Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за ел./бензинов трион, мотофреза и косачка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за ел./бензинов трион, мотофреза и косачка

    Колеги здравейте.Незнам от къде да започна питането, но от тези три уреда се нуждая и затова искам мнения по въпроса.Не разполагам с много пари, но поне за тези които имама искам да взема качествени инструменти за да си върша работа.1.Имам нужда от трион (резачка). Мога да дам около 200-300 лв., за тях мога да взема или ел. или бензинов трион. Разликата е в това, че за тези пари мога да взема марков ел. трион или бензинов но с неизвестна поне за мен марка - Royal, Ferros tools и др. (Stihl и Huskvarna са много скъпи е не са за моя джоб, а и са за професионална употреба.)Ел. триона е по икономичен, но двора ми е около 2 дка. (ще го ползвам предимно за кастрене на ограда която е от дуд, но също и за рязане на дърва) и не искам да тичам с кабела из двора. 2.Мотофреза-Мястото ми за прекопаване е около 0,5 дка. Не ми трябва професионална машина. В брошури на практикер намирам мотофрези на цени около 400 лв. но като марките на двигателите им не са ми известни. В Бриколаж видях една с двигател на Honda но цената и беше някъде около 800 лв.3.Косачка за трева. Пак се чудя дали да е ел. или бензинова и от коя марка.Моля за Вашите мнения какви марки от изброените инструменти да търся.

    #2
    Моя опит говори следното - по-добре марков електрически отколкото Ферос туулс бензинов - боря се с такъв вече 1 година - катозагрее и го угасиш няма палене докато не изстине...Електрическия трион е по лек и доста по-лесен за ползване. Бензинов се взема заради авотномност и мощност като работиш в гората - иначе ако работата е малко и с достъп до ток - електрически!Важно е да е добре наострена веригата - говоря и за чисто нов трион - преди да го ползваш - занеси за 2 лв да ти я наострят - нощо общо няма.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Аз имам електрическа резачка, ама забравих марката - не е от най-реномираните и струва 249лв. - проблеми никога не съм имал, купих си удължители 20м. и се разхождам из двора на вилата без никакъв проблем, а резачката реже безотказно и то всякакви дървета!Аз лично не виждам никакъв смисъл от бензинова резачка, ако не ходиш по гората, а я ползваш в домашни условия Виж и тази ТЕМА

      Коментар


        #4
        Точно Ферос туулс гледах в брошура на метро. Явно не е добър избор. Мислех си да потърся и от българските Райдер, които доколкото знам май са по лиценз на немска фирма.Резачката ще си я ползвам само вкъщи.

        Коментар


          #5
          Имах същата дилема преди 2 години .Купих си електрическа резачка ,която се оказа ,пълен боклук-БОШ Пластмасови чаркуляци и зъбни колелета .Купих си щил бензиноваи и се родих ,просто няма сравнение между двете резачки .Но отбелязвам ,че годишно режа 5-7 кубика дърва (не знам дали е много ) ел.резачка не издържа ... Напоследък са се навъдили някакви Турски ментаци на щил ,та да внимавате Аз лично робувам ако не на марката то поне на доказаното качество Косачката за трева ,сега съм в процес на купуване :D само да изтрепя къртиците
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #6
            Братко, какво са 5-7 кубика дърва - аз с мойта електрическа резачка съборих и нарязах две ябълки, един орех и една череша на вилата за около една седмица целодневно рязане - само масло доливам После ги направих на трупчета за печката и цепеници за камината, а клонките ги нарязах за подпалки.До края на месеца ще пътувам към вилата за да нося резачката тук и да режем някакви дървета около блока - тогава ще пиша каква марка и модел е точно

            Коментар


              #7
              е това ти казах ,не знам това като кубици дърва много ли е ,аз толкова купувам за вилата и си ги режа .Ама тая електрическата не издържа на напъна един съсед си купи някаква електрическадето на 10 мин.трябва да почива и харчи по литър масло за час
              фиатче Браво 2.0

              Коментар


                #8
                tomazo написа:
                е това ти казах ,не знам това като кубици дърва много ли е ,аз толкова купувам за вилата и си ги режа .Ама тая електрическата не издържа на напъна един съсед си купи някаква електрическадето на 10 мин.трябва да почива и харчи по литър масло за час
                А аз имам колега, който също има електрическа и каза че няма проблеми с нея засега. Междодругото мислех ако взема електрическо, то тя да е Bosch.

                Коментар


                  #9
                  Ако е възможно, защо не помолиш твоя колега да ти ослужи с резачката да видиш като как ще тръгне на ток?

                  Коментар


                    #10
                    Kuku написа:
                    Ако е възможно, защо не помолиш твоя колега да ти ослужи с резачката да видиш като как ще тръгне на ток?
                    Няма проблем да ми я даде, но сега ми останаха малко пари и искам да си купя такива инструменти. Никога не е излишно човек да разполага с различни инструменти.

                    Коментар


                      #11
                      Мисълта ми беше да провериш дали електрическата резачка ще ти върши работа, за да знаеш дали да си купуваш такава или направо да търсиш бензинова

                      Коментар


                        #12
                        Днес си взех инструментите.1.Резачка Mc Cullohc 842 2.Мотофреза Akita3.Косачка Budget. Дано да съм оцелил и сполучил. Резачката е по лиценз на Husqvarna, сглобена в Италия.Моторезата е Китайска.Косачката е с някакъв американски двигател.Всичките инструменти ги взех от Praktiker.Направи ми впечатление, че повече от 50 % от продуктите в Praktiker са на фирмата Budget.

                        Коментар


                          #13
                          marto_gp написа:
                          ... Направи ми впечатление, че повече от 50 % от продуктите в Praktiker са на фирмата Budget.
                          В Била пък е пълно с някакви Clever, а в Метро - Aro Budget е марка на Практикер. http://www.praktiker.bg/praktiker-in...365/index.html
                          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                          Коментар

                          Working...
                          X