Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КАСКО къде??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    dudulia написа:
    Dikata_BG написа:
    Ако питаш мен уника или виктория и двете си плащат доволно а и минава номера за паркинг щета.
    Колега,явно не си се сблъсквал с УНика.Уника прекратяват застраховка по каско,когато надхвърлиш някаква сума(да кажем 2 пъти над застрахователната премия)Не съм сигурен дали е точно 2 пъти или е застрахователната премия.Факт е,че прекратяват застраховката и ставаш нежелан клиент!Че аз от къде мога да знам дали няма да ме ударят 5 пъти за една година?Ами ако ми е къръшка годината?Бягай от тези мушенници.Най-добре се застраховай в компания където имаш приятел и този приятел може да ти съдейства при описването на щета след това.
    Ами колега за 1 година фиатката беше пребоядисана 3пъти сменен веднъж преден капак двапати предна броня и 1 ляв преден калник балабар с 2 предни стъкла всички това става за малко повече от година и без проблем а и пежака е ходил там аз съм много доволен от униката защото понякога и парички оставаха :D
    Subaru B9 tribeca 3.0
    Peugeot 307 04
    Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
    Fiat Brava 1.6 16V 103

    Коментар


      #17
      SokOtPraskova написа:
      ... А и друго... не дейте се прави да я застраховате на малка сума, за да Ви е по-ниска цената, ...
      Ами аз мисля, че това не е концерт по желание. По Шваке ти излиза, че колата е 6000 лв., но ти искаш да я застраховаш например за 3000 - не става, поне в тези ЗК, в които съм застраховал аз. Ако някой е срещал нещо подобно, да сподели.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #18
        В Generali като имаш щета на паркинг я пишат, че си виновен 100 %. И затова тая година застрахователната премия ми е 3 пъти по голяма, защото ме броят че все едно аз съм предизвикал произшествия и съм рисков клиент.Иначе за Мареята от подписа ’99 година SX версия миналата година беше оценена на 6000 тая година казаха 5500 - това в генерали.Иначе като чета мненията, най много доволни колеги има в Армеец и Булстрад. За ДЗИ само негативни мнения.А Интересно ми е за Интерамерикан някой знае ли нещо???
        `99 FIAT Marea Weekend 100TD

        Коментар


          #19
          От два месеца в Дженерали при три щети се прекратява каското.Поне мойта информация е такава.
          Фиат Брава 1.4 12V 1998г

          Коментар


            #20
            snake написа:
            SokOtPraskova написа:
            ... А и друго... не дейте се прави да я застраховате на малка сума, за да Ви е по-ниска цената, ...
            Ами аз мисля, че това не е концерт по желание. По Шваке ти излиза, че колата е 6000 лв., но ти искаш да я застраховаш например за 3000 - не става, поне в тези ЗК, в които съм застраховал аз. Ако някой е срещал нещо подобно, да сподели.
            Може някои компании да го правят,но клиена е ощетен.Незнам някой да има кола за 5000лв,и да иска дая застрахова за 3000лв.Просто такъв човек да не си прави каско.Освен ако не е пълно,тоест да не включва кражба.
            Фиат Брава 1.4 12V 1998г

            Коментар


              #21
              Atanas71 написа:
              miro2177 написа:
              Aрмееец или Дженерали!!!!!!!!Булстрад не категорично!
              Колега аз като съм доволен от Булстрад какво да пиша Категорично Булстрад Смешно звучи , нали. Колегата иска да му препоръчаме застрахователна компания , а не да коментираме това да , това не
              хаха предния ти пост изобщо не съм го видял, колега :Dа за фирмите, бащами работи от 15години в тая област, и се занимава точно с кражбите и измамите на автомобили. и знам доста неща вътрешни. з това так се изразих булстрад плаща добре и точно, но там не се маркират колите и е на водещо място при кражбите при дженерали и армеец, е точно обратното - имат малко кражби и мн добре плащат :D това ми бяха доводите
              Brava 103HP
              ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

              Коментар


                #22
                bicho1976 написа:
                snake написа:
                SokOtPraskova написа:
                ... А и друго... не дейте се прави да я застраховате на малка сума, за да Ви е по-ниска цената, ...
                Ами аз мисля, че това не е концерт по желание. По Шваке ти излиза, че колата е 6000 лв., но ти искаш да я застраховаш например за 3000 - не става, поне в тези ЗК, в които съм застраховал аз. Ако някой е срещал нещо подобно, да сподели.
                Може някои компании да го правят,но клиена е ощетен.Незнам някой да има кола за 5000лв,и да иска дая застрахова за 3000лв.Просто такъв човек да не си прави каско.Освен ако не е пълно,тоест да не включва кражба.
                Колега, аз си купих Бравото точно за 3 100лв. - беше с каско в "Дженерали", дадоха ми за ожулен и смачкан калник, спукана броня и халоген 207лв, което мисля, че беше доста малко попринцип и затова не съм довола от тях, иначе аз си оправих щетите при едно майсторче такова квартално и ми излезнаха 150лв. (изправяне и боя калник, лепене и боя броня, боя халоген), това е моята основна причина да не ги харесвам. Когато ми изтече каското (междувременно батко ми имаше вече 3 4 5 щети от армеец и беше доволен ) и се запътих натам. Моята кола ’96 год, с климатик беше оценена на 5050лв. или 4 500лв. по мое желание си я застраховах на 5050лв. Не става дума за разлики от по 3 000лв., но са важни и тия 500лв. сега, а застраховката ми не се е вдигнала кой знае колко повече. Това имах впредвид. Само не разбрах защо на брат ми - същата кола като мойта, но без климатик беше оценена на 6 100лв... (кгато си правих каското в армеец, неговото беше изтекло и си направи ново заедно с мен..)
                Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                Коментар


