Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Най-ниска скорост?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Най-ниска скорост?

    Понеже темите, кой, колк е вдигнал с фиатките си са десетки, аз пускам една в която ви питам с, каква най-ниска скорост сте успявали да накарате да се движат колите ви без да загаснат!? Аз забелязах, че моят дизел се движи с минимална скорост 2-2.5км/ч по лек наклон нагоре Разбира се в този диапазон е трудно да се каже доколкото скоростомера работи точно...
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    #2
    Моя нали е ДГТ рядко реагира на скорост по-малка от 7 км/ч при ускорение,при намаляване показва до 4 и после пак 0 въпреки че колата се движи.Приятни са за окото тези цифровите табла,ама хич не са практични,особенно в слънчево време ,нищо не се вижда,на слаб акумулатор и пуснати фарове почти изгасва...

    Коментар


      #3
      а на последна предавка с колко най-малко сте карали ? аз имъчих моито фиатче с 25 ама почти умря :D
      Пунтак 1.1 с лека измама под капака

      Коментар


        #4
        Ами аз на баир като карам на първа без газ едвам мърдам, може би около 2 км/ч. Като гледам пешеходците вървят два пъти по-бързо от мен, а средно те се движат с около 4 км/час.
        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

        Коментар


          #5
          Говорим за изнасилване на двигателя със спирачка ли ? Не съм пробвал, но може би под 4-5 км/ч ще изгасне. Някой знае ли колко е минималната скорост на въртене на ЖТД, при която има инжекции на гориво? Иначе ако е само движение без газ и спирачки, м/у 7.5 и 8 км/ч. На теория е около 7.8

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            Говорим за изнасилване на двигателя със спирачка ли ? Не съм пробвал, но може би под 4-5 км/ч ще изгасне. Някой знае ли колко е минималната скорост на въртене на ЖТД, при която има инжекции на гориво? Иначе ако е само движение без газ и спирачки, м/у 7.5 и 8 км/ч. На теория е около 7.8
            Не става въпрос за "изнасилане" със спирачка, а движение на първа скорост без подаване на газ и без двигателя да се тормози много, т.е. по наклон, но не голям.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              на мен предвидливо са ми сложили една пластмаса и дори да съм спряла, си карам с 20 км/ч, по-малко не мога
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #8
                Vladim написа:
                Не става въпрос за "изнасилане" със спирачка, а движение на първа скорост без подаване на газ и без двигателя да се тормози много, т.е. по наклон, но не голям.
                В такъв случай не мога да участвам. ЖТД-то си кове 850 оборота, и няма мърдане, а както споменах - това са около 7.8 км/ч.

                Коментар


                  #9
                  Едно нещо което типо не може да прави! Да върви бавно! Без подаване на газ гасне.. нормално! Карбуратор!
                  ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                  // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                  Коментар


                    #10
                    За бавно каране трябва да пробвате с Москвич 408 пускш го на първа и излизаш от него и се разхождате с него заедно.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      Е като и Типото и Московчанина са с карбурато,що едното гасне,па другото не?

                      Коментар


                        #12
                        SHB написа:
                        Е като и Типото и Московчанина са с карбурато,що едното гасне,па другото не?
                        Руснаците явно са по-майстори на бавните.
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #13
                          На мерцедеса съм му редил от 1ва до 5та скорост без да подавам никаква газ по равен път. Като на 5та мисля, че се движеше с около 40км/ч . Довечера пак ще си направя експеримент и ще кажа с точност на всяка скорост колко вдигам без газ.
                          Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

                          Коментар


                            #14

                            Коментар


                              #15
                              моя дизел пък е автоматик мога да го карам и с 1 км/ч
                              фиатче Браво 2.0

                              Коментар

                              Working...
                              X