Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Антирадар

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Антирадар

    Здравейте!От 2 седмици карам с Кобра 8200,а преди него имах един от първите модели Кобра-доста ръбест,но безотказен.Ползвах го 15-16 години и многократно ме е спасявал,но "сдаде багажа".8200 има 9 индикации,но тази,която ни касае е Х лентата-това е честотата на полицейския радар.К и Ка се активират от всички охранителни камери и СОТ сигнали, а V/S е предупреждение за линейка или пожарна.Но имам проблем с 8200-много рядко реагира на полицеиски радар!В градски условия Х индикацията се активира от антени на радиолюбителски станции,клетки на мобилни оператори и т.н.Доста често пътувам,дори и вчера ме спаси от засичане колегиалното присветване с "дългите".Та:Знае ли някой от Вас причината,поради която 8200 остава сляп за полицейския радар?Чувал съм,че използват някакъв "единичен режим",но старата Кобра бипнеше ли-има радар.Почнах да се съмнявам в качествата на 8200,но от време на време известява за наличие на радар.А в описанието му има гаранция за индикиране на Х честота-10.525 ГХц.Ще съм благодарен за всяко мнение!Желая Ви безаварийно шофиране

    #2
    Използването на такива средства е забранено от ЗДП. Ако караш нормално и спазваш ограниченията на скоростта - няма да имаш проблеми с КАТ!

    Коментар


      #3
      Humppa написа:
      Използването на такива средства е забранено от ЗДП. Ако караш нормално и спазваш ограниченията на скоростта - няма да имаш проблеми с КАТ!
      Забранено е използването на антирадар или на радардететктор?
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        не е забранено
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Доколкото знам преди година смениха честотата на радарите и много от радар дтекторите с по тясна честотна лента не индикират.
          Обичам си работата.

          Коментар


            #6
            Humppa написа:
            Използването на такива средства е забранено от ЗДП. Ако караш нормално и спазваш ограниченията на скоростта - няма да имаш проблеми с КАТ!
            Човека ти говори за радардетектор, който не се споменава в забранителните текстове на закона... Законът забранява АКТИВНИТЕ антирадари, които "объркват" полицейските такива. А конкретния ти свирва - полицаите може и да са те засекли, може и да не са, но той писва - да ти каже "внимавай". Аз лично имам един руски за 20лв - много съм доволен от него
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              Аре кво като е забранено. И на тях им е забранено да взимат рушвети ама взимат. Забранено е да се ползват устройства смущаващи радарите. А не всички устройства ги смущават.

              Коментар


                #8
                Новите радари не могат да бъдат засичани с тези детектори.Скоро ще станат безполезни играчки. Не си давайте парите на вятъра ами си карайте по правилата.Освен това радара го пускат когато видят че някой се е засвяткал за да го засекат а не го остават перманентно включен, тъй че дори и да хваща по старите модели като ти писне ще значи че са те засекли.
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #9
                  Аз имам същата Кобра и съм много, доволен (по-добре е от руските за 20лв. 100%).Засича поличайските радари винаги когато са включени (понякога не са, напр. ако вече са спрели някого) и при това от доста голяма дистанция случвало се е от повече от 2-3 км. по магистрала. Имам чивството че и в багажника да го сложа пак ще си засича всичко, винаги ми засича и в двете посоки, т.е. радара е насочен в противоположната посока и го засича само че доста по-отблизо, но все пак достатъчно е. А това че ченгетата дебнели и стрелят когато те видят - това се случва сравнително рядко според мен в 1-5% от случаите. Така че ако се случи да те гепят и Кобрата не усети значи нешто не е читав.
                  ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
                  Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

                  Коментар


                    #10
                    infineon написа:
                    Новите радари не могат да бъдат засичани с тези детектори.Скоро ще станат безполезни играчки. Не си давайте парите на вятъра ами си карайте по правилата.Освен това радара го пускат когато видят че някой се е засвяткал за да го засекат а не го остават перманентно включен, тъй че дори и да хваща по старите модели като ти писне ще значи че са те засекли.
                    Засича ги и още как. Само така си мислиш колега.Само да допълня, че К и Ка радари има. Това са тези, така наречени "нови", но и тях ги засича. Колкото до модела - не знам колега какъв му е проблема. Скоро брат ми си взе 9950 май беше. Мълчи и знак не дава за радар. Аз съм със 7700 май беше - кове и "нови" и "стари". На автомагистрала Тракия ема една бензиностанция ОМВ на около 40 км от Пловдив (посока София Пловдив). Там се крият вечер в тъмното, има един баир на около 4р5 - 5 км преди нея. Още като изляза на него и ги "кове".Колкото до това дали са забранени? НЕ, не са. Нося си в жабката едно писмо от НДВР (или както там беше), на което на запитване на МЕТРО те отговарят, че според предоставените им технически паспорти тези устройства не за под забрана на закона. Това е радар детектор а не антирадар.

