Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запис на DVD9 (Double Layer) - греда...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Сбъркал си май, трябва да напишеш "Заменям 1 кашон записвачки за.... "

    Коментар


      #32
      Намери ли по-евтини двд-та ? Аз преди бях купувал на бройка по 2лв., марката бешенякаква незнайна, но се записаха без проблеми.А ако искаш някой път свали харда и ела да пробваме в нас да запишем.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #33
        @trace: Проблема на Оги не е в подложките, а в устройството... Просто му трябваха няколко проби за да се убеди в моите думи Сега остава да се спазарим за подгрева, но съм сигурен, че не му трябва кашон записвачки и ще склони само на 1
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #34
          Силно ме вълнува обаче защо всякакви други дискове записва без проблеми - CD r, rw, DVD - R, +R, RW, а двуслоен - не може?

          Коментар


            #35
            А как чете другите подложки ? Лесно, трудно ?На колко време е записвачката ? Ако е на доста занимава ли ти се да ти обясня как да и почистиш оптиката ?Пробва ли моднатия фирмуер, но не е в него проблема де ? :D
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #36
              "Моднатия" не съм го пробвал и няма да го правя - щом с оригиналния е предвидено да може да се записва, защо да слагам друг? Всичко е на около ... 2008 12/12 - 2005 9/12 = 3 3/12 години. С каквито и да е дискове нямам проблеми, всичко се чете и записва лесно, дори дискове които на другото устройство се четат трудно, на това няма проблеми. Дискове с музика, които на домашното стерео се четат трудно и прескачат, на това устройство се четат без грешка. Не помня даже кога, и дали съм имал проблем с други дискове Всичко с иззключение на двуслоен диск. В цялата ми кариера все пак съм правил опит с 6 такива диска - 1 неуспешен, 2 успешни, и сега 3 неуспешни. Приемам съвети за почистване на оптиката.

              Коментар


                #37
                Предвид възрастта на писачката, моднатия фирмуер предоставя нови стратегии за запис на DL подложките.Не казвам, че заради него ти скапва дисковете.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #38
                  Re: Запис на DVD9 (Double Layer) - греда...

                  ogi28b написа:
                  Колеги, чудя се в чий телевизор е проблема. Значи изтеглих си еднo нещо, което е 7.5 Гигахерца, и се налага да го запиша на ДВД-диск-двуслоен. Записвам с неро 6.6....и още няколко цифри. Устройството е Лайт-Он 1693S. Обикновено с него записвам нормални ДВД-дискове - DVD+R (4.5), без проблеми. Започнах да записвам, на 2.4Х , единствената възможна скорост. Записа мина нормално, имаше разни надписи Burning Layer 1, Burning Layer 2, Creating Borders, Creating High Compatibility Mode (нещо такова де), накрая пише Burning process completed successfully, Starting Data Verification, и тук почва гредата - около 20 минути стоя на 1 %, и викам я да видя какво става.... и гледам - Reading Error from sector 0 to 365, ... from 410 to 824, ...from 870 to 1370 и т.н. И леко се изнервих, а диска пое пътя към вечността. Понеже тези дискове се продават чак в технополис, а и не са много евтини, не ми се ще да ходя да си купя още 5 диска за 15 лева, и да се окаже че проблема не е в тях. Според вас на какво може да се дължи цялата работа? Дискът беше HP , вече съм записвал на такива и няма проблеми но беше миналата година. Дали съм уцелил кофти диск, или записвачката ми дава фира...? Сега ще запиша пробно един DVD RW да видя какво ще излезе.
                  Първо такова нещо няма като 7.5 гигахерца като големина на файл. Говорим за 7.5 гигабайта обем информация и за двуслоен ДВД носител. Така. Основния проблем в случая е или проблем с файла (пробвай да си го качиш пак на компа) както и това че Неро под 7-ма версия на софтуера, не подържат запис на двуслоен носител. Аз ползвам неро 7,5 и нямам проблем досега. Също така опитай да направиш имидж фаил от главния който искаш да запишеш и после го запиши от него на диск. Това става най добре с Alcohol 120 -програмата.Има я в замундата и е на БГ а и лесно се работи с нея. Дано съм бил полезен.
                  Fiat Marea TD100

                  Коментар


                    #39
                    Е объркал съм за мегахерците, това ли е най-важното? Проблем с файла едва ли има, защото няколко пъти съм го гледал и слушал. Ако неро под 7 не поддържа запис на двуслоен диск, изобщо няма да ми разпознае диска. Това ми се случи предния път като пробвах с неро 6.0 , тогава наистина беше от нерото. Но с това неро 6.6 вече съм записвал дискове, както казах. Колега радвам се че искаш да помогнеш, но трябваше да прочетеш още няколко поста, освен водещия.

                    Коментар


                      #40
                      @july_vn: Аз съм с версия на НЕРО по-ниска от 7ма - записвам си прекрасно двуслойни дискове. Хайде, хора, когато се опитвате да помагате - правете го адекватно! Версиите на записващият софтуер, на фърмуера и на каквото и да е освен записвачката вече е обсъдено. Почистването на оптиката при добра функционалност при всички други формати ще помогне също толкова добре, колкото текущата дискусия.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #41
                        С вещите напътствия на колегите jenshen73 и emzo, почистих оптиката на устройството. Сега е като нова, а преди това изглеждаше като... нова . В момента записвам пробно 1 DVD + RW, засега е ок, ако пак е ок, ще направя така както казва колегата iuly_vn - да запиша IMAGE-файл. Пък да видим... Ако и сега не стане - да знаете че продавам ДВД записващо устройство, което чете и пише всички формати без да може да пише DVD DL. Но го чете без проблеми. За 50 лева го продавам. На 3 г и 3 месеца е. Към него - подарък - лаптоп Митсубиши с 2 серийни порта. ( 2 COM порта )

                        Коментар


                          #42
                          ogi28b написа:
                          С вещите напътствия на колегите jenshen73 и emzo, почистих оптиката на устройството. Сега е като нова, а преди това изглеждаше като... нова . В момента записвам пробно 1 DVD + RW, засега е ок, ако пак е ок, ще направя така както казва колегата iuly_vn - да запиша IMAGE-файл. Пък да видим... Ако и сега не стане - да знаете че продавам ДВД записващо устройство, което чете и пише всички формати без да може да пише DVD DL. Но го чете без проблеми. За 50 лева го продавам. На 3 г и 3 месеца е. Към него - подарък - лаптоп Митсубиши с 2 серийни порта. ( 2 COM порта )
                          Лаптопа дори не ме интересува колко килограма е - ако работи го получавам като подарък
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #43
                            Е за кво ти е !?!? Току - що приключи записа на диска, съвсем нормално, както винаги. Сега правя нов опит с ДЛ диска.ред.: Напредваме... Бавно но славно...М/у другото капнах в записвачката тук-там масълце Селения Турбо Дизел, и платформата дето държи оптиката започна по-лесно да се движи по релсите. Вече съм на 55% от записа... мноооооого бавно става писането на 2х скорост.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                              #44
                              Записа се! Сега най-готиното от всичко е че устройството не може да разчете диска! Ще се пробва на друг плеър. ред.: Устройството не чете никакви дискове в момента
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Working...
                              X