Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен шум от скоростната кутия !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен шум от скоростната кутия !!!

    Слаб но доловим шум се появи в колата ми звучи ,като тихичко свирене ( но не метел в метал) Интересното е, че изчезва след натискане на съединителят...... лагерче ли да е.....? Когато е по топло времето изчезва!? И така карам си я- то си ми свирука Ако някой знае нещо по въпроса нека сподели моля.
    "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

    #2
    Ауу имах такъв проблем на първата ми кола, мислех, че е съединител, но ако е аксиалния лагер ще вие като е натиснат съединителя.В случая тогава сменях скоростна кутия.Предавките влизат ли ?Проверявал ли си маслото на ск. кутия ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      Ауу имах такъв проблем на първата ми кола, мислех, че е съединител, но ако е аксиалния лагер ще вие като е натиснат съединителя.В случая тогава сменях скоростна кутия.Предавките влизат ли ?Проверявал ли си маслото на ск. кутия ?
      Относно маслото- долях литър.Предавките влизат.Преди малко един колега ми онагледи за какво става въпрос и...ъъъ.. може от доста работи да е, но за сега ще си я карам.
      "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

      Коментар


        #4
        Дано навреме да си го долял, моята е била тогава с 600мл и щетите си бяха сериозни.Не знам дали не е по-добре да се отвори сега и да се види какво е състоянието.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          С такова виене карам вече повече от 1 година - според експерти е "лагер на първичния вал в скоростната кутия". Спира да вие при натиснат педал, и вие при отпуснат.

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            С такова виене карам вече повече от 1 година - според експерти е "лагер на първичния вал в скоростната кутия". Спира да вие при натиснат педал, и вие при отпуснат.
            И на мене ми казаха точно това
            "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

            Коментар


              #7
              И на мен. Макар да бих го оприличил по-скоро като "тракане", а не "свирене"Всъщност май ми го каза точно Оги в тема която бях пуснал :D
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #8
                При мен се изредиха доста звуци - тракане, свирене имаше лятото, пролетта по-скоро прискърцваше, зимата просто си вие...

                Коментар


                  #9
                  Абе и при мен има едно виене, когато карам на по-висока предавка с по-ниска скорост, примерно на 5-а с 60-70. Когато дам газ всичко се оправя, значи извода е ясен - яко газ А сега сериозно, колко пари струва горе-долу тоя лагер и труда, че да определя дали ме дразни много или не чак толкова?
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #10
                    ogi28b написа:
                    При мен се изредиха доста звуци - тракане, свирене имаше лятото, пролетта по-скоро прискърцваше, зимата просто си вие...
                    Много са ви музикални колите Не знам да се радвам ли, че моята още не изявява подобни наклонности.
                    She was only a whisky maker but he loved her still.

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      С такова виене карам вече повече от 1 година - според експерти е "лагер на първичния вал в скоростната кутия". Спира да вие при натиснат педал, и вие при отпуснат.
                      и при мен на уното е така вече 120 хил км, със този шум я купих и сега пак е на същия хал /в смисъл не се е увеличил/ и при мен е от лагера на първичния вал ПС на приятел със същите симптоми се оказа лагер на съединителя, така че преди да се свалят скоростите 100% сигурност няма
                      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                      UNO 1.0 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        На мене Бравата ми се разпя лекичко в последно време - забелязвам че на 2-ра и 3-та пее най-много, а на четвърта и пета - хич... То това са ми най-ползваните предавки, с това мое градско каране.Малко трудно ми влиза и втората от известно време, трябва да видя маслото как е.Ама това - дърти кошове, няма как.
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар

                        Working...
                        X