Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общината погва нерегистрираните в данъчното автомобили

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Общината погва нерегистрираните в данъчното автомобили

    След като общинското радио "Пазарджик" няколко дни ни занимаваше с потресаващата новина за умряла котка на обществено място , вчера една истинска новина привлече вниманието ми. Става дума за следното. От известно време паркирането в широкия център на града е платено без изключение, няма уличка, която да е останала ненакичена със забранителни знаци и с предупреждения, че Спайдърмен ще ти отнесе колата. И покрай това многократно се увеличиха автомобилите, санкционирани не от КАТ, а от общинската служба "Синя зона". И ето го тънкия момент - общината иска да налага глоби на нарушителите, но се оказва, че в информационната й система няма никой, автомобилите просто не са регистрирани в данъчното (общинската служба "Местни данъци и такси"), а само в КАТ. И така се случило с голям процент от неправилно паркираните автомобили... Нещо, което изобщо не ме изненадва и което във форумите е дискутирано многократно. И за което държавата на високо ниво (правителство, парламент) е наясно, но неизвестно защо на практика мерки все още не се взимат и системата за регистрация продължава да позволява тази вратичка.И сега ще последва логичната и неизбежна реакция - съвместно с КАТ мащабна проверка за нерегистрирани автомобили в областта. Та рано или късно беше ясно, че това ще се случи, а става дума за чиста проба укриване на данъци...Това неминуемо ще се случи някой ден в цялата страна. А общините вместо да вдигат данъците, да вземат да си съберат старите вземания и да напълнят местните бюджети.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Наближава часът на истината.Аз поне съм си регнал автомобилите в данъчното.Само мотора ми не е ама той няма и регистрация и нищо.Все пак се разхожда само в гората.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Погват и автомобилите без ГО, като ще ги спират от движение, а на шофьорите ще им вземат книжките... Поредната идиотщина!

      Коментар


        #4
        крайно време емакар че сигурно пак е кьорфишек
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Да бе да ще си я регистрирам аз при данъчните и там да ме дерат!Животни!

          Коментар


            #6
            Dedra 2.0 написа:
            Да бе да ще си я регистрирам аз при данъчните и там да ме дерат!Животни!
            Хех... ШЪ сЪ оПраим... Ще започне тарикатлъка на някои хора да им излиза солен... и да заплащат глоби и данък за минали години...
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Лошото е, че с КАТ се работи много трудно. Когато ми се е случвало служебно да им искаме някаква информация, я бавят по няколко месеца и обикновено пристига във вид, изключващ компютърна обработка.А този анахронизъм с регистрацията на колите първо в КАТ и после в данъчните служби може да отпадне много лесно чрез обмен на данни между двете институции. Това вече не е проблем, държавата е опасана от оптични кабели. Данните за всяка регистрирана кола в КАТ трябва автоматично да се изпращат в данъчното и на новия собственик да се открива съответната партида. Така ще се затвори вратичката, която позволява да се кара автомобила, без да се регистрира в данъчното и без да му плаща дължимия данък. А и ще се избегнат случаите на фалшификации на данните на автомобила с цел намаляване на данъка. Между другото това го чух лично като зададен актуален въпрос от депутат към ресорен министър в деня за парламентарен контрол преди няколко месеца, но реакция на държавно ниво засега не виждам.Но защо трябва да е просто, като може и да е по-сложно ...?
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                Абе не ги регистрират в данъчното, ама като решат да ги продават или бракуват - си ги регистрират със задна дата, плащат си всички данъци и лихви и отиват при нотариус...Така че който сега се скатава - после си го плаща пак.
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  snake написа:
                  Лошото е, че с КАТ се работи много трудно. Когато ми се е случвало служебно да им искаме някаква информация, я бавят по няколко месеца и обикновено пристига във вид, изключващ компютърна обработка.А този анахронизъм с регистрацията на колите първо в КАТ и после в данъчните служби може да отпадне много лесно чрез обмен на данни между двете институции. Това вече не е проблем, държавата е опасана от оптични кабели. Данните за всяка регистрирана кола в КАТ трябва автоматично да се изпращат в данъчното и на новия собственик да се открива съответната партида. Така ще се затвори вратичката, която позволява да се кара автомобила, без да се регистрира в данъчното и без да му плаща дължимия данък. А и ще се избегнат случаите на фалшификации на данните на автомобила с цел намаляване на данъка. Между другото това го чух лично като зададен актуален въпрос от депутат към ресорен министър в деня за парламентарен контрол преди няколко месеца, но реакция на държавно ниво засега не виждам.Но защо трябва да е просто, като може и да е по-сложно ...?
                  Е така е.В България, в края на 2008 година, в началото на 21-вия век, обслужването на едно гише не е нещо наложително и няма планове да се случи скоро. Ние сме си добре и така, препасани здраво от администрация, която да получава заплати, да си клати крачката по цял ден и искрено да ни се обиждат, когато потърсим услугите й и така ги безпокоим.

                  Коментар


                    #10
                    Ходих аз да я регистрирам мойта в данъчното, но вече бях закъснял с 1 месец след крайния срок. Викат - глоба 100 лв (щото се води на фирмата), освен това - да ида в сервиз да ми издадат протокол, че катализаторът ми работи.Викам - ако дойда след една година, колко ще е глобата - ми пак 100 лв.Е, добре, довиждане

                    Коментар


                      #11
                      Yavor написа:
                      Абе не ги регистрират в данъчното, ама като решат да ги продават или бракуват - си ги регистрират със задна дата, плащат си всички данъци и лихви и отиват при нотариус...Така че който сега се скатава - после си го плаща пак.
                      Срещу 200-300 лв всеки данъчен може да ти оправи нещата Я си помисли колко се спестява така

                      Коментар


                        #12
                        Dedra 2.0 написа:
                        Yavor написа:
                        Абе не ги регистрират в данъчното, ама като решат да ги продават или бракуват - си ги регистрират със задна дата, плащат си всички данъци и лихви и отиват при нотариус...Така че който сега се скатава - после си го плаща пак.
                        Срещу 200-300 лв всеки данъчен може да ти оправи нещата Я си помисли колко се спестява така
                        Не е редно така колега! Не е редно! После виете, че държавата била такава и такава... Ами такава ще е...Държавата е такава каквато са хората и!
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          Dedra 2.0 написа:
                          Срещу 200-300 лв всеки данъчен може да ти оправи нещата Я си помисли колко се спестява така
                          "Хитрата сврака с двата крака..."
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            а защо не поръсъждаваме и по другия въпрос,за разликата в данъците на кола 90к.с. и кола 105к.с,аз съм платил близо 200лв а някой с 15к.с по малко ще плати около 20лв.немислите ли че разликата е огромна,и точно затова хората се опитват да надхитрят системата
                            BRAVA 1.9 JTD 105hp+ EX
                            E46 320D

                            Коментар


                              #15
                              2she написа:
                              а защо не поръсъждаваме и по другия въпрос,за разликата в данъците на кола 90к.с. и кола 105к.с,аз съм платил близо 200лв а някой с 15к.с по малко ще плати около 20лв.немислите ли че разликата е огромна,и точно затова хората се опитват да надхитрят системата
                              За пореден път казвам, че притежанието и управлението на автомобил не е евтино занимание! Казвал съм го теми свързани със спестяване от пари за гуми и, какво ли още не... Като те притеснява по-високият данък си купуваш по-маломощна кола и готово! Въс всички големи еропейски държави младежите карат малолитражки именно с такава цел.
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X