Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с кофти паркиращ съсед

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с кофти паркиращ съсед

    Колеги, имам доста неприятен проблем с един комшия, който меко казано спира като селски освободител. Значи пред нас има малка пресечка(не е като улица, идеята и е да се паркира на нея), където колите паркират успоредно на тротоара. Но всяка вечер въпросният индивид спира като втори ред коли, успоредно на спрелите до тротоара. Съответно за доста от колите излизането става сериозно изпитание, а за някои е дори невъзможно. И по интересното е, че си спира така без значение дали има свободно място наоколо, изглежда така си вижда по-добре колата от тях. Не веднъж са му казвали да спира нормално, но той си знае неговото и много често отказва да слезе да си премести колата, когато някой има проблем с излизането.Искам да ви попитам някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и към кого да се обърна за помощ? Паркинги и гаражи ли?П.С.: Ще се опитам тея дни да го издебна и да го снимам, за да видите нагледно за какво става въпрос.
    "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

    Fiat Tempra 1.9 TDs
    Subaru Legacy 2.0i

    #2
    Изпусни му гумите някоия вечер по тъмно но не ги пукаи все пак и тои е човек и може да збърка
    Subaru B9 tribeca 3.0
    Peugeot 307 04
    Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
    Fiat Brava 1.6 16V 103

    Коментар


      #3
      И не ги спускай напълно, абе пробвай с бележка 2-3 пъти и тогаз му спускай гумите :D
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        Ако питаш мен най-добре е с останалите,да го заклещите едно хубаво и като види ,че няма да излезе ша му влезе акъла в тиквата..П.П Ама ти го снимай,да не забравиш.. :D
        Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
        Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

        Коментар


          #5
          А защо не се обадиш на пътна полиция и не кажеш че един така е паркирал че е запушил няколко коли? Така със сигурност ще му спечелиш акт и глоба. Ако иска после пак да паркира така. Съвсем културно изглежда. Не се прави на "циганин", защото после той в някой форум ще напише че "някакъв лайнар" (примерно) му е спаднал гумите, и сега ще паркира нарочно пак там, за да го дебне...

          Коментар


            #6
            казвам показвам наказвам - като за последното режа трите гуми.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              И аз в началото мислех със спадане на гумите и последващо рязане, обаче както вика ogi реших да не се правя на циганин. А от бележки няма да има никакъв ефект, с него просто не можеш да се разбереш.Най ми хареса варианта, който каза ogi. Но дали някой ще ми обърне внимание след 9 вечерта? А и на кой номер да звънна 166 ли?
              "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

              Fiat Tempra 1.9 TDs
              Subaru Legacy 2.0i

              Коментар


                #8
                Звъни смело на 166, но само ако си сигурен че си паркирал както е позволено, а оня те е запушил така, че не можеш да излезеш. Щото ако се окаже че ги викаш за тоя що духа, може да стане гадно за теб. Аз ссъм ги викал, ама един така беше спрял, че беше запушил 6 коли. Тъкмо се оглеждах да му продиктувам номера на полицията, докато говорех с дежурния на 1 рпу, оня много бързо долетя, и се изнесе. Пита ме "е не можа ли да дойдеш да ме викнеш", на което му казах - "ами запушил си ....виж колко коли, да не си президент че ще те търся? Е тука звъннах на полицията да дойдат и да те снимат, ама ти взе че се яви". И повече не паркира така. Паркирането успоредно до паркирани коли като втори ред, както описваш случая, е категорично забранено, така че имаш пълно право. Но пак ти казвам - само ако не можеш да излезеш. Щото ако можеш - като дойдат полицаите ще кажат "Е ти ей от тука можеш да излезеш, защо ни разкарваш за глупости, има толкова сигнали, а ти се правиш на интересен...."

                Коментар


                  #9
                  С добро няма да стане...

                  Коментар


                    #10
                    Всеки ден виждам по някой идиот . Явно такъв ни е манталитета . През деня на паркинга , където спирам , се паркира в една редица и все се намира някой тъпан да спре по диагонал , че да заеме място за две , дори и за четири коли ми се е случвало Една сутрин се бях ядосал и казах на един , че не се спира така и му показах как са спрели другите коли - резултат липсваща капачка на вентила от страната , където беше спрял
                    Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                    Коментар


                      #11
                      ако не разбира от дума...залепи му, ама с лепило на предното стъкло, пред шофьора точно бележка "не спирай така" -например и като си го изчегърта няколко поредни дни ще си потърси друго място, по принцип е най-добре с думи или с полиция...но да знаеш, че са големи лайнари, веднъж един ми беше спрял пред гаража, колата ми вътре, не мога да излеза, оказа се, че ще го махнат, но АЗ, повтарям АЗ трябва да платя на ония ламери от паркинги и гаражи за това, че тоя пикльо е спрял непозволено...какво да ти разправям държава...отиди и му резни една тупаница и да му идва акъла в главата..
                      A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                      e30 forever!

                      Коментар


                        #12
                        ls1 определено с добро няма да стане, ама не искам да прибягвам до саморазправа, според мен не е това начина, още по-малко като го гледам какъв е дръвник само проблеми ще имам после. ogi28b аз съм спрял както е позволено, но в доста от случаите мога да изляза с около 10 маневри и въртене на волана на място от край до край. Ако в такъв случай ги викна дали ще ми направят проблем или ще си му напишат акта? Защото аз мисля, че да си изкарвам колата 10 минути заради някой си е чисто за акт или поне глоба.BEX---GT твоя вариант с бележката ми хареса, точно съм си купил едно лепило дето много ми го хвалеха. Само да не ме види като му я лепя, че може после аз да отнеса боя. А това за паркинги и гаражи сериозно ли е така? Мислех че е тяхна работа да го махнат и след това той си плаща като за вдигната кола с паяк. Еб..ти системата имаме тогава.i4kin няма как да го запуша, просто така спира, че запуша ли го, запушвам цяла улица, по която се движат коли. Освен ако не го издебна някой път случайно да спре както трябва и аз да спра като него. Ама заради циганин, циганин е стана така...
                        "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

                        Fiat Tempra 1.9 TDs
                        Subaru Legacy 2.0i

                        Коментар


                          #13
                          Blade SG написа:
                          ls1 BEX---GT твоя вариант с бележката ми хареса, точно съм си купил едно лепило дето много ми го хвалеха. Само да не ме види като му я лепя, че може после аз да отнеса боя. ...
                          Подкупи някое дете , те винаги са навити за такива щуротии Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Даже обикновенно сами ги правят
                          Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                          Коментар


                            #14
                            Ами ,колега ,да ти кажа идеята с Полицията е най-удачна...Пред моя блок спираше един Голф3 ,така че заемаше поне 2 места...Една сутрин не го видях пред блока ,вече не спираше там...Тайната съставка беше хелметекс ,гипс ,лак за нокти и светлоотразителна боя (от тези за пътната маркировка) ...Тази смес е била намазана върху предния прозорец на въпросното гоУф-че...ПП:Не съм го правил аз ,просто научих в последствие...
                            Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                            Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                            EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                            Коментар


                              #15
                              .

                              Както разбирам това е човек от тоя тип дето когато и да го набиеш-закъснял си.Те разбират като циганите само от дебелия край....на дряновицата.Голямо бъркане в джоба винаги помага. Обмисли го добре и ......

                              Коментар

                              Working...
                              X