Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Слаб ГСМ сигнал

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Слаб ГСМ сигнал

    здравейте, колеги,малко помощ ми трябва, може би ще се пренасяме да живеем на място където се губи обхвата на гсмите да питам-знаете ли някакъв сносен начин за коригиране на проблема -repeater, антена или Бог знае какво??благодаря!
    Manowar forever!

    #2
    И на трите оператора ли се губи?!?По принцип по-старите GSM-апарати имаха изход (по-точно - вход) за външна антена. Обаче от къде може да се намери подобна антена - хабер си нямам.

    Коментар


      #3
      Immortal написа:
      И на трите оператора ли се губи?!?По принцип по-старите GSM-апарати имаха изход (по-точно - вход) за външна антена. Обаче от къде може да се намери подобна антена - хабер си нямам.
      мда, и аз знам нещо подобно, губи се комай проблемът е, че ту има някакъв минимален, ту изчезва, не е съвсем като да няма ама... все едно няма де а иначе в селото има, просто мястото е малко гадно и затова така се получава...
      Manowar forever!

      Коментар


        #4
        обади се в м-тел и им кажи ,че нямаш обват там .Аз така на вилата ,ползвам интернет през 3г мрежата или гпрс или защото много ми трябва нета ,а там беше кофти връзката 2 пъти им звънях решиха проблема....не знам дали могат да засилват сигнала от най-близката клетка ама .
        фиатче Браво 2.0

        Коментар


          #5
          Другия вариянт е кар кит за телефона!Каркита е окоплектован с външна антена и усилвател на приемника,ще го захраниш с трансформатор или адаптер за 12волта
          Bravo 1.2 16v
          Lancia Dedra 1.8 16v
          Suzuki GSXR250R

          Коментар


            #6
            Пробвай да се обадиш на оператора. На всеки сектор от базовата станция може да е "coverage" или "capacity". Ако е по-малко село най-вероятно е на "coverage" и няма шанс да ти се помогне , въпреки че и да не е пак шанса заради тебе да го сменят не е особено голям. Най-вероянто си пробвал с различни модели телефони , ама защо не издириш отнейде някой по-старичък дето има повече материал в него ?Иначе съм ползвал Сименс МЕ 55 и имаше изход за външна антена , въпреки че едва ли някъде продават такава.
            Brava 1.6 ELX

            Коментар


              #7
              ruNNer написа:
              Пробвай да се обадиш на оператора. На всеки сектор от базовата станция може да е "coverage" или "capacity". Ако е по-малко село най-вероятно е на "coverage" и няма шанс да ти се помогне , въпреки че и да не е пак шанса заради тебе да го сменят не е особено голям. Най-вероянто си пробвал с различни модели телефони , ама защо не издириш отнейде някой по-старичък дето има повече материал в него ?Иначе съм ползвал Сименс МЕ 55 и имаше изход за външна антена , въпреки че едва ли някъде продават такава.
              аз имам стар работещ с45 в идеално състояние, дали ще помогне ? иначе от мел ми отговориха, че до края на годината ще пуснат там нова клетка и ще фикснат сигнала, ама все пак има време дотогава...
              Manowar forever!

              Коментар


                #8
                Ко стана с оператора с най-голямо покритие Аз като ви разправям... в Сливен където живеехме в спалнята нямаше МТЕЛ обхват, а само близо до прозореца в хола... и това в града, не в покрайнините.Пробвай как е сигнала на другите оператори на това място. Може да се окаже, че само МТЕЛ няма покритие (както ми се е случвало).

                Коментар


                  #9
                  Immortal написа:
                  Ко стана с оператора с най-голямо покритие Аз като ви разправям... в Сливен където живеехме в спалнята нямаше МТЕЛ обхват, а само близо до прозореца в хола... и това в града, не в покрайнините.Пробвай как е сигнала на другите оператори на това място. Може да се окаже, че само МТЕЛ няма покритие (както ми се е случвало).
                  абе и глобул сме пробвали и липсва, с променлив успех е както мтел, обаче вивател не сме. Но там има мисля БТК така че вивател не ги броим
                  Manowar forever!

                  Коментар


                    #10
                    lilimnwr написа:
                    аз имам стар работещ с45 в идеално състояние, дали ще помогне ? .
                    По спомени май не е от тежките модели , едва ли са вложили достатъчно материал в него. А това с външната антена помага наистина. Слагал съм външни антени на ГСМ модемите с които един клиент си правеше VPN-а през dial-up на мобилния оператор и връзката от отвратително гадна се подобряваше до поносимо отвратително
                    Brava 1.6 ELX

                    Коментар


                      #11
                      ruNNer написа:
                      lilimnwr написа:
                      аз имам стар работещ с45 в идеално състояние, дали ще помогне ? .
                      По спомени май не е от тежките модели , едва ли са вложили достатъчно материал в него. А това с външната антена помага наистина. Слагал съм външни антени на ГСМ модемите с които един клиент си правеше VPN-а през dial-up на мобилния оператор и връзката от отвратително гадна се подобряваше до поносимо отвратително
                      аз имах пред вид, че май има изход за антенаа какво точно представляват тези антени (може да е глупав въпрос) и откъде да вземем, всмисъл нещо по-специално ли са?
                      Manowar forever!

                      Коментар

                      Working...
                      X