Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

СПЕШНО Въпрос към счетоводители

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    СПЕШНО Въпрос към счетоводители

    Колеги, имам един спешен въпрос.Както всяка година, и тази ще си пускам данъчната декларация в последния възможен момент.От тази година има едно изискване, да се пуска копие от годишния отчет на ЕТ-то и към съответното статистическо бюро.Въпросът ми е, към кое бюро да пусна отчета - по постоянен адрес съм в Сливен (и в данъчното в Сливен си подавам декларацията), а фирмата ми е със седалище и регистрация в Ямбол.Към статистическото бюро в Ямбол (по седалище на фирмата) или в Сливен (по постоянен адрес на ЕТ) да пусна отчета?

    #2
    Като размислих, преди години и аз го имах този казус. Червена декларация по постоянен адрес.

    Коментар


      #3
      Данъчната декларация по постоянен адрес, а годишния отчет е по адрес на фирмата, а не на местоживеене на управителя ! Дано съм помогнал! :D Успех!
      Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
      Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

      Коментар


        #4
        Колега пуска се Декларация 6 там , където се води постоянния адрес на ЕТ-то . Не е от тази година
        Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

        Коментар


          #5
          RoMeO_156_GTA написа:
          Колега пуска се Декларация 6 там , където се води постоянния адрес на ЕТ-то . Не е от тази година
          Не става въпрос за декларация 6, а за годишния отчет наприходите и разходите, който досега се подаваше само с данъчната декларация в НАП. От тази година искат и копие от годишния отчет за приходите и разходите да се подава до 30.04 в регионалното статистическо бюро. А под постоянен адрес на ЕТ-то какво се разбира? Постоянният адрес на едноличния търговец (демек аз), или седалището на ЕТ по съдебна регистрация (щото при мен са различни)...Ето тези въпроси ме вълнуват Коста е отговорил точно това, което ме инетересува, мерси. Консултирах се и със счетоводител тук на място, така е.Иначе благодаря за отговорите на всички.П.С. Не ползвам счетоводител, сам си оправям нещата, тъй като на месец я имам 1-2 фактури, я нямам. Но те постоянно вадят все нови и нови неща и накрая май ще трябва да си намеря

          Коментар


            #6
            Статистиката би трябвало да ти е в Ямбол, където е регистрирана фирмата

            Коментар


              #7
              Въпросът вече е приключен, документите са подадени където трябва...остава да измъкна едни левове да си платя данъците и да си доплатя осигуровките тъй като гледам, няма да е скоро и пак ще има лихви... мамка му и прасе...

              Коментар

              Working...
              X