Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да открия номера на двигателя?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да открия номера на двигателя?

    Здравейте.Днес в КАТ при опит за регистрация на Пунто 2001 не успяха да прочетат номера на двигателя, понеже бил замърсен, но и е на някакво супер затънтено място.При регистрациите на Вашите фиати, как става номера?Утре ще ходя на автомивка, да го измисят, но леко се притеснявам, понеже ми е дизел и да не намокрят свещите и да не мога да потегля.Трябва ли да ги предупредя за някакво специално вниамние?Благодаря много

    #2
    Номера се чисти първо с парцалче с бензин и после се търка със шкурка докато светне и после се забърсва със чисто парцалче- не се мие целия двигател- той не обича банята, защото има 1000 неща по него и отстрани, които могат да изгорят веднага и в следващите 3 дни...
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Искали са ти номера на мотора?!?Доколкото знам колата вече се регистрира по VIN-а.В моя талон срещу номер на двигател пише - НЯМА!Нека и други колеги се изкажат,но си мисля,че в КАТ те гъбаркат
      Fiat Punto 1.1 6Speed

      Коментар


        #4
        На мене ми отне 3-дена и накрая след търкане по двигателя с какво ли не, гледания с огледала и лампи от повече от 30 човека ми я записаха без номер на двигателя. Сформираха 3-члена комисия заради проблема Последното представляваше един пич дето ходи с една тетрадка и подвиква:- Ей баце я ела да се подпишеш тука......
        "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

        Коментар


          #5
          на моето Браво голям зор - беше замърсен номера на ДВГ и там зад КАТ свалих борчето от колата (освежителя за въздух) и търкай търкай накрая само последните 2 цифри не се виждаха добре и тоя пич ми вика "я ги виж ти, защото ако не излезнат няма да те пусна да се регистрираш" таа последните 2 цифри са мое дело:D:D:D
          MB 280 S W108 67' - pickUp
          MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
          ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
          Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
          office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

          Коментар


            #6
            В цял свят двигателят се води резервна част и в регистрацията се записва серийният номер на автомобила - тъй наречения VIN. Номер на двигател ако искат да ти търсят - занеси им една ценова листа за двигатели и ги питай какво правим???
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              В цял свят, но не и у нас С шкурка в краен случай и то финна, защото цифрите представляват набити точици и за нула време с шкурката им виждаш сметката.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                регистрация

                един познат докара кола от USA и двигатела бил сменян -по мощен 250к.с не го регистрираха тук не бил същият № а и е нямало в списъците като модел кола от 62година ретро с Тунинг сега е с регистрация от Англия сигурно тия от КАТ са много стриктни или много загубени
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Загубени - 2 часа стоя на канала с кола за 22000 лева и след 2 часа идва и ми казва - няма такъв номер рама. След малко се усети, че бил отбелязал една нула повече. И сега си имам валидолче в джоба...

                  Коментар


                    #10
                    Е тва е много готино - държиш нещо в ръцете си , идва експерт и ти казва - няма такова нещо! На мене един оп телефона ми каза че в моя двигател няма еди какво си. Дето тука го бях снимал, и исках консултация, и той вика "Аа-а-а ти в твоя двигател нямаш такова!"

                    Коментар


                      #11
                      С пунтото нямах проблеми ,ама с мараеата да.И да ви кажа е до човека дето бачка там...Ама пък и в форума казваха ,че трудно се вижда и отивам аз оня гледа малко и вика е не се вижда и нали уж номера с не се чете на двигателя ,ама идва един друг погледна светна си и вика я един парцал и е тука чистиш.Та се нацапах малко ,ама си го видяха номера.Та на единия не му се занимаваше ,а уж по стар беше ,доакто другия си знаеше работата....
                      Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                      Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                      Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                      Коментар

                      Working...
                      X