                  #23
                  bicho1976 написа:
                  snake написа:
                  SokOtPraskova написа:
                  ... А и друго... не дейте се прави да я застраховате на малка сума, за да Ви е по-ниска цената, ...
                  Ами аз мисля, че това не е концерт по желание. По Шваке ти излиза, че колата е 6000 лв., но ти искаш да я застраховаш например за 3000 - не става, поне в тези ЗК, в които съм застраховал аз. Ако някой е срещал нещо подобно, да сподели.
                  Може някои компании да го правят,но клиена е ощетен.Незнам някой да има кола за 5000лв,и да иска дая застрахова за 3000лв.Просто такъв човек да не си прави каско.Освен ако не е пълно,тоест да не включва кражба.
                  Дотук добре, прави сте, не бива да се подзастрахова. Но какво става, когато колата по Шваке излиза оценена на 11,000 лева, а пазарната й стойност е двойно по-малка? Точно такъв беше случая с моята кола миналата година. Защото тъпото Шваке не може да е универсален измерител, а за мен има значение дали ще платя 400 или 800 лева премия.
                  She was only a whisky maker but he loved her still.

                  Коментар


                    #24
                    gantcho написа:
                    bicho1976 написа:
                    snake написа:
                    SokOtPraskova написа:
                    ... А и друго... не дейте се прави да я застраховате на малка сума, за да Ви е по-ниска цената, ...
                    Ами аз мисля, че това не е концерт по желание. По Шваке ти излиза, че колата е 6000 лв., но ти искаш да я застраховаш например за 3000 - не става, поне в тези ЗК, в които съм застраховал аз. Ако някой е срещал нещо подобно, да сподели.
                    Може някои компании да го правят,но клиена е ощетен.Незнам някой да има кола за 5000лв,и да иска дая застрахова за 3000лв.Просто такъв човек да не си прави каско.Освен ако не е пълно,тоест да не включва кражба.
                    Дотук добре, прави сте, не бива да се подзастрахова. Но какво става, когато колата по Шваке излиза оценена на 11,000 лева, а пазарната й стойност е двойно по-малка? Точно такъв беше случая с моята кола миналата година. Защото тъпото Шваке не може да е универсален измерител, а за мен има значение дали ще платя 400 или 800 лева премия.
                    Има значение и при изплащане на щетата.
                    Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                    Коментар


                      #25
                      bicho1976 написа:
                      Има значение и при изплащане на щетата.
                      Ама разбира се, че има - при подзастраховане 50%, например, всичко ти се плаща на 50% от стойността. Въпросът е, че каталогър Шваке е доста неточен - точно това ми беше мисълта.
                      She was only a whisky maker but he loved her still.

                      Коментар


                        #26
                        Колеги, да не пускам нова тема, ще се оплача от Дженерали тук. 5 години ги наливам с пари за Каско и Гражданска отговорност, и досега са ми платили едва 80 лева преди 2 години. От гржданската само печелят, защото не съм предизвиквал ПТП. Скоро си счупих бронята, т.е. някой я беше счупил на паркинг. Имало клауза в договора, че при щета на паркинг, 10%, но не по-малко от 100 лева си ги поемам аз. Ебати "пълното" автокаско. Т.е. ако някой всеки ден ми чупи бронята, или ми огъва калника, те няма да ми дадат и стотинка, както в случая, защото са преценили, че лепене на бронята + боядисване в София струва под 100 лева. А само лепенето ми беше 70 лева. Мизерници. Колко удобна клауза, особено за София. Така, че имайте го предвид.
                        Allergic To The Counterfeit

                        Коментар


                          #27
                          За колегите, които бяха писали за Уника и някъква друга ЗК , които прекрътяват каското: да така е ,НО го прекратяват само ако всичките щети са ти на паркинг. Ако имаш и 10 щети с портокол от полиция няма проблеми. Ама Уника се опитват да работят с коли до 5г. възраст и нас не ни броят много много. Аз бях при тях първата година и бях доволен, ама след това ми казаха , че понеже колата ми ставала 10 годишна, вноската се удвоявала и съответно се махнах от тях. А сега 2г. съм в ДЗИ и да ви кажа нямам проблеми. Още една кола имам там застрахована и за нея нямам оплакване. За едната ми се изплаща по фактура, а за другата по експертна оценка и е доволно.
                          Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                          Ex.Opel Astra

                          Коментар


                            #28
                            Да кажа за Дженерали аз бях при тях 4 години,първите 2 докато бяха още Орел съм ходил за дреболийки и ми плащаха доста добре,но от както станаха Дженерали дръпнаха рязко назад,последната година като бях зстрахован при тях имах малко по сериозна щета и ми платиха около 30% от реалните,така че тях не ги препоръчвам на никой,иначе имам много добри наблюдения от ДЗИ и Интерамерикан имам мои приятели които са към тях и до сега не са се оплаквали при обещетение на щета,да кажа също така Алианц са най големия ташак,надявам се съм помогнал при избора за КАСКО, сигорно има и други добри компании просто от споменатите съм имал преки наблюдения
                            Peugeot 307 2.0i ГИ
                            ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

                            Коментар


                              #29
                              Може ли да са обосновиш за Алианц!?
                              Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                              Коментар


                                #30
                                bicho1976 написа:
                                Може ли да са обосновиш за Алианц!?
                                Имаш ЛС, за да не го сметнат за някаква супер антиреклама
                                Peugeot 307 2.0i ГИ
                                ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

                                Коментар

                                Working...
                                X