Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Взехме си коте

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Абе не е много голям.Едва 3.5кг е а виждам екземпляри по 5-7кг , но доктора ме уверява, че е супер така...Онези като ги видя .. направо са като борчета с какво ги хранят незнам.А и да ти кажа, с каквото го свикнеш от малък такова ще яде (поне моят е така де).Ядем само суха храна и той най-добрата на пазара.Как ли не му се молих да яде рибка, поднесох му я в 3 варианта: сурова на шайби, варена на шайби, пържена пак на шайби (само облезчета и попчета) е не я хапна.Само помириса и се махна.Не пие и прясно мляко.А забравих като надуши маслини се побърква.И яде.
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    Коментар


      #17
      Майка му е купила уискас джуниор,но като седнем да ядем му давам от нашето ядене за да свикне да яде всичко,както каза.И за сега което съм му дал го изяжда.Общо взето сутрин му пълним паничките с вода и храна,то си яде от тях когато реши и до края на деня му стига.Като ни види че ние сядаме и ядем и си отива при паничките и почва да си рупа и тогава му давам,примерно неска огретен и то го изяжда първо него и така.Мляко знам че котките не ядели,защото получавали разстройство от него и не му даваме.Много интересно нещо са инстинктите,като го хванеш за кожата на тила и го вдигнеш си прибира лапите и опашката и застава в поза удобна за пренос,сега вече не се налага де.щото свикна с нас,и то доста бързо,което ме изненада.За първата нощ му бяхме приготвили шише с топла вода,нещо като грейка,да може да спи,щото нали я няма майка му и другите котета,ама то нямаше такива проблеми и си спа без притеснение.ПП Майка ми е гледала преди да се родя(значи в мрачното средновековие некъде ) 9 килограмов мъжкар-Тарзан,добре подбрано име за такова добиче,но и тогава е живяла в къща с двор.

      Коментар


        #18
        чувал съм, че трябва да имат някаква трева (растение), от което да пасат. помагало им на стомаха.
        Alfa 147 JTD 115 hp
        ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

        Коментар


          #19
          chandler написа:
          чувал съм, че трябва да имат някаква трева (растение), от което да пасат. помагало им на стомаха.
          Дам и аз съм го чувал,че котки в гледани в къща ,на двор тоест ядели трева когато имали проблеми със стомаха.Но само в такива случаи,иначе котето си е авджия и си хапва "чисто месце" :D ,но както и други бозайници свиква и на други храни.

          Коментар


            #20
            До колкото знам, тревата я ядат за да могат да повърнат космите, които се насабират в стомаха като се ближат.Иначе моя като малък ядеше абсолютно всичко, включително трушия, карфьол, краставици, чесън и т.н. Един път близна и ракия няколко пъти (с голямо желание между другото), после спа два часа и повече не помириса ракия Забелязъл съм, че котките направо се пристрастяват към готовата храна. На братовчед ми котката не яде нищо друго освен готова храна, дори и да не е яла 5-6 дни. Моя Мърчо сега яде и готова храна, но като види месце и не му прощава Сега е към 6,5 килограма.
            Прикачени файлове
            FIAT Bravo JTD GT '99

            Коментар


              #21
              Малко е още за трева, поне след 6-8 месеца. Не го приучвайте специално на Уискас. Храната е много качествена(и най-скъпата), но ако се научи само на нея, друго няма и да погледне.
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                #22
                SHB написа:
                Ееее то много голямо пораснало.Само незнаех,че може да се пере в пералнята
                Чшшш.., не поече от трийсе градуса... ... иначе Браво! ... да ви радва..! - ше пада смех.., толкова са забавни.., тия дребосъци... :D
                FIAT PUNTO 6 SPEED
                FIAT MAREA 1.9 TD

                Защо идиотите са толкова много, а куршумите толкова малко?!

