Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разбирачи ли са Майсторите ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разбирачи ли са Майсторите ?

    Колеги отивам да обслужвам колата и майстора вика не знам къде ти е горивния филтър Аз викам, Баце и аз не знам къде е ! Повечето майстори са завършили механо-техникуми, обаче гаранция ли е това че рзбират от всички видове автомобили ?ПС : Къде е тоя филтър бе ?
    Bravo GT 1.8

    #3
    Колега разбиваш ме с тия твойте анкети.. :D Аз гласувах горе-долу..
    Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

    Коментар


      #4
      SokOtPraskova написа:
      Колега разбиваш ме с тия твойте анкети.. :D Аз гласувах горе-долу..
      просто съм смаян от познанията на некакви чичковци и техните чираци на по 18 години които квот пипнат го развалят !
      Bravo GT 1.8

      Коментар


        #5
        рЕторичен въпрос - майстор които да не е рабирач не съм виждал ... майстори много .... толкова колкото и разбирачите

        Коментар


          #6
          Майстори много механиците са малко. Пък и колега подбирай къде ходиш да ти правят колата.
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #7
            За съжаление както много неща в България и ’майсторите’ слагат каруцата пред коня. Много малко от тях инвестират в каквото и да било обучение. Реално 99% от тях се учат върху колите ни. Но пък иначе самочувствието е до небето и предпочитат да ти обяснят какъв италиански таралясник караш отколкото да си признаят че нямат необходимата рутина и познания да ти оправят колата. Даже си позволяват да връщат клиенти, защото видиш ли, не им се занимава със сложнотии. Проблема е че не са достатъчно гладни. В България се напълни с боклука на Европа и автосервизите преливат от работа. Съответно има нулева конкуренция и няма грам стимул за развитие.Мен лично ми става смешно, когато прост механик (навик и на таксиджиите) вири нос като че ли е повече от тебе. Ама то тежко тежко подаваме ръка, ама то бавно бавно трием ръце в парцала, ама то тарикатски държим фаса в ъгълчето на устата и мижаме на дима. А всъщност в повечето случаи са слабообразовани некултурни простаци.

            Коментар


              #8
              Re: Разбирачи ли са Майсторите ?

              zloben9000 написа:
              Повечето майстори са завършили механо-техникумиПС : Къде е тоя филтър бе ?
              Гимназия бре колега.Повечето не са учили нищо такова Е сега има и единични бройки където поназнайват некои работи

              Коментар


                #9
                Re: Разбирачи ли са Майсторите ?

                zloben9000 написа:
                Колеги отивам да обслужвам колата и майстора вика не знам къде ти е горивния филтър Аз викам, Баце и аз не знам къде е ! Повечето майстори са завършили механо-техникуми, обаче гаранция ли е това че рзбират от всички видове автомобили ?ПС : Къде е тоя филтър бе ?
                Принципно на бравото е отзаде под багажника някаде или под предния десен калник...мисля,че багажника беше... не знам точно,защото и аз ходих да си сменям филтъра в няколко сервиза и ми викат "не знам къде е" и накрая се установи,че всъщност моя модел браво няма филтър(фабрично си няма)
                Fiat Bravo 1.6 16v 1999г

                Коментар


                  #10
                  Това е много общо казано не може който и да е да знае всичко а и каквото и да си говорим Италианските коли се правят по трудно от повечето Немски но са ми слабо място.
                  Subaru B9 tribeca 3.0
                  Peugeot 307 04
                  Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
                  Fiat Brava 1.6 16V 103

                  Коментар


                    #11
                    Горе-долу.
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар


                      #12
                      Тука се превърна като във форума на дейта беге и тиийнпроблем, пълно с безсмислени анкети! Айде спрете се малко.
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #13
                        Разбират от това което им е минало през ръцете и са се понаучили на него, ако се появи пред него автомобил който не е виждал, цъка като швейцарски часовник, чуди се от къде да започне давайки си вид че повредата му е ясна и много сложна или е претрупан от работа. Писах преди време за сервиза на "Бай Илия" в Габрово където синът на бай Илия който се води шеф отказа да ми помогне въпреки че колата отказа да запали в двора на сервиза, а бе пишман майстори които са се училаи на жигули и москвичи дал господ.
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #14
                          Re: Разбирачи ли са Майсторите ?

                          zloben9000 написа:
                          ПС : Къде е тоя филтър бе ?
                          Намира се пред задната дясна гума, до резервоара, скрит е от една пластмасова кора.
                          --Старата ръжда любов не хваща!--
                          156 sportwagon 1,9 jtd 115
                          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                          Коментар


                            #15
                            spark написа:
                            Тука се превърна като във форума на дейта беге и тиийнпроблем, пълно с безсмислени анкети! Айде спрете се малко.
                            много правилно

                            Коментар

                            Working...
                            X