Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Полицейски гафове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Полицейски гафове

    Ето две снимки как нашата родна милиция се движи в разрез с правилника за движение по пътищата(не работи десен заден габарит). В петък пък засякох една патрулка, която се движеше в голяма колона от автомобили и явно, за да се забелязват от далеч бяха с угасени фарове. И какъв пример дават високкоуважаемите КАТ-аджии на обикновения шофьор. Да не споменавам, че въпросната патрулка от снимката ме задмина 2 пъти без изобщо да си направи труда да пусне мигач, като се има предвид, че не бяха в специален режим на движение.
    Прикачени файлове
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    #2
    Колега, Тия "безсмъртните" си джуркат по забранените за движение улици без да са в специален режим и им дреме на оная работа, после що разни ми ти Джипове и Кадилаци се разхождали по Графа. Защо тъпите полица се разхождат по Графа със смешните Астри, без да са в специален режим? Поне Джиповете и Кадилаците изглеждат внушително...
    Brava 1.6 EL, '98
    182A4

    Коментар


      #3
      Нашите карловски полицаи [каубои] редовно правят една простотия която само те могат да измислят. Тази простотия е от тип " Дай власт на простака за да му видиш простотията" Сутрин в 7.30ч.когато има най-много коли всеки бърза за работа, редовно можеш да ги видиш как се движат в началото на колона която те са направили. Ограничението за целия град е 40кч./ч. а те се движат 20-25км./ч. като се има в предвид че на почити целия главен булевард изпреварването е забранено Случвало ми се е да карам първа кола след тях и да виждам в огледалото му самодоволната му физиономия подсмихвайки се.
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #4
        егати ! иде ми в момента да наредя яко псувни ама ще се въздържа....ама то и в Търново ги има колега такива индивиди дето карат с 20-30 !! вярно за яд си е работата
        Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

        ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

        Коментар


          #5
          Пращайте снимките, където трябва, като указвате дата и приблизителен час!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            а те ченгетата ясни..вижте на мен какво ми се случи снощи. Прибирам се аз към 20:30ч от работа и си спирам пред блока. Гася колата всичко 6 отварям вратата и точно преди да си изкарам крака да сляза се чува едно трещене и колата тръгна напред сякаш потъва. То така и си беше де. Чист късмет не се удари отдолу беше потънала до около половин см от бронята...няма и толкова.а ето снимка на един техеранец. снимах го след като кара с тоя клон през почти половин Добрич. На един светофар имаше полицаи които му казаха че влачи половин дърво отзаде а онзи дори не си слезе от колата. Адски много се смях. малко отговора ми не е по темата ама моля да ме извините
            Прикачени файлове
            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

            Коментар


              #7
              Дядо коледа е от Толбухин и е подранил, май?
              Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

              Коментар


                #8
                В Търново редовно полицайте са без включени фарове!Днес един дебил с една Лагуна щях да го отнеса до бившия Битак, защото не си беше включил фаровете през деня добре, че майка ми каза в последния моменти скочих на спирачките.

                Коментар


                  #9
                  А никой не каза и дума за това как се возят без колани и говорят по телефона.
                  FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                  FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                  ...and justice for all

                  Коментар


                    #10
                    Вчера тръгнах към Самоков и на стената имаше километрично задръстване - имало катастрофи някакви. Та след 1 часово пълзене стигнах разклона за Долни окол и спряхме. В този момент реших да се напражя на хитър и да врътна през Околите и да обиколя кошмарната навалица.Пътя не беше добре почистен, но поне беше леко опесъчен , НО САМО ДО Долни окол.на излизане от селото има едно баирче което беше стъкло - включиха се всякакви защити и колата леееекичко си обърна да се връща)). Послушах я. Но на връщане се оказа, че полицията насочва всички по този път!!! Заседнал тир - френски казвам на шофьора "нагоре не става, всичко е лед", а той горкия му иде да се разплаче "Полиция каза оттука", рейсове, специалисти които изпреварват, а колите носят- коловози, на 3 пъти се разминахме на една боя, само псувам в колата , че си викам ей сега ме ударихаВърнах се до разклона спрях и викам на полицая "Абе ти луд ли си, къде ги пращаш хората? Пътя го няма, никаква обработка, всичко е стъкло!!!" А оня вика "Ами така ми казаха"!!"А тези -викам, дето са ти казали имат представа какво е горе? И какъв мармалад е сега, как ще изкарвате колите и заседналите тирове?" И се отказах и се прибрах в София.Та дано не са висели хората много и да са успели да се върнат....
                    FIAT Bravo Multijet 1.9 150 k.c / 11.2008 г.
                    FIAT Punto 1.2 75 к.с. / 12.1993 г.

