Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Контролен талон "Водач на МПС без наказания"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Контролен талон "Водач на МПС без наказания"

    Притежател съм на такъв талон от 2006г (този е от дата 16.01.2009, защото тогава си смених книжката поради изтичане на валидност на старата).Поради малката му популярност и ГОЛЕМИТЕ врати, които отваря реших да ви го покажа.Талонът не е много популярен, въпреки че голяма част от водачите покриват изискванията за получаването на такъв.За периода на притежаването му са ми опрощавали много дребни нарушения (може би си мислят, че съм нечий син).Като го видят органите на реда се отнасят по друг начин с притежателите му.Той замества синият талон с 39 точки.За получаването му се подава молба в КАТ, правят ти проверка за нарушения, плащаш и след няколко дни ти вземат синия и ти дават този:
    Прикачени файлове
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    #2
    Честито за "Златния талон".
    BMW E90 320D
    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

    Коментар


      #3
      Колега Stefanaki, превилегиите на този талон са всъщност - превилегия .Единственото което ти се опрощава с него са точките при първото нарушение след като си го получил(талона), а паричната санкция остава.На мен лично този талон ми спести три точки за неправилно паркиране. Ченгетата(куките) като го видяха директно започнаха да пишат акта. Имах усещането че нарочно го правят, но това е друга бира.Условията за получаването му са 5год. без нарушенияЩо се отнася до точките аз имах 39 и преди да ми го дадат този талон.Поздрави!

      Коментар


        #4
        Мерси.Дано повече колеги получат такъв талон.Наистина е много полезен.
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #5
          Аз пък от как го има все за коз го ползвам и върши работа е естествено трябва и почерпка иначе ако ще платинен да е ряпа да яде, полицаите и те са хора мерси не ядат
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #6
            До преди месец и аз имах право на такъв талон,но вече нямам,за съжаление.
            FIAT Stilo 1.9 Jtd

            Коментар


              #7
              Аз също съм на мнение, че такъв талон по-скоро би провокирал желанието у някой полицай да ти напише акта за нещо дребно отколкото просто да ти направи забележка... например. Както аз сега в неделя бях забравил да си пусна светлините (беше ярък слънчев ден) и полицая на караулката на Владя ме спря, моля долкументите, погледна ги, попита знаете ли защо ви спрях, а аз се бях сетил, казах да, светлини предполагам, той да, включете ги да проверя дали са наред, добре, заповядайте документите и бъдете по-внимателен, пожела ми приятен път и се разделихме поживо-поздраво.
              Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
              --- в сърцето завинаги... ---
              Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

              Коментар


                #8
                Предпочитам да ми намалят застраховката Гражданска отговорност с 30% отколкото да разнасям този оранж талон.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Re: Контролен талон "Водач на МПС без наказания"

                  Stefanaki написа:
                  За получаването му се подава молба в КАТ, правят ти проверка за нарушения, плащаш и след няколко дни ти вземат синия и ти дават този:
                  Най-важния въпрос - колко се плаща?
                  Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                  Коментар


                    #10
                    До 5лв. беше.Не помня точната сума.
                    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                    Коментар


                      #11
                      Супер,още утре отивам да подам документи,предполагам че ще ми е полезен
                      ----------------------------------------------------------------------------
                      Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
                      ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
                      ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

                      Коментар


                        #12
                        Re: Контролен талон "Водач на МПС без наказания"

                        Plastex написа:
                        Най-важния въпрос - колко се плаща?
                        Плаща се само такса за нов талон. Миналата година беше два лева, възможно е сега да е повече.

                        Коментар


                          #13
                          Re: Контролен талон "Водач на МПС без наказания"

                          Парите не са много, не знам сега как е чакането по опашки.
                          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                          Коментар


                            #14
                            Миналата година като си го взимах беше 2 лв некаде и го дават за 5 минути

                            Коментар


                              #15
                              Има ли смисъл от него или наистина полицаите ще се заяждат само и само,за да ти го вземат?
                              Fiat Brava 1.8 16V GT

                              Коментар

                              Working...
                              X