Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat marea weekend

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat marea weekend

    Здравеите мисля да си зимам фиат мареа 2.0 20в HLX 98 година не съм карал до сега фиат.Искам да попитам как се държи колата пъргава ли е какъв разход дава ( Пълна мъгла ми е ) с предно или задно е ?Един приятел имаше мареа автоматик имаше някакво копче пишеше "спорт" за какво е ?Това "20в" какво ще рече? Модел HLX има ли климатроник или климатик ?Благодаря ви предварително!

    #2
    ползвай търсачката 20в - значи 2 литра двигател, а НЛХ - хай лъкшъри - т.е. върха на сладоледа като оборудване
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #3
      Този двигател е 2-литров, 5-цилиндров с по 4 клапана на цилиндър! С предно предаване е колата!

      Коментар


        #4
        donnna написа:
        ползвай търсачката 20в - значи 2 литра двигател, а НЛХ - хай лъкшъри - т.е. върха на сладоледа като оборудване
        20v значи, че е с 20 горноразпределителни клапана в главата, а 2.0 значи че е 2000 куб./см. и е 5 цилиндрова. Копчето S при автоматици значи спортен режим. Този двигател е голяма бегачка, но и обслужването му е едно от най-скъпите за модела.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          Абе двигатела е един от най-издържливите с 1,8 16в ги препоръчвам а за 1 и пеш като моя ако ти се карат бегачки :D
          Subaru B9 tribeca 3.0
          Peugeot 307 04
          Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
          Fiat Brava 1.6 16V 103

          Коментар


            #6
            Re: Fiat marea weekend

            Acrofil написа:
            Здравеите мисля да си зимам фиат мареа 2.0 20в HLX 98 година не съм карал до сега фиат.Искам да попитам как се държи колата пъргава ли е какъв разход дава ( Пълна мъгла ми е ) с предно или задно е ?Един приятел имаше мареа автоматик имаше някакво копче пишеше "спорт" за какво е ?Това "20в" какво ще рече? Модел HLX има ли климатроник или климатик ?Благодаря ви предварително!
            2.0 20V е не особено популярния 5-цилиндров двигател, който освен по-големия разход на гориво и данък, има и доста неприятни особености в обслужването. Кошът на мареата идва малко тесничък за този двигател и например смяната на ангренажен ремък си е приключение, което ще ти струва минимум 100 лв. само за труд. Предницата на колата става много тежка и по-лесно се разбива по родните пътища. Според мен 2.0 20V не е най-добрия избор, още повече тези резачки са яко изстисквани и нерядко прегрявани в Италия. За разход - обзалагам се, че този двигател гори не по-малко от 15/100 градско, макар че по каталозите дават други данни.Най-популярният бензинов двигател на мареа е 1.6 16V, а повече мощност без чувствително увеличение на разхода ще получиш от 1.8 16V.Както са казали преди мен, HLX е най-високото ниво на оборудване, което включва ляти джанти, 4 ел.стъкла, ел.огледала с подгряване, пръскалки на фаровете, качествена тапицерия и дръжки на вратите, волан с бутони за управление на радиото, климатроник, фарове за мъгла, резервна гума с нормален размер и др. Малко по-ниското ниво е ELX, което също е приемливо.Ето ти едни полезен сайт, от който можеш да сравниш данните за различните двигатели: http://catalog.auto.ru/catalog/cars/fiat/marea/
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              аз продавам фиат браво 1,8 16v мн. са добри перфектна бега4ка
              Fiat Bravo 1,8 16V GТ

              Коментар


                #8
                Re: Fiat marea weekend

                snake написа:
                Кошът на мареата идва малко тесничък за този двигател и например смяната на ангренажен ремък си е приключение, което ще ти струва минимум 100 лв. само за труд. Предницата на колата става много тежка и по-лесно се разбива по родните пътища. Според мен 2.0 20V не е най-добрия избор, още повече тези резачки са яко изстисквани и нерядко прегрявани в Италия. За разход - обзалагам се, че този двигател гори не по-малко от 15/100 градско, макар че по каталозите дават други данни.
                Един съсед си купи мареа като моята, само че точно с въпросния двулитров двигател и мога да дам следниете допълнения:1. Смяна на ангренажен ремък ще струва поне 150-200 лева труда. На съседа му взеха 240 и то на уж евтино място с познати Двигателят се откача и се надига от едната страна за да се стигне до ремъка.2. Предницата на колата не би трябвало да е неразумно тежка - моят двигател е по-голям и не забелязвам проблеми, поне засега.3. Разходът на съседа е 13/100 градско в София (през лятото), а на дълъг път - 7-8/100За всичко останало си напълно прав.
                She was only a whisky maker but he loved her still.

                Коментар

                Working...
                X