Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

А вие купихте ли си винетка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    а пък да ви хванат с незалепена винетка(на винетката мисля че пише как трябва да е залепена), пишат ви акт че си нямате винетка, а и от тази година е задължитаелно да бъде и написан регистрациония номер на колата, + това при проверка обикновено изискват и касовия бон на който трябва да е записан номера на автомобила(тук няма как да го промените) и другото което ми е много странно, щом имате финансова възможност да поддържате по 2-3 автомобила, не мисля че 67 лева ще ви съборят, а правите цигании пък има и друго, едната кола ви е градска, другата извънградска.. счупи ви се извънградската пък трябва да пътувате спешно, вземате си една седмична за градската и готово поне аз бих процедирал така, вместо да циганея и да карам с притеснение ако ме спре кат дали ще ме хване че съм без винетка

    Коментар


      #77
      таз година ще си купя годишна миналата година съжалих сткократне че не си купих годишна като до средата на годината щях да съм си избил парите а аз идиот карас съ седмични по едно време имаше 5-6 на стъклото просто нали съм си глупак за 2011 платих за винетки близо 150 лева е не 67 е таз година ще се поправя (надявам се ) а иначе в къщи сме две коли ако имам валидна винетка бащата заминава с моита като му се налага веднъж само се получи и двамата патувахме в един ден тогава и той си взе не съм много за вариянта за местене на винетките от кола на кола (изключение правя за камйоните) тез 67 лева не са чак толкоз много ако реши човек ще ги отдели за да си закупи винетка
      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

      Коментар


        #78
        Къде е задължително да бъде написан регистрационния номер от тази година ? Защото и аз не видях поле на самата винетка , а и като питах продавачката и тя каза(+ момчето което беше до нея) че от тази година няма номера. А и също така на квитанцията която ми дадоха не са писали регистрационния номер на автомобила, а само номера на винетката. И то даже май нямаше поле за номер на автомобил на квитанцията .

        Коментар


          #79
          nedialk00 написа:
          а пък да ви хванат с незалепена винетка(на винетката мисля че пише как трябва да е залепена), пишат ви акт че си нямате винетка, а и от тази година е задължитаелно да бъде и написан регистрациония номер на колата, + това при проверка обикновено изискват и касовия бон на който трябва да е записан номера на автомобила(тук няма как да го промените) и другото което ми е много странно, щом имате финансова възможност да поддържате по 2-3 автомобила, не мисля че 67 лева ще ви съборят, а правите цигании пък има и друго, едната кола ви е градска, другата извънградска.. счупи ви се извънградската пък трябва да пътувате спешно, вземате си една седмична за градската и готово поне аз бих процедирал така, вместо да циганея и да карам с притеснение ако ме спре кат дали ще ме хване че съм без винетка
          Ей ся ако сложиш снимка на новата винетка и кажеш къде на нея пише, че има графа за попълване на номера на автомобила..... ще ти повярвам.Иначе за останалото съм съгласна. Който има пари да поддържа няколко коли, не виждам как 67 лева ще го съборят. Няма да се отплесвам, че ще стане мазало. Аз чакам последния момент да си купя винетка.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #80
            Ами ползвайте обществен транспорт бе хора. На мен ако ми се налага толкова малко да излизам от града, че да се чудя скъпа ли ми е или не винетката - ще ползвам я влак, я автобус. То щот всеки иска с колата - за това в 8 и 18ч. Варна се затапва в двете посоки като не знам кво...
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #81
              nedialk00 написа:
              а пък да ви хванат с незалепена винетка(на винетката мисля че пише как трябва да е залепена), пишат ви акт че си нямате винетка, а и от тази година е задължитаелно да бъде и написан регистрациония номер на колата, + това при проверка обикновено изискват и касовия бон на който трябва да е записан номера на автомобила(тук няма как да го промените) и другото което ми е много странно, щом имате финансова възможност да поддържате по 2-3 автомобила, не мисля че 67 лева ще ви съборят, а правите цигании пък има и друго, едната кола ви е градска, другата извънградска.. счупи ви се извънградската пък трябва да пътувате спешно, вземате си една седмична за градската и готово поне аз бих процедирал така, вместо да циганея и да карам с притеснение ако ме спре кат дали ще ме хване че съм без винетка
              В грешка си колега, въобще няма поле за вписване на регистрационен номер. Вчера лепих винетен стикер и доста го разгледах преди това .п.с. и за да не съм голословен:
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #82
                nedialk00 написа:
                а пък да ви хванат с незалепена винетка(на винетката мисля че пише как трябва да е залепена), пишат ви акт че си нямате винетка,
                Юридически тва с винетката е неиздържано - ако имам винетка, пазя си касовата бележка за покупката и, и си я лепя насам натам съда няма възоснова на кое да отсъди че тя не е била поставена правилно, тъй като нещата не са дефинирани......например че тя трябва да е залепена постоянно и неподвижно за стъклото.......не мисля че това е трудно за дефиниране в закона, но не е направено - щом не е, значи не е забранено - елементарно......а това че на винетката пишело - законите и нормативните актове не се пишат на тия места......всъщност не знам какво гочно пише, още не съм си взел.....
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #83
                  в грешка съм да, още не съм си взел, заблудил съм се, бях чул че от тая година щяло да е задължително да се пишел номера на автомобила, понеже за 2011 нали имаше спорд да се пишел или не, пък някой я лепнал и не бил написал номера, та бяха казали че от тая година щял да се пише номера, ама явно само те си знаят кога какво и как :D е в такъв случай хората който карат с една винетка на няколко коли са олеснени пък и това което е писал колегата торнадо е така, можеш да обжалваш, ама незнам всеки си преценява, лично аз за 67 лева не бих се занимавал

                  Коментар


                    #84
                    От година на година все по цигански ги вадят тия винетки.Да направят стикера на ГО електриково зелен,този на ГТП по-голям и флуоресцентен и да заприлича стъклото на стрелбище от онея по панаирите...
                    EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                    Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                    Коментар


                      #85
                      Днеска някакъв се обясняваше по БНТ, че новите камери дето ще ги слагат тая година ще ловят за липсващи винетки...
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #86
                        Силно, много силно се съмнявам, че някой може да ми изиска касова бележка за залепената ми винетка. Това са пълни глупости!

                        Коментар


                          #87
                          а ето колеги, сега си взех документите от колата та да ви покажа какво пише на винетката за 2011, предполагам същото пише и за 2012 "Тук се откъсва и горната част се залепва. Този отрязък непременно да се запази. Незалепени винетки са невалидни" това го пише на часта която се пази там където е баркода на винетката, а на самата винетка си има отзад къде трябва да се лепне на стъклото обознаено а квитанцията с касовия бон не е задължително да се пази

                          Коментар


                            #88
                            Защо си мисля, че няма касов бон към винетката? До сега по бензиностанциите са ми писали само някаква бележка писана на ръка.
                            Няма начин да няма начин!

                            Коментар


                              #89
                              nikolovvd написа:
                              Защо си мисля, че няма касов бон към винетката? До сега по бензиностанциите са ми писали само някаква бележка писана на ръка.
                              От бензиностанция и дъвки да си купиш пак излиза касов бон, та него то прикрепяш към квитанцията и към долния отрязък на винетката и ги пазиш, че недай си боже да случиш на кисел катаджия или да счупиш стъклото.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                #90
                                Мен за миналата година, два пъти ми искаха ръчно писаната квитанция, на ГКПП "Гюешево".
                                00' Bravo 105 JTD

                                Коментар

                                Working...
                                X