Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Премества най-горния от веритикала най-отдолу и краде двата странични.
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    Коментар


      Immortal написа:
      Не знам, Оги да каже.
      Съвсем точен отговор! За монетите и везните знаете ли ? 9 монети, 1 е по-лека, как с 2 измервания с везна ще я откриете? Това е лесно, принципно.

      Коментар


        Много просто - преместил е напречната дъска на кръста с един диамант нагоре и е взел по един диамант отляво и един от дясно...Познах ли?
        Fiat Grande Punto 1.2 8V 08'
        Suzuki Vitara 2.0TDi 97' (продадена на далече)
        Fiat Punto II 1.2 8V 00'
        ВАЗ 2101 /Жигула/ 78' (в пенсия)

        Коментар


          PASSARELLA написа:
          Аз сигурно ще ви задам познат въпрос:Към градът си вървях и мъж със седем жени видях, всяка от тях с по седем торби с по седем котки вътре, всяка котка със седем малки котенца.Котенца, котки, торби и жени.Колко отиваха към града?
          Мисля нито една - "... към градът си вървях ..." - "Колко жени отиваха към града?".Т.е. главния герой отива към града, а пък жените с мъжа излизат ...

          Коментар


            ogi28b написа:
            Immortal написа:
            Не знам, Оги да каже.
            Съвсем точен отговор! За монетите и везните знаете ли ? 9 монети, 1 е по-лека, как с 2 измервания с везна ще я откриете? Това е лесно, принципно.
            Разделяме ги на 3 х 3. Претегляме първите 2 тройки - ако са равни - значи по-леката е в третата тройка, ако не са равни - кантарът ще покаже в коя тройка е.Вземаме 2 от монетите от по-леката тройка и пак теглим - ако са равни, то останалата трета монета е по-леката, ако не - ще се види на кантара.Ма това наистина беше лесно.Представете си сега, че карате автобус. На първата спирка се качват 2 пенсионери и едно момиче със сини очи и къса пола.На втората спирка един от пенсионерите слиза, а се качва влюбена двойка.На третата спирка се качва майка с бебешка количка.Автобусът е с номер с три цифри.На колко години е шофьорът на автобуса?

            Коментар


              Като първи отговарящ - на 26 Пак везна, монети - 12 броя. Една от тях е или по-лека, или е по-тежка, но не знаем каква е точно. С 3 претегляния трябва да кажем коя е, и дали е по-лека, или е по-тежка. За съжаление и аз не помня точно как ставаше

              Коментар


                Immortal написа:
                Представете си сега, че карате автобус.
                Ми нали си представям че аз съм Шофера на Автобусчето... демек 21

                --------------------

                Коментар


                  Това като е написано и човек бързо се усеща, но като ти го казват, и ти накъдрят десетина други неща - спирки, качващи се, слизащи, цветове на очи, от коя врата слезли, от коя се качили, и накрая като те попитат - блокираш

                  Коментар


                    Immortal написа:
                    Това като е написано и човек бързо се усеща, но като ти го казват, и ти накъдрят десетина други неща - спирки, качващи се, слизащи, цветове на очи, от коя врата слезли, от коя се качили, и накрая като те попитат - блокираш
                    Знам, точно тази загадка са ми я задавали устно, и не се усетихЕто една загадка и от мен:Шофьор на такси, който очевидно бърза, тръгва по еднопосочна улица точно срещу знака за забрана.До знака стои полицай, който го вижда ясно, но не го спира, а го оставя да си продължи. Явно законът не се нарушава, бдителният полицай на реда ще спи спокойно своя сън.Защо шофьорът може да мине спокойно?

                    --------------------

                    Коментар


                      Тва ще да е някоя тънкост от закона, кара бременна жена? Или нещо подобно?

                      Коментар


                        ogi28b написа:
                        Тва ще да е някоя тънкост от закона, кара бременна жена? Или нещо подобно?
                        Мммм НЕ

                        --------------------

                        Коментар


                          хахахахах сетих се, но нека и колегите помислят! Добър въпрос, както винаги с очеваден отговор!

                          Коментар


                            тоз ако не е тръгнал пеша па на
                            LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                            LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                            LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                            Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                            Grande Punto 1.2 LPG

                            Коментар


                              mitaka_71 написа:
                              тоз ако не е тръгнал пеша па на
                              Точно Ето друга:Шпионин искал да влезе в някакъв замък, за да шпионира краля, но точно когато наближил входа разбрал, че за да влезеш, се искала някаква парола. На входа стоял един едър роб, който проверявал дали влизащите я знаят. Шпионинът се скрил зад ъгъла и започнал да слухти за паролата и когато дошъл първия човек, живеещ в замъка, чул следния диалог:-7! - казал пазачът.-5! - му отговорил онзи и пуснали.Дошъл втори:-6! - казал пазачът.-4! - му отговорил онзи и го пуснали.Трети дошъл:-5! - казал пазача.-3! - му отговорил онзи и го пуснали.Шпионинът вече схванал логиката и решил да се пробва да влезе.Доближил пазача, а на свой ред пазачът го огледал и му казал:-4! - А шпионинът му отговорил:-2! - И за щастие на цялата държава го убили, защото не дал правилен отговор.КОЙ Е ОТГОВОРА ?

                              --------------------

                              Коментар


                                Yellow_Flash_Colorz_PDT_22 Тва го чета и препрочитам от около половин час и

                                Коментар

                                Working...
                                X