                    Коментар


                      #11
                      mitakkk написа:
                      И на тях им е забранено да взимат рушвети ама взимат.
                      Вземат рушвети, защото им даваш! На мен защо ми пишат актове? Защото не давам рушвети! Давал съм само веднъж, и това ми беше последният път, в който им давам! Иначе не се притесявам за високите скоротси, защото карам нормално, разумно и в ограниченията (признавам - някой път и с 10 км/ч над допустимото)!

                      Коментар


                        #12
                        По добре си взимайте навигаций и там има опция за камери и патрули и ще повече приложения работи като мп3 като видео плеар и още екстри освен навигацията.
                        Обичам си работата.

                        Коментар


                          #13
                          naskobg написа:
                          Засича ги и още как. Само така си мислиш колега.Само да допълня, че К и Ка радари има. Това са тези, така наречени "нови", но и тях ги засича. Колкото до модела - не знам колега какъв му е проблема. Скоро брат ми си взе 9950 май беше. Мълчи и знак не дава за радар. Аз съм със 7700 май беше - кове и "нови" и "стари". На автомагистрала Тракия ема една бензиностанция ОМВ на около 40 км от Пловдив (посока София Пловдив). Там се крият вечер в тъмното, има един баир на около 4р5 - 5 км преди нея. Още като изляза на него и ги "кове".Колкото до това дали са забранени? НЕ, не са. Нося си в жабката едно писмо от НДВР (или както там беше), на което на запитване на МЕТРО те отговарят, че според предоставените им технически паспорти тези устройства не за под забрана на закона. Това е радар детектор а не антирадар.
                          И какво става сега? Ти си джиткаш със 180 по магистралата и се осланяш на някаква джаджа, която ще те спаси от акт запревишена скорост? А не мислиш, че в един такъв момент може да ти се спука предната гума например... Хора, слезте малко на земята! Знаците и ограниченията по пъта са поставени за да предупреждават и да ни спасяват живота!

                          Коментар


                            #14
                            infineon написа:
                            Новите радари не могат да бъдат засичани с тези детектори.
                            Кои са тези нови радари. Ако не се лъжа разрешени за ползване са само X честотата, демек 10 GHz.
                            FIAT Bravo JTD GT '99

                            Коментар


                              #15
                              Humppa написа:
                              naskobg написа:
                              Засича ги и още как. Само така си мислиш колега.Само да допълня, че К и Ка радари има. Това са тези, така наречени "нови", но и тях ги засича. Колкото до модела - не знам колега какъв му е проблема. Скоро брат ми си взе 9950 май беше. Мълчи и знак не дава за радар. Аз съм със 7700 май беше - кове и "нови" и "стари". На автомагистрала Тракия ема една бензиностанция ОМВ на около 40 км от Пловдив (посока София Пловдив). Там се крият вечер в тъмното, има един баир на около 4р5 - 5 км преди нея. Още като изляза на него и ги "кове".Колкото до това дали са забранени? НЕ, не са. Нося си в жабката едно писмо от НДВР (или както там беше), на което на запитване на МЕТРО те отговарят, че според предоставените им технически паспорти тези устройства не за под забрана на закона. Това е радар детектор а не антирадар.
                              И какво става сега? Ти си джиткаш със 180 по магистралата и се осланяш на някаква джаджа, която ще те спаси от акт запревишена скорост? А не мислиш, че в един такъв момент може да ти се спука предната гума например... Хора, слезте малко на земята! Знаците и ограниченията по пъта са поставени за да предупреждават и да ни спасяват живота!
                              Джиткам си, да колега, но разумно. На моменти джиткам и с 60. Зависи от пътната обстановка. От подписа ми може да видиш, колко години съм зад волана. Трябва да мога да преценям кога как да карам, а? А колкото до предната гума, прав си ако си с вътрешна. Ако не си с вътрешна (а то вече кой е с тях?) можеш да караш със спукана гума километри. Страшно е да не гръмне, но тогава и с 90 си е същото.ПП - За инфо джиткал съм и с 200 с фиатката.

                              Коментар

                              Working...
                              X