Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Откъде да намеря ПОДРОБНА информация за Common Rail?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Откъде да намеря ПОДРОБНА информация за Common Rail?

    Колеги, днес ми натресоха да правя доклад за Common Rail системата. Разцъках из нетя, обаче навсякъде е обяснено общия прицнип на работа, ограничавайки се в 20-тина изречения, без да се конкретизират закони, процеси и т.н. Аз трябва да сътворя нещо около 7-8 страници и да отблежа ... цитирам "...има така няколко основни момента, един, от които е скоростта на частиците и тяхната големина..." и още какво беше..., нещо за разпръскването. По принцип ги хващам тея неща, обаче ми трябва литература където е обяснено на по-висок стил, като за инженер :D Да прочета, да го разбера (ще се напъвам докато успея ), да го систематизирам в нужния обем иии после да имам 6-ца хахаха.Дали някой може да ми помогне, да открия нужните четива???
    Fiat Bravo 80 16V

    #2
    Тия линкове вършат ли няква работа? http://www.swedespeed.com/news/publi...2669.stmЕто тука с формули: http://www.sintef.no/upload/MARINTEK...rmance_PME.pdf

    Коментар


      #3
      ogi28b, благодаря ти за бързия отговор, но всички линкове са с обща информация, предназначена да задоволи, по-скоро, любопитство. На мене ми трябва учебен материал. За съжаление, в училище няма учебници за толкова съвременни технологии. Учим само морално остарели глупусти!
      Fiat Bravo 80 16V

      Коментар


        #4
        Ако не се лъжа младежа е ученик във ВВМУ? Кой пък те накара да преоткриваш топлата вода? Обърни се към кап.II ранг Москов(ако още е там) за помощ и литература. По мое време се ежеше, че ги разбира, теоретик е човека. Все пак си мисля, че ще трябва да наблегнеш в доклада и на факта, че Комън рейл се използва повече от 50 години в корабостроенето. А, и да ти кажа, чак толкова не са морално остарели глупостите, повярвай ми, 90% от нещата са едни и същи. Успех!

        Коментар


          #5
          me_to_u написа:
          Ако не се лъжа младежа е ученик във ВВМУ? Кой пък те накара да преоткриваш топлата вода? Обърни се към кап.II ранг Москов(ако още е там) за помощ и литература. По мое време се ежеше, че ги разбира, теоретик е човека. Все пак си мисля, че ще трябва да наблегнеш в доклада и на факта, че Комън рейл се използва повече от 50 години в корабостроенето. А, и да ти кажа, чак толкова не са морално остарели глупостите, повярвай ми, 90% от нещата са едни и същи. Успех!
          Хаха, да в морското съм :D Нали съм навигаторче и трябва да минем от всякъде и сега учиме Корабни силови уредби (КСУ) и Г-н Кенаров днес си ме хареса хахаха, понеже май ме видя за пръв път (имахме контролно и нямаше как да не отида :D )Това лято на кораба главния двигател, ако не се лъжа, беше с по две дюзи и една помпа на движение. И ако има значение, беше с изпускателни клапани. Това прави ли го Common Rail, май нямаше нищо електронно в управлението му (ама тука вече не съм сигурен, не се задълбочих толкова).Щом се използва от толкова години, значи в библиотеката ще има четиво.
          Fiat Bravo 80 16V

          Коментар


            #6
            Преди години един колега прави дипломна работа на такава тема.Аз му помагах за едни преводи, но не съм ги запазил, за съжаление.Утре ще се чуя с него, и ако той пази материалите, ще се опитам да ги взема и да ти пратя нещо.Обаче нищо не обещавам... не съм се виждал с него от години, живее в друг град и нямам представа дали ще съдейства.

            Коментар


              #7
              kondov написа:
              ...Това лято на кораба главния двигател, ако не се лъжа, беше с по две дюзи и една помпа на движение. И ако има значение, беше с изпускателни клапани. Това прави ли го Common Rail, май нямаше нищо електронно в управлението му (ама тука вече не съм сигурен, не се задълбочих толкова)..
              Не, хич не го прави Технологията е разработена преди доста години, но се използва едва в последните. Просто наблегнах на това, да се позаинтересуваш и за разработването на същата в миналото, което да споменеш. Два съвета, господата в униформи обичат да бъдат "гъделичкани", отиди при споменатия от мен капитан, кажи му, че си чул, че е специалист и ще те погледне с мили очи. После, "Зулцер" примерно използват системата в "аРТи флекс". Пиши им, като упоменеш, че учиш в елитен университет, който "произвежда" висококвалифицирани кадри, които дори работят в техни филиали. Та ако ти поднесат по-подробна информация, ти ще бъдеш директен посредник на тяхната иновационна технология сред широката морска общественост, в тази среда на високо квалифицирани кадри Спомени случайно, че си възхитен от динамичното развитие на техните двигатели и загрижеността им към околната среда. Бъди сигурен, че ще получиш добър отговор. После, подготви семпла презентация по темата, домъкни си лаптопа в училище, пусни им някое друго клипче(с тях е пълен интернет!) и ще оставиш лектора замислен. Бъди по-широкомислещ, ако искаш да се откроиш

              Коментар

              Working...
              X