Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблемите със зравната каса на един обикновен човек.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблемите със зравната каса на един обикновен човек.

    Привет колеги.Не съм сигорен дали темата е точно за авто форум но всепак трябва по някакъв начен даго кажа и някой да ме чуе. Моля модераторите да ме извинят предварително ако темата не е подходяща. И така казнам се Николай Петров на 29 години от гр. Плевен. От 11години живея в София и работя тук в една от малкото фирми плащащи осигоровки на реалните заплати които не са никак малки.Тоест само данаците ми като цяло са около 700 лв. Миналата година претърпях няколко опелации тъйкато ми откриха рак на дебелото черво.Да чукам на дърво те бяха оспешни.В момента съм подложен на курс на лечение с химиотерапия и съм по средата, курса е 6 месечен. Но това не е толкова важно, проблемите започнаха с поредния болничен лист или по точно последния от полагащите мисе 6 месеца на година.Оказа се че една госпожа в НОИ го е загубила и аз трябвало да си направя копие. Забравих да спомена че има протокол подписан от същата тази служителка че болничният лист е приет от нея и е заведен но видите ли някъде бел забутан и те немогат да го открият.Казах си добре ще правя копие.Само че за да извадя такова трябва отново да мина на ЛКК и отново да чакам 2 седмици.А през това време аз и семеиството ми живеем на една заплата на женами.Но наемите си вървят заемите също.И от банките слабо ги интересува какъв ми е проблема.Но проблема не свършва до тук тъйкато аз вече нямам право на болничен по тази система понеже са минале 6 месеца а намен ми остават още 3 месеца лечение аз трябва да мина на ТЕЛК.Кофти защо първо че сигорно ще ме инвалидизират второ че изведнъш се оказа че като несъм жител на София тук неможело да мина на ТЕЛК защо никой не казва явно не си плащам данаците на държавата а на някая си община и не говоря за местния данак а за данаците за здравно пенсионно и др. осигоряване. И няма значение че съм опериран тук и лечението се води в онкологията, каято междо другото щеше да остане без отделение по химиотерапия. Та пак опираме до въпросния болничен та той ако не се намери или не занеса копие ще се получи прекъсване и аз немога да мина на ТЕЛК. Е сега кажете кой крив кой прав плащам си данаците като поп за съжаление се разболях и пак за съжаление те ми изгубват болничния и едвали не ми спират лечението косвено естествено.Сега аз съм принуден да започна работа по рано защото тия на които всички ние им плащаме заплатите не си вършат работата добросъвестно.Защото аз ако се издъня така ще ми покажат вратата и товае а от моята работа не зависи здравето на друк. Та идеята ми беше не да се олаквам аз имам чевек до себе си и си разбирам от работата и ще се оправя криво ляво а има хора които са доста по зле от мен физечески и са поставени в аналогична на моята ситоация. Питам до кога мамкаму ще ни правят на маймуни и до кога ще си траем и докога ние ще сме длъжните а те ще са правите. Защото където и да отидеш в държавна институция има изнесени минимум 15 документо които ти трябва да подсигореш и венаги накой от тях не е попълнен коректно защото не е обяснено как да го попълниш. Като че ли тази държава се крепи на бумащина

    #2
    Колега, съчувствам ти, на първо място.Не съм сигурен дали пак трябва да минаваш ЛКК за да си извадиш копие на вече издаден документ. Би трябвало при лекарите, издали болничния да има копие от него. Т.е. преснимаш си го на ксерокс, лекаря написва отдолу - "Вярно с оригинала", посписва се, слага си печата и толкова. В краен случай най-много да те накарат да му вадиш нотариална заверка.А за това че служителката е "изгубила" болничния ти лист - мисля че една жалба до нейните преки началници, с копие до по-големите им началници ще свърши полезна работа.Иначе - относно здравната ни система и изобщо цялата ни държава - нямам думи. Изчерпаха ми се думите и млъквам.

    Коментар


      #3
      Re

      Kолега, обади ми се на 0887 982 789. Мога да ти помогна с нещо.
      Fiat Marea 1,6 16V 1998
      Lancia Y 1.2 8v 1997
      Fiat Tempra 1.6 1991

      Коментар


        #4
        Господарите на Ефира много ги обичат такива истории. За съжаление рискуваш да попаднеш под отмъщението на системата.

        Коментар


          #5
          Поскоро ме е ят че скапаната система кара хората да се чувстват като просяци.Трябва нещо да се направи.

          Коментар


            #6
            Да изметем боклука?

