Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Потят ми се стъклата. ОПРАВЕНО. Проблем с рутера. Прекъсва.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Вижте ся - запотяването на стъклата има 100% връзка с примигването на мигачите - просто протича статично електричество и от образувалата се електролиза се получава утечка която не само пали мигачите, но и прочиства и озонира въздуха в купето. Както се казва - дефекта се превръща в ефект! Друга възможна причина за запотяването на стъклата е преяждането с боб, ама едва л го правиш всяка вечер... Пък зависи и от боба - ако е оня с отложеното освобождаване може и по цяла седмица да държи Аз имах подобни проблеми с първия си рутер - Белкин беше - 2 пъти ми го сменяха и ходи на сервиз, накрая ми дадоха друг модел, ама аз докато дойде се оборудвах с Linksys WRT54G и забравих за какво става дума - не е пипан вече 2 години....Така че - ако можеш този да го върнеш и да вземе по-сериозен рутър - това е моят съвет.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #17

      Коментар


        #18
        По съвет на ilkor, направих прост експеримент - докато съм свързан, се обадих на ЧЕЗ електро юнайтед дистилърс оод къмпани и от там ми резнаха захранването на рутера, и после го възстановиха. Резултатът е че компютъра не можа да се свърже, и отново трбяваше ръчно да го свързвам. В случая използвах Репаир. u_bo, използвам УПнП за да може торента автоматично да си хване порт за входящите обаждания. По съвет на Yavor днес не съм ял боб, минах на сникерс, и поне вечерта изпотяването го нямаше. Май е от бобта. Така и така сме се заговорили, каква е разликата между SX и ГТ и ELX ?Току що последвах съвета и на Airfan - рутера излъчваше на 6 ти канал, а картата - на 11-ти, това обаче си нямам идея какво означава, обаче сега и двете работят на 13-ти.Преди малко и колегата trace гарантира че проблемът не е в рутера, защото е ползвал същия над 15 години, и никога не е зациклял, даже и проблем 2000 не му е повлиял.

        Коментар


          #19

          Коментар


            #20
            аз видях това от предния ти пост, ама карам поред със съветите, сега ще чакам да прекъсне. Вчера преди да пусна темата, освен че ми се бяха изпотили стъклата, връзката прекъсна на седмата минута като вклчих компа, после като се свърза пак - 5 часа нямаше проблеми.

            Коментар


              #21
              ogi28b написа:
              аз видях това от предния ти пост, ама карам поред със съветите, сега ще чакам да прекъсне. Вчера преди да пусна темата, освен че ми се бяха изпотили стъклата, връзката прекъсна на седмата минута като вклчих компа, после като се свърза пак - 5 часа нямаше проблеми.
              Абе такъв Д-линк на няколко места съм слагал и освен да забива чат пат като се претовари, друг проблем не е имало.Слушай какво ти казвам - ако можеш го върни и си вземи по-голям модел - може и Бъфало ( с най добро радио са от всички), може и Линксис, може и нещо друго - бягай само от Белкин, Едимакс и компания. Ако можеш поне го смени за по-голям модел на Д-линк или поне за друга бройка - прогнозирам че няма да имаш проблеми.Преди време имах проблем с Линксиса - рестартираше се през 15-20 минути на неравни интервали - след задълбочено едночасово изследване установих че в къщи напрежението често минава 235 волта и този пик се рестартира рутера ( да не казвамкак горят крушките). Че вдигнах скандал на ЕФауЕн е ясно, ама на рутера му смних адаптора с този на суича ми - рутера го дават 5-12 волта, а суича 5-20 волта и всички проблеми изчезнаха. Яно при пиковете ми е идвал в повечко точеца.А за боба - видя ли че съм прав - само гледай при някое следващо наяждане да не се изрежеш така, че да си напукаш монитора - тогава проблема с рутера ще ти се стори незначителен...
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #22
                Тази нощ след съветите на Airfan, цяла нощ държах компа включен с торентите, и не беше прекъснал, освен ако е пррекъсвал и после се е свързал. Току що пак си правих експеримент, изключих рутера от тока, и като го включих, се свърза без проблеми. За разика от вчера, когато не успяяваше да се свърже.UPnP все още работи, а на сайтът който предложи deadairplane, за този модем пише not supported Yavor - мониторът ми е по технологията AntiBoB, така че поне с това проблеми няма да имам.Каква е разликата м/у СХ, ХСХ, ЕЛХ, ГТ, ХГТ, ГСИ, Турбо, ТДИ, Интеркулер, Диабло и панасоник?

                Коментар

                Working...
                X