Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за внос на части от Япония

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за внос на части от Япония

    Привет на всички!Миналата година мотоциклета на един мой братовчед получи повреда в електрония блок, който оправлява двигателя. В последствие разбрах ,че на тази част й казват CDI( като ECU-то автомобилите). Мотора е YAMAHA FZR250. Дефектиралото CDI e: DENSO 3LN-82305-00 TNDF-07. Въпросното CDI е почти невъзможно да се намери у нас. На едно място във Варна намерих CDI от същия мотор, но имаше разминаване в две от цифрите. В YAMAHA FZR250 е монтиран електронен блок, който има 3-4 модификации и трябва да намериш абсолютно същия блок. Намерих един сайт в Япония, който продава мотоциклетни части втора употреба. Писах им и хората ми отговориха ,че я имат тази част и могат да ми я пратят. За цената на доставката ми писаха,че ще ме информират другата седмица. Имам два въпроса:1. Някой знае ли колко горе-долу струва доставка от Япония? CDI-то е голямо колко мъжки портфейл и тежи неповече от 150-200 гр. 2. Дали ще трябва да плащам някакви такси- мито, ДДС или нещо друго?Ако някой знае нещо по въпросите или място в България, където продават мотоциклетни части втора употреба, моля да сподели!
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    #2
    Доколкото знам на суми над 22евро с включен шипинг се начисля мито и ДДС.Шипинга ще ти кажат Японците, в зависимост дали искаш обикновен, експресен, застрахован и т.н.Повечето неща пратени от Китай например като GIFT минават без проблеми митницата.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      Доколкото знам на суми над 22евро с включен шипинг се начисля мито и ДДС.Шипинга ще ти кажат Японците, в зависимост дали искаш обикновен, експресен, застрахован и т.н.Повечето неща пратени от Китай например като GIFT минават без проблеми митницата.
      Яснооо. И аз така предполагах. Знаеш ли как се изчислява митото и ДДС-то?
      SEAT Leon Cupra 300
      Triumph Street Triple 765 R

      Коментар


        #4
        От 01.01.2009 без мито са стоки до 150 евро - от фирма към частно лице.Обаче митница ще трябва да минеш. Т.е. подаваш митническа декларация.
        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

        Коментар


          #5
          Колега, сигурно ли е това ? В смисъл някъде публикувано ли е ?
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Цена+Доставка+10% мито върху тях+20% ДДС върху всичкоИЛИ100$+30$=130$130+10% Мито 13$=143$143+20% ДДС 28.60$=171.60$Цифрите са само примерни - заместваш ги с твоите Сега извън темата, да ти кажа, че на моя мотор ("Хонда Трансалп") CDI-тата ми ги ремонтираха за 50лв. двете

            Коментар


              #7
              Kuku написа:
              Сега извън темата, да ти кажа, че на моя мотор ("Хонда Трансалп") CDI-тата ми ги ремонтираха за 50лв. двете
              Къде ти ги ремонтираха? Дай някакъв телефон , ако е възможно.
              SEAT Leon Cupra 300
              Triumph Street Triple 765 R

              Коментар


                #8
                Един познат - занимава се с ремонт на джетове, лодки, яхти, мотоциклети....Довечера ще ти го изпратя, че не е в мен номера

                Коментар


                  #9
                  Не ми се търси, сигурно е. Преди 4 часа приобрах пратка от Виктория Сикрет за 130 долара без да платя каквото и да е. За митни сборове гворя. П.С.Съдържанието на пратката не за директна лична употреба
                  like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                  Коментар


                    #10
                    Kuku написа:
                    Цена+Доставка+10% мито върху тях+20% ДДС върху всичкоИЛИ100$+30$=130$130+10% Мито 13$=143$143+20% ДДС 28.60$=171.60$Цифрите са само примерни - заместваш ги с твоите Сега извън темата, да ти кажа, че на моя мотор ("Хонда Трансалп") CDI-тата ми ги ремонтираха за 50лв. двете
                    Кики, процентът на митото варира, може да е 10, може 5, а може и повече.Справки тук:http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/tarhome_bg.htm
                    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                    Коментар


                      #11
                      Lane Staley написа:
                      От 01.01.2009 без мито са стоки до 150 евро - от фирма към частно лице.Обаче митница ще трябва да минеш. Т.е. подаваш митническа декларация.
                      Тези 150 евро включват ли и цената на доставката ?
                      SEAT Leon Cupra 300
                      Triumph Street Triple 765 R

                      Коментар


                        #12
                        VooDoo написа:
                        Lane Staley написа:
                        От 01.01.2009 без мито са стоки до 150 евро - от фирма към частно лице.Обаче митница ще трябва да минеш. Т.е. подаваш митническа декларация.
                        Тези 150 евро включват ли и цената на доставката ?
                        Разбира се.Сега проверих и видях, че всъщност май отпада митото, а ДДСто остава. Хъм, докато митничарите се усетят... Последна промяна. Потърси това Промени, във връзка с изискванията на директива 2007/74/ ЕО и решения на СЕО Направени са промени в чл.58 относно освобождаване от данък върху добавената стойност на вноса на стоки в личния багаж на пътника. Промяната е продиктувана във връзка с отмяната от 01.12.2008 г. на Директива 69/169/ЕОИ и с влизане в сила на Директива 2007/74/ЕО от 01.12.2008 г. В сега действащия ЗДДС вносът на стоки в личния багаж на пътника се освобождава от данък, когато това е в рамките на разрешения безмитен внос, т.е водещо при освобождаването е митническото законодателство. С Директива 2007/74/ЕО се променя принципът на освобождаваното, като то ще се извършва съгласно разпоредби в данъчното законодателство на страната ни.
                        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                        Коментар


                          #13
                          Може - не съм наясно...За коли е 10% и по инерция пляснах 10

                          Коментар


                            #14
                            Виж ето тук,препоръчвам ти да ползваш EMS http://www.post.japanpost.jp/cgi-cha...php?lang=_enи после изчисли тук http://www.xe.com/ucc/convert.cgi

                            Коментар


                              #15
                              emzo написа:
                              Доколкото знам на суми над 22евро с включен шипинг се начисля мито и ДДС.Шипинга ще ти кажат Японците, в зависимост дали искаш обикновен, експресен, застрахован и т.н.Повечето неща пратени от Китай например като GIFT минават без проблеми митницата.
                              Сумата никога не е била 22 евро. Купувал съм антирадар на по-висока цена и не е имало мито и ДДС.

                              Коментар

                              Working...
                              X