            Коментар


              #7
              Re: Проблемите със зравната каса на един обикновен човек.

              nikqta написа:
              Оказа се че една госпожа в НОИ го е загубила и аз трябвало да си направя копие.
              Не знам дали е добра идея да заведеш дело срещу въпросната. В жалбата- всичко което произтича от това, което е извършила- по мое мнение и опит за убийство. Дано тук има колега, който да ти помогне за жалбата, бих се радвал, ако можеш да го водиш сам, без адвокат, защото и това ще е пари, или с такъв, който ще си вземе парите от ответната страна, при сполучливо приключване.
              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

              Коментар


                #8
                Колега, искрено ти съчувствам. Знам как се чувстваш. На мен ми се случи нещо подобно, преди време, за щастие вече всичко мина! (надявам се)
                Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                Коментар


                  #9
                  SokOtPraskova написа:
                  Колега, искрено ти съчувствам. Знам как се чувстваш. На мен ми се случи нещо подобно, преди време, за щастие вече всичко мина! (надявам се)
                  Хех, моли се да не ти се случва подобно, защото да имаш злокачествено заболяване е много по-различно от катастрофа. Иначе съчувствам на колегата. както други колеги казаха по-горе - напиши жалба и не им се връзвай на глупостите - това го правят защото ги мързи, имат достатъчно методи по служебен път да изискат тази информация. Подаване на документи и освидетелстване по ТЕЛК става по местоживеене.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #10
                    ele написа:
                    SokOtPraskova написа:
                    Колега, искрено ти съчувствам. Знам как се чувстваш. На мен ми се случи нещо подобно, преди време, за щастие вече всичко мина! (надявам се)
                    Хех, моли се да не ти се случва подобно, защото да имаш злокачествено заболяване е много по-различно от катастрофа.
                    Не говоря за катастрофа, иначе по-скоро се моля да не ми се случи пак.
                    Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                    Коментар


                      #11
                      Мамка му.Не знам какво да кажа! Т.е. знам, но не знам как да започна... Пък и не искам да о___ам темата на колегата... за съжяление аз косвено съм потърпевш от шибаната здравна система. Смърт на близък. Болест - подобна (уж неизлечима). Дори и след толкова години - пак бих пребил лекуващият поне 100 пъти....... Знам как е да се чустваш предаден от целият свят (с изключение на подкрепата на близките си, но уви, тя не е достатъчна). Знам, как лекарите могат да помогнат, но не искат, ако не кихнеш количество банкноти...Колега - жалби и съд до дупка! Скоро имаше случай на онкоболна осъдил а България заради спънки в лечението й! Дерзай!

                      Коментар


                        #12
                        Колеги не ме разбирайте погрешно.Не обвинявам лекуващите си лекари или лекарите като цяло.Благодарен съм им всеки божи ден защото ако не беше адекватната им реакция и бързи действия можеше да е ... И ви БЛАГОДАРЯ за съпричастността Поскоро чиновници и хора които виждат повот да избиват комплекси като имам надмощие над хора които са поставени в тази ситоация. И пак казвам благодаря на Бога всеки ден че имам късмета да ме лекуват тези специалисти шапка им свалям. SokOtPraskova а на теб ти желая от все сърце всичко да е просто един неприятен спомен и от тук нататък да си така Благодаря ви отново

                        Коментар


                          #13
                          Колега, на никой не пожелавам да има взимане-даване със Здравната Каса. Аз съм диабетик и 2008г февруари месец бях в болница за да мина на по-добър инсулинов аналог. До ден днешен аз инсулин от тях не съм видял. Минаха година и месец. От тогава си го купувам. Обиколих сума ти болници, сума ти епикризи. Нищо. На 19 сега трябва да ходя, но как да кажа, не вярвам да постигна успех.
                          FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                          FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                          ...and justice for all

                          Коментар


                            #14
                            AdViSoRa написа:
                            Колега, на никой не пожелавам да има взимане-даване със Здравната Каса. Аз съм диабетик и 2008г февруари месец бях в болница за да мина на по-добър инсулинов аналог. До ден днешен аз инсулин от тях не съм видял. Минаха година и месец. От тогава си го купувам. Обиколих сума ти болници, сума ти епикризи. Нищо. На 19 сега трябва да ходя, но как да кажа, не вярвам да постигна успех.
                            Е нали знаеш те на тия имам чувтвото че счетоводните им книги са като на мутрите приходна ДАЛ МИЕ разходна ВЗЕЛ СЪМ МУ...

                            Коментар

                            Working...
                            X