                Коментар


                  #23
                  Rokambol Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 8:45 am Заглавие: -------------------------------------------------------------------------------- Малко е още за трева, поне след 6-8 месеца. Не го приучвайте специално на Уискас. Храната е много качествена(и най-скъпата), но ако се научи само на нея, друго няма и да погледне.
                  Колега, не е Уискаса най-скъп А от него избягвам да му давам, защото ветеринарът ( който ми е и личен приятел) ми каза, че правели камъни в бъбреците след време.Можело и да не направи но има такава тенденция.Сега го храня с една, която е уж е 100 % натурална и била най-полезна за тях.Не е хубаво да му даваш това, което ядете и вие, защото ще стане тластак и ще му съкратиш живота. (това е мое мнение).vsd, твоя кастриран ли е?
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    #24
                    Rokambol написа:
                    Малко е още за трева, поне след 6-8 месеца. Не го приучвайте специално на Уискас. Храната е много качествена(и най-скъпата), но ако се научи само на нея, друго няма и да погледне.
                    Няма малко,няма голямо,няма да му дам да пуши трева Уискас ,взехме защото такова имаеш.Сега сигурно ще го храним смесено-котешка +човешка храна.Не мисля че ще има проблем с наешто ядене,майка ми като е гледала котки е нямали нито котешка храна,нито ваксини,нито ветеринари(ееех античност) и са живеели по 15 години(ако не са ги откраднели за кожи което казваше че било популярно )Сигурно верно по-големи става,аз по-горе писах за 8-9 килограмовия Тарзан.Но Нели си е женско и едва ли ше стане дунда.Имаме си ветеринарка в блокаи си има кабинет(а през два гаража има конкуренция друга ветеринарка) така че му е осигурена и грижа на котьо .Трябва да му измисля няква играчка.Дадох му топка ,ама тя му е голяма,пък и то е дама и явно не е запалено по футбола ами само по футболистите Гледа телевизия с голям интерес,но на компютъра не обръща внимание,нямам обяснение за което.От време на време му се прииграва ,но като го гушнеш и то нали е кротушанче и заспива.@ Поли Само на 30градуса го перем,с програма за кратко пране.Веднъж седмично за сега му стига

                    Коментар


                      #25
                      Нека и аз да се включа в темата с котките защото си гледам и аз една принцеса. Та с храните особенно марковите наистина има проблеми относно пристрастяването към тях. Не знам какво има слагат но котките стават като наркомани и след известен период отказват всякаква друга храна. Единствено ако си я хранил с по евтина можеш да я излъжеш да яде такава от по висок ценови клас . Бизнеса с храна за домашни любимци е огромен и всеки хвали своята стока но от лична практика гледай да им даваш всичко да яде включително това с което ти се храниш. Според мой приятел ветеринар няма нищо по добро от разнообразието. Всичките тези реклами са си търговски мурафети. А към маслините почти всички котки ги обожават и почват в началото да се търкалят върху нея и после да я изяждат. Нещо им действа както валериановите капки. Но след по често даване поне моята отказва да им обръща внимание.За трева както ти е писал колегата наистина ти е необходима но още е рано. Таква има да се продава в повечето магазини. Има и готова с почвена смес и само я поливаш кутийката и тя си израства сама а съм намирал и само семена.Винаги в къщи е имало котка и внаги заниманията с нея са били приятни след един напрегнат ден. И да ползвам и аз да покажа моята досадница от породата шотланска клепоуха.
                      Прикачени файлове
                      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                      http://vbox7.com/play:124bedab

                      Коментар


                        #26
                        tyson написа:
                        Колега, не е Уискаса най-скъп А от него избягвам да му давам, защото ветеринарът ( който ми е и личен приятел) ми каза, че правели камъни в бъбреците след време.Можело и да не направи но има такава тенденция.Сега го храня с една, която е уж е 100 % натурална и била най-полезна за тях.Не е хубаво да му даваш това, което ядете и вие, защото ще стане тластак и ще му съкратиш живота. (това е мое мнение).vsd, твоя кастриран ли е?
                        Да, кастриран е, но след кастрирането не е надебелял изобщо. Даже е слаб в момента. Иначе просто е доста дълъг и е як Мислех, че след като го кастрираме няма да е толкова луд, ама не съм познал. Бие се с всички мъжки котки на съседите и целия е в рани непрекъснато. Не съм вярвал колко зверски и жестоко могат да се бият две котки На мен ми е жал за другите животинки и все гледам да ги отървя. Иначе за храната, абсолютно съм съгласен с колегата
                        lov написа:
                        Та с храните особенно марковите наистина има проблеми относно пристрастяването към тях. Не знам какво има слагат но котките стават като наркомани и след известен период отказват всякаква друга храна.
                        Между другото, на мъжките не е хубаво да се дава суха храна, защото им ставаше нещо на бъбреците. Ако пият вода редовно, маи няма проблем обаче. Трябва да разпитам какво им ставаше на мъжките от сухата.
                        FIAT Bravo JTD GT '99

                        Коментар

                        Working...
                        X