Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Открадната Шкода

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Открадната Шкода

    шкода форум написа:
    Здравейте. Вчера на мой приятел са му откраднали Шкодата - оставил я със запален мотор на 2 метра от себе си. Пускам темата тук с надеждата повече хора да се оглеждат...

    #2
    Искрено се надявам колегата да си я намери.Ще пиша, ако я мерна в Люлин.
    '01 Fiat Marea HLX Weekend JTD 110
    '01 Citroen Xsara Break 1.6i 16V 109 hp

    Коментар


      #3
      Много готина октавия, дано се намери. Доста е загазил човека: при положение, че не може да покаже ключа, който е заминал заедно с колата, му увисва и каското... Това оставяне на колата с включен двигател, докато пазаруваме, е колкото неекологично, толкова и опасно.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        лошо дано му платят каското че в акава ситуация малко вероятно
        Brava 103HP
        ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

        Коментар


          #5
          Загубена кауза, за съжаление... жалко за слънчевата кола - грешката си е единствено на собственика

          Коментар


            #6
            miro2177 написа:
            лошо дано му платят каското че в акава ситуация малко вероятно
            Няма да му платят, щом не може да представи ключа и талона пред застрахователя. По техните правила, това веднага поражда съмнение за помагачество в кражбата или за застрахователна измама.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              Тази Октавия на Боби Доктора ли е?Лелееееее, той що клавиатури изтърка, за да търси отговор на проблемите си с тази Шкода и сега да му я откраднат

              Коментар


                #8
                На Доктора е, да.
                '01 Fiat Marea HLX Weekend JTD 110
                '01 Citroen Xsara Break 1.6i 16V 109 hp

                Коментар


                  #9
                  Един познат(малко мура си пада) разправя как предния му шеф си намерил джипа-отишъл при някви бакшиши обещал бая пари награда и да видиш как половината таксиджии се оглеждат за тоя джип и накрая го намерили в Люлин. Сега кое е истина и кое митология не знам, но джипа си го караше и после човека...
                  N.Y. State of Mind

                  Коментар


                    #10
                    Мои познати имаха аналогичен случай с едно Пежо 407. Застрахователите категорично отказват да признаят каквото и да е, а в последствие крадците сами се свързват с познатите ми за да искат откуп. Тук не съм сигурен дали не е имало натиск от страна на моите познати към застрахователите да си задвижат апапите и да свържат със собствениците или бандитите на своя инициатива са го направили, но в крайна сметка след плащане на поисканата сума им върнаха колата.А аз се чудя друго нещо... какво става ако в такава ситуация ти гепат колата, но всички необходими документи са си в теб и единственото, което липсва е ключа, който е бил на таблото, но имаш възможност да им дадеш втори ключ?

                    Fiat Bravo T-Jet 120

                    Коментар


                      #11
                      BolgAryan написа:
                      Мои познати имаха аналогичен случай с едно Пежо 407. Застрахователите категорично отказват да признаят каквото и да е, а в последствие крадците сами се свързват с познатите ми за да искат откуп. Тук не съм сигурен дали не е имало натиск от страна на моите познати към застрахователите да си задвижат апапите и да свържат със собствениците или бандитите на своя инициатива са го направили, но в крайна сметка след плащане на поисканата сума им върнаха колата.А аз се чудя друго нещо... какво става ако в такава ситуация ти гепат колата, но всички необходими документи са си в теб и единственото, което липсва е ключа, който е бил на таблото, но имаш възможност да им дадеш втори ключ?
                      като правиш каско те питат като попълват документите колко ключа имаш. след това при кражба се гелда колко си казал и ти искат толкова има някои които казват 1 а те имат 2 но аз примерно не съм лъгал.по принцип баща ми работи в застрахователна компания и се занимава точно с кражбите, и от него знам че в такава ситуация като на колегата почти няма варянт да се плати. но все пак след протокола на кат и т.н. зависи от обстоятелствата, може да съдиш застрахователя и евентуално след 10год да си вземеш парите
                      Brava 103HP
                      ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                      Коментар


                        #12
                        BolgAryan написа:
                        А аз се чудя друго нещо... какво става ако в такава ситуация ти гепат колата, но всички необходими документи са си в теб и единственото, което липсва е ключа, който е бил на таблото, но имаш възможност да им дадеш втори ключ?
                        При сключване на застраховката в т.нар. "анкета" се записва и колко ключа има колата. Ако ти я откраднат, трябва да представиш толкова ключове, колкото си обявил. Тук обаче според мен могат да се правят шмекерии, тъй като в анкетата само се декларира бройката, нищо друго, не се снимат ключовете например. В крайна сметка в ситуацията, описана от теб, може да се направи дубликат и бройката ще излезе. Но пък не знам, при по-новите коли може да искат да се представи оригинален ключ, нямам представа .Аз питах моя застраховател какво ми пречи да обявя, че колата ми например има 1 ключ, а тя да има реално 2 или повече. Той ми отговори, че при евентуална кражба колкото по-малко са обявените ключове, толкова по-големи са съмненията за застрахователна измама и съответно по-трудно ще си получиш парите.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          В такъв случай какво се прави... Гледате всички документи да са си във вас.... Винаги... И като си правите самото каско казвате че имате само един ключ и то тоя който си седи във кущи за да може да го снимат само него.... А този който дефакто ще карате с него не го пишете въобще като съществуваш... и при евентулани проблеми от този род... Показвате ключа който си е в къщи за да ви изплатят каското
                          Продавам трабант с цвят бананова кора с лек удар от валяк... Ако ви няма мога да ви го пусна под вратата... :D

                          Коментар


                            #14
                            shikito написа:
                            В такъв случай какво се прави... Гледате всички документи да са си във вас.... Винаги... И като си правите самото каско казвате че имате само един ключ и то тоя който си седи във кущи за да може да го снимат само него.... А този който дефакто ще карате с него не го пишете въобще като съществуваш... и при евентулани проблеми от този род... Показвате ключа който си е в къщи за да ви изплатят каското
                            в такъв случай не се оставя колата запалена никога без да си вътре и също никога документите не се оставят вътре без ти да си наоколо тия к.....та са станали толкова нагли ужас даже като си стъргам стъклата сутрин се оглеждам
                            Brava 103HP
                            ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                            Коментар


                              #15
                              Малко офтопик, не съм много в час, ама какъв е проблема да покажеш какъвто и да е ключ?

                              Коментар

                              Working...
                              X