                    Коментар


                      #11
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=34237

                      Коментар


                        #12
                        Atanas71 написа:
                        Нашите карловски полицаи [каубои] редовно правят една простотия която само те могат да измислят. Тази простотия е от тип " Дай власт на простака за да му видиш простотията" Сутрин в 7.30ч.когато има най-много коли всеки бърза за работа, редовно можеш да ги видиш как се движат в началото на колона която те са направили. Ограничението за целия град е 40кч./ч. а те се движат 20-25км./ч. като се има в предвид че на почити целия главен булевард изпреварването е забранено Случвало ми се е да карам първа кола след тях и да виждам в огледалото му самодоволната му физиономия подсмихвайки се.
                        Ами ако началника им идва на работа по това време и е в колоната какво ще стане?Най много да ги направят пешаци регулировчици.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          Tornado написа:
                          Atanas71 написа:
                          Нашите карловски полицаи [каубои] редовно правят една простотия която само те могат да измислят. Тази простотия е от тип " Дай власт на простака за да му видиш простотията" Сутрин в 7.30ч.когато има най-много коли всеки бърза за работа, редовно можеш да ги видиш как се движат в началото на колона която те са направили. Ограничението за целия град е 40кч./ч. а те се движат 20-25км./ч. като се има в предвид че на почити целия главен булевард изпреварването е забранено Случвало ми се е да карам първа кола след тях и да виждам в огледалото му самодоволната му физиономия подсмихвайки се.
                          Ами ако началника им идва на работа по това време и е в колоната какво ще стане?Най много да ги направят пешаци регулировчици.
                          Началниците им не идват толкова рано на работа.Те пият кафе до 8.30-9ч. при мутрите и след като са инструктирани от своите началници тогава тръгват да изпълняват поставените им задачи с държавните коли.........мамицата им Това е Карлово все пак един от градовете с най-много корупция при държавните служители. Това е публична тайна
                          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                          Коментар


                            #14
                            Ние пък сме "под усилена охрана" :D ...или пък случайно са спрели двете Астралки до банкомата...
                            Прикачени файлове
                            ===============================
                            // ..."Денят не си личи по сутринта"... //
                            ===============================

                            Коментар


                              #15
                              Само да вметна, че полицаи и бакшиши могат да карат без колани по закон.Иначе и аз много се дразня на такива патрулки, дето карат много бавно и правят колони. В такъв случай си давам мигача и ги изпреварвам при първа възможност. Естествено не на забранено, но и на забранено да е, че ги изпреварим без да ми мигне окото. Най-малкото защото се явяват "бавно-движещо се МПС", а не са обозначени както е по закон - с пуснати аварийки. Ако щат - да ме гонят, таман ще се отпуши колоната. Глобата за неправилно изпреварване е 20 лв, ако не се лъжа.Мда, не се лъжа: чл.183 (2) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба 20 лв. водач, който:1. неправилно престоява или е паркирал неправилно;2. нарушава правилата за разположение на пътно превозно средство върху платното за движение;3. не спира на пътен знак "Спри! Пропусни движещите се по пътя с предимство!", неправилно се включва в движението, неправилно се престроява, неправилно изпреварва или не спазва предимството на друг участник в движението;Това в случай, че не е създадена непосредствена опасност за движението. А иначе и на полицаите може да се наложи глоба от 20 лв за нарушаване на Чл. 22. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи без основателна причина с твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни превозни средства.(2) Водач на пътно превозно средство, което се движи с ниска скорост и поради това причинява създаването на колона от пътни превозни средства, трябва да ги пропусне при първа възможност.(3) На водача на моторно превозно средство е забранено да се движи с ниска скорост без включени аварийни светлини.

                              Коментар

                              Working...
                              X