на Космос. В един борй имаше статия дали е възможно прекопаване на тунел под Ламанша...Да гледаш на черно-бял телевизор

      Коментар


        #4
        темата е безконечна примерно : Да играеш на топчета и да менкаш обикновена гуда + биренка за едно сирийче Да изпокьсаш листите на некермана на майка ти за да си правиш фишки( фунийки ) че ставали на яки Да те принудт да си слагаш найлонови пликове в апреските ,но вьпреки всичко си мокьр до крьста --- мини-ските никога не вьрвяха като хората ...Да ходиш на кино без пари и да се криеш в тоалетните между две прожекции Да завиждаш адски много на Златко че баща му е бил в Либия и му носи хубави колички и да не иска да менкате жигулката за някое мерцедесче И тн .
        http://fokkerc.flugmodel.net/

        Коментар


          #5
          null.zero написа:
          така си беше ... и по-важното - за добро или за лошо при всички беше едно и също а онези пици помните ли? от една машина като поточна линия, в метални накъдрени тави?а будките за лимонада?и всички на опашка за хляб, на раздумка, чакат го да дойде с камиона от хлебозавода, гледат как го разтовартат и ти го продават още пари ...
          е тия пици ги има на несебър :D като съм там винаги хапвам .а Карамел Му малиииийййййама в горният пост с всичките неща и жена е имала пръст в тая работа май май Very Happyp.s. иначе това е най -готината тема от години Mr. Green
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #6
            Софиянци помнят пицарията на Гурко и раковска - имаше 2 вида ,асорти и без гьби Да тропаш като откачен с топчетата на врьв ,тракахме като луди )))всяка сряда тичаш до РЕП-а за PIF и гледаш да е с готина играчка всяка сьбота на детско кино от 10 часа на славейков в Култура (това за софийските дришльовци )Ами лепенките BONANA по бананите които бяха в показните само по нова година ...кой не си ги е лепкал по таблата на леглото
            http://fokkerc.flugmodel.net/

            Коментар


              #7
              Цитрусите само по нова година хахахх верно А на НАРМАГ-а пуснали дезодоранти! Айде юруш ама дават само по един или максимум два (освен ако не си познат на продавачката де).А колко басейни с олимпийски размери и стадиони имаше? В моя град за 50 000 жители имаше поне 3 стадиона и поне 5 басейна (без да броим училищните и закритите).
              Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
              Moonsteppers - All over the world and beyond ...

              Коментар


                #8
                А, къде изчезна Сен-сен и Какино тане? Ами Алтай, Етър? А, като ходихте да джиткате "електронни" във фургоните до стадион Юнак, криехте ли си "стинките" в чорапите да не ви "джобят" батковците? :DА ходихте ли да "маате" мелби на магурата? (пак за софийските пишлегарчета се отнася )
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  ......, а пиехте ли боза в сладкарницата, която течеше от чешма като вода (а зад станата беше монтиран бидона за боза)?
                  Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                  Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                  Коментар


                    #10
                    OOO Верно това го бях забравил ,на синьото на бльскащите се ,рьсехме от хората на спирката по 20 стинки за билет за бльскащи колички Ами когато ходиш на рождени дни ,сандвичи от франзела сьс шпек салам и кисела краставичка ,швепс ,подарька почти винаги беше книга подарена от някой на теб с надпис ,кофтито беше ако надписа е на корицата ,нямаше как да се откьсне страницата Играта на шише ........
                    http://fokkerc.flugmodel.net/

                    Коментар


                      #11
                      А, количките от дъвки "Turbo" спомняте ли си ги?Колекционирахме кутии от цигари и правехме роботи от тях.Лятото по морето полякините продаваха крем Nivea от ония в сините кутийки.Картинката на "Полонез" в списание "За Рулем" беше голяма работа.Германците пътуваха по 3000 км. с Вартбурга, за да дойдат на море. Баща ми не ми даваше да изнасям касетофона Unitra, за да не го повредя нещо.Аудиокасетките Philips струваха 99 цента в Корекома.Безкрайна тема... И много хубава
                      Alfa 159 SW 2.4 Ti
                      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                      Коментар


                        #12
                        Ето това е оригиналният първоизточник.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          jenshen73 , написал сьм в началото че е цитат,ама кой да чете ! А ти щом си го чел , що не го пусна или може би твоето детство не е минало в България Написано е в женски род ,защото хората са били компания ,явно е имало и жена която да сподели ,няма лошо .......""""Картинката на "Полонез" в списание "За Рулем" беше голяма работа.""" Е това ме разби ,бях го забравил Да се учиш да редиш рубикубче от упьтване в Дъга да правиш миниум и бронз бомбички да разплйокаш яйце на предното стъкло на полския фиат на комшията да тичаш до пощата за моделист конструктор....ами опашките за 1-те МК-17....малийлимонада на прах
                          http://fokkerc.flugmodel.net/

                          Коментар


                            #14
                            fokke написа:
                            jenshen73 , написал сьм в началото че е цитат ! А ти щом си го чел , що не го пусна или може би твоето детство не е минало в България Написано е в женски род ,защото хората са били компания ,явно е имало и жена която да сподели ,няма лошо .......""""Картинката на "Полонез" в списание "За Рулем" беше голяма работа.""" Е това ме разби ,бях го забравил Да се учиш да редиш рубикубче от упьтване в Дъга да правиш миниум и бронз бомбички да разплйокаш яйце на предното стъкло на полския фиат на комшията да тичаш до пощата за моделист конструктор....ами опашките за 1-те МК-17....малийлимонада на прах
                            Ами като си писал, че е цитат - да беше дал линк КЪМ оригиналния пост. Това най-много му го мразя на интернета - взимаш снимка, пишеш - "Интернет" и майната му. А пита ли мацката дали иска да и се "цитира" текста???Живял съм в Родопите. Там имаше и сладолед на прах и шоколад на прах, много готини хора, които ха, все още ги има... Хайде сега да бъдем коректни поне в електронното общуване. Пишеш ЦИТАТ, адреса който цитираш и така.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #15
                              :Д да дебнеш къде в кой магазин ще пуснат и с връзки да си купиш *тренинг* или *ромика* баща ти да направи вноска още когато си в люлка за ваз 2101 или като в моя случай за 2107 (бях горд че имам вноска за седмица кой кат мене в автото техникума :D ... всяка сутрин закуска мекици с пудра захар и боза да чакаш с нетърпение *лека нощ деца* аз съм сънчо ...и т.н... и бяхме щастливи кат чели...
                              petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                              http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                              Коментар

                              Working